Pracownik Starbucks uzyskał pozytywny wynik testu na zapalenie wątroby typu A, co może narazić tysiące klientów na wirusa

Narażenie na wirusowe zapalenie wątroby typu A obejmuje każdego, kto odwiedził Starbucks przy 1490 Blackwood Clementon Road w dniach 4, 5, 6, 11, 12 i 13 listopada, według rzecznika hrabstwa Dana Keshina.

Departament Zdrowia hrabstwa Camden został powiadomiony o incydencie w środę i natychmiast zamknął lokal Gloucester Township Starbucks, powiedział Keshin CNN.

Osobom, które często odwiedzają Starbucks i nie zostały zaszczepione przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, zaleca się szczepienie „tak szybko, jak to możliwe, ale nie później niż 14 dni po kontakcie”, powiedział wydział zdrowia w oświadczeniu. Nowa wersja Piątek.
„Wydział zdrowia hrabstwa ściśle współpracuje z pacjentem i personelem Starbucks, aby rozwiązać tę sytuację” – powiedział Pashal Nwako, urzędnik ds. zdrowia hrabstwa Camden. Nowe wydanie.

„Naszym najwyższym priorytetem jest zapewnienie, że wszyscy zaangażowani pozostaną bezpieczni i zdrowi. Pacjent obecnie nie pracuje i zidentyfikowano bliskie kontakty. Zachęcamy każdego, kto uważa, że ​​został zaszczepiony przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, do skontaktowania się z powiatowym wydziałem zdrowia lub podstawowym lekarz opiekuńczy.”

Keshin powiedział, że personel publicznej służby zdrowia dostarczył 17 szczepionek przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A pracownikom Starbucks w czwartek i zorganizował w pobliżu wyskakującą klinikę szczepionek w piątek i sobotę.

Jak twierdzi Kechin, do tej pory podano 800 szczepionek, co stanowi największy w historii stanu wysiłek dotyczący szczepień przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C.

„Starbucks twierdzi, że to miejsce jest zatłoczone, podobnie jak większość ludzi” – powiedział Keshin. „Mówią, że mają średnio 600 klientów dziennie, a niektórzy z nich są sponsorami powrotnymi, którzy prawdopodobnie odwiedzają je kilka razy dziennie… ale podaż jest prawdopodobnie w tysiącach”.

Odwiedzający Starbucks „zdecydowanie muszą się zaszczepić”

Pracownik Starbucksa, który zaraził się wirusem, dochodzi do siebie. Rzecznik powiedział, że jak dotąd nie potwierdzono, że żadna osoba ma zapalenie wątroby typu A w wyniku narażenia.

„Odkryłem, że moja córka i ja byliśmy narażeni na ryzyko zapalenia wątroby typu A” – powiedział Keshin – „Dzisiaj udało mi się zaszczepić i w końcu czuję się dobrze”. Afiliacja CNN WABC.

„Jeśli zetkniesz się z substancją, która wyszła z samochodu lub dostała się do samego budynku, powinieneś bezwzględnie się zaszczepić”.

READ  Mikroskopowy klip wideo pokazuje szalejącego wirusa Corona.

Ze względu na ograniczoną liczbę szczepionek w stanie zebranie odpowiedniej ilości dawek nie było łatwym zadaniem.

„Mieliśmy pracowników Departamentu Zdrowia Publicznego, którzy jeździli po całym stanie, w niektórych przypadkach setki mil, zbierając szczepionki w całym stanie” – wyjaśnił Kechin. „Niewiele dawek szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A jest dostępnych w New Jersey”.

Hrabstwo z powodzeniem zabezpieczyło 500 dawek na kolejną planowaną wyskakującą klinikę w środę, ponieważ zapotrzebowanie na szczepionkę wciąż rośnie.

Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom zapalenie wątroby typu A jest wysoce zaraźliwą infekcją wątroby, która może rozprzestrzeniać się poprzez bliski kontakt z zarażoną osobą lub spożywanie skażonej żywności lub napojów.

Objawy obejmują gorączkę, zmęczenie, nudności, wymioty, dyskomfort w jamie brzusznej i żółtaczkę i zwykle pojawiają się dwa do sześciu tygodni po infekcji i utrzymują się krócej niż dwa miesiące, zgodnie z CDC.

Wskaźniki zapalenia wątroby typu A w Stanach Zjednoczonych spadły o ponad 95% od czasu, gdy szczepionka po raz pierwszy stała się dostępna w 1995 roku, Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Sąsiednia Filadelfia ogłaszać Stan zagrożenia zdrowia publicznego spowodowany wzrostem zapalenia wątroby typu A w 2019 r., przy czym większość przypadków występuje w zagrożonej populacji Kensington.

Poprawka: Wcześniejsza wersja tej historii pomyliła się, gdy pracownik Starbucks poszedł do pracy w listopadzie. Zanim uzyskał pozytywny wynik testu na zapalenie wątroby typu A.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top