Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson: Królowa Elżbieta ma się bardzo dobrze

styl życia

Królowa radziła odpoczywać przez co najmniej dwa tygodnie. Zdjęcia/Getty Images

Brytyjski premier Boris Johnson powiedział, że królowa była „w bardzo dobrej formie” podczas ich cotygodniowej rozmowy na początku tego tygodnia.

Jego komentarz pojawia się dzień po tym, jak Pałac Buckingham ogłosił, że 95-latek jest taki… Lekarze zalecili odpoczynek przez kolejne dwa tygodnie.

„Rozmawiałem z Jej Wysokością jak co tydzień w ramach mojej pracy i radzi sobie bardzo dobrze” – powiedział Johnson w wywiadzie dla ITV News na marginesie szczytu G20 w Rzymie w sobotę czasu lokalnego.

Jako premier Johnson odbywa cotygodniowe spotkanie z królową. Ostatni zdarzył się około środy.

„Jej lekarze powiedzieli jej, że musi odpocząć i myślę, że musimy to uszanować i zrozumieć, a wszyscy życzą jej wszystkiego najlepszego” – powiedział Johnson.

W zeszłym tygodniu królowa przeszła badania lekarskie i spędziła noc w londyńskim szpitalu króla Edwarda VII, jej pierwszy pobyt od ośmiu lat.

Królowa kontynuuje pracę od tego czasu i będzie kontynuować swoje obowiązki biurowe.

Podczas przerwy ominie ją rozpoczynający się w niedzielę szczyt klimatyczny ONZ w Glasgow w Szkocji. Nagrałem jednak wiadomość, która zostanie przekazana publiczności.

Pominiesz także 13 listopada Festiwal Pamięci w londyńskim Royal Albert Hall, wydarzenie mające na celu uhonorowanie mężczyzn i kobiet z Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów, którzy walczyli w wojnach, katastrofach i epidemiach, aby chronić i bronić narodu.

Jednak pałac powiedział, że królowa „zdecydowanie zamierza” uczestniczyć w nabożeństwie żałobnym w niedzielę w centrum Londynu 14 listopada.

Najdłużej i najdłużej panująca w Wielkiej Brytanii Elżbieta ma w przyszłym roku świętować swój platynowy jubileusz – 70 lat na tronie.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top