Pożegnaj swoją kartę szczepień na koronowirusa

Pożegnaj swoją kartę szczepień na koronowirusa

Federalni i lokalni urzędnicy ds. zdrowia nie spodziewają się, że moratorium na karty będzie szczególnie dużą zmianą, ponieważ czasy trzymania ich w portfelach w celu zagwarantowania wstępu na festiwale, do barów i restauracji w dużej mierze minęły. Jeśli zatrzymałeś swoją kartę, nadal jest ona ważna jako dowód szczepienia. W przeciwnym razie osoby potrzebujące dokumentacji szczepień przeciwko koronawirusowi będą musiały o nią wystąpić tak samo, jak w przypadku każdej innej szczepionki.

W wielu przypadkach klinika, apteka lub wydział zdrowia, który dostarczył zastrzyk, może dostarczyć taką dokumentację. W każdym stanie i niektórych miastach istnieje rejestr szczepień, chociaż zasady różnią się w zakresie dołączania dokumentacji i możliwości uzyskania kopii dokumentacji. W zależności od przepisów stanowych w tych rejestrach muszą być również dostępne zapisy z miejsc masowych szczepień utworzonych na początku pandemii. Nie istnieje krajowy rejestr rejestrów szczepień.

Na przykład w Teksasie wymagana jest pisemna zgoda pacjentów na wpisanie do rejestru, powiedział rzecznik San Antonio Metropolitan Health District, David Andres Alegría. W innych miejscach, w tym w systemach rejestrów Wyoming i Filadelfii, dostawcy szczepionek muszą rejestrować wszystkie szczepienia.

Wiele stanów oferuje cyfrowe dane dotyczące szczepień dla poszczególnych osób w trybie online lub za pośrednictwem aplikacji. Użytkownicy mogą zapisać certyfikat lub kod QR potwierdzający, że zostali zaszczepieni. Niektóre strony internetowe śledzą pacjentów i powiadamiają ich, kiedy ponownie mają się poddać leczeniu.

„Jedną z pozytywów (w czasie pandemii) była zwiększona niezależność rejestru pacjentów, zwłaszcza rejestru szczepień” – powiedział Jeff Chorath, który prowadzi system informacji o szczepieniach stanu Waszyngton. Waszyngton oferuje dwie cyfrowe możliwości uzyskania dokumentacji szczepień – pełną listę wszystkich szczepień danej osoby wymienionych w stanowej bazie danych oraz jedną dotyczącą szczepionek przeciwko Covid-19.

W innych stanach nie ma takich samych opcji, więc uzyskanie danych może zająć więcej czasu. Mogą również występować luki w państwowych bazach danych; Na przykład, jeśli jesteś zaszczepiony przez federalnego podmiotu świadczącego opiekę zdrowotną, dane te mogą być śledzone w oddzielnym systemie.

READ  Najcięższa gwiazda neutronowa wytworzona po pożarciu gwiazdy towarzyszącej

Jeśli chodzi o twoją starą kartę – jeśli nadal ją masz – prawdopodobnie nie powinieneś jeszcze wysyłać jej do Smithsonian. Należy ją przechowywać jak każdą inną dokumentację medyczną” – stwierdziła Heidi Goroff, konsultantka ds. pielęgniarstwa w Departamencie Zdrowia stanu Wyoming.

„Zawsze dobrze jest trzymać je w bezpiecznym miejscu” – powiedziała.

Cztery miliony osób w Stanach Zjednoczonych otrzymało najnowszą szczepionkę przeciwko Covid-19 od czasu jej zatwierdzenia w zeszłym miesiącu, a do dostawców wysłano ogółem 10 milionów dawek, powiedziała w środę dyrektor CDC, dr Mandy Cohen.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *