Pożegnanie głównego aktora Davida McPhaila

Łzy, uściski i głośny śmiech były dzisiaj emocjonalnym pożegnaniem z czołowym komikiem i aktorem Kiwi, Davidem McPhailem, który zmarł nagle w zeszłym tygodniu.

McPhail – połowa sławna McPhail i Godsby Satyryczny serial komediowy, który w latach 80. zdominował telewizję w Nowej Zelandii – zmarł na zawał serca we wczesnych godzinach porannych w piątek w wieku 76 lat.

Byli koledzy z klasy, aktorzy i osobistości telewizyjne, wraz z wieloma bliskimi przyjaciółmi i rodziną, w tym 54-letnią żoną Anny, wzięli udział w dzisiejszym popołudniu w West Park Church w Christchurch w Burnside w „Celebrating David’s Life” – gdzie pomógł pożegnać się z Johnem Gadsby, który zmarł sześć lat temu.

Chwalili nie tylko pionierskiego satyryka, ale przede wszystkim lojalnego ojca dwójki i kochanka czwórki dzieci.

Były komik Chris McVeigh QC pamięta swojego starego towarzysza i siłę napędową „jednych z największych sztuk komiksowych w tym kraju”.

„Przed wszystkimi swoimi wybitnymi talentami był dobrym człowiekiem – miłym w każdym znaczeniu tego słowa” – powiedział McPhee, który opisał McPhaila jako życzliwego, lojalnego, współczującego, „mądrościowego sceptyka” i hojnego.

McPhee podkreślił także „wyjątkowy i głęboki” talent aktorski swojego przyjaciela, przypominając sobie rolę we wspaniałej sztuce Edwarda Albiego, Kto się boi Virginii Woolf?

„Nie tylko jego występ był imponujący – był nieusuwalny” – powiedział McVeigh do dużego tłumu, który rozlał się na przepełnione pomieszczenia.

Tylko raz na 50 lat przyjaźni McPhee pamięta, że ​​McPhail stracił panowanie nad sobą – i to było z ich innym wielkim i pomocnym towarzyszem, Peterem Rowleyem.

Rowley opisał McPhaila jako „jedną z najważniejszych osób w moim życiu”, mówiąc, że był pokorny i tolerancyjny, „zwłaszcza ze mną”.

Jego osobowość „magnetyzmu” przyciągnęła utalentowany zespół, który stworzył „szybki pociąg sarkastycznej siły”.

Tydzień tegoWprowadzony na rynek w 1977 roku, powstał zanim fraza „korekta polityczna” stała się częścią języka narodowego, co według jego przyjaciela i byłego inżyniera dźwięku, Grahama Johnsona, jest dobrą rzeczą.

READ  Spotkanie przyjaciół: wydarzenie, którego świadkami jest prawie 1 milion kiwi

Powiedział: „Chwała Bogu, w przeciwnym razie nie zostałby rzucony na ziemię”.

Johnson powiedział, że serial stworzył taką kastę zwolenników, „nawet hejterzy wciąż patrzą”.

Jego rodzina, w tym jego żona Anne, jego dzieci i wnuki, namiętnie pozdrowili McPhaila.

Jego wnuk Milo powiedział: „Bubba był moim bohaterem”.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top