Prognoza zachmurzenia podczas zaćmienia obrączkowego w 2023 roku

Prognoza zachmurzenia podczas zaćmienia obrączkowego w 2023 roku

On gra

  • Całkowite obrączkowe zaćmienie Słońca w sobotę rozpoczyna się w Oregonie o 9:13 czasu PDT i kończy w południowym Teksasie o 12:03 czasu CDT.
  • Teksas i południowe Utah mogą być najlepszymi miejscami do obserwacji całkowitego obrączkowego zaćmienia słońca.
  • Zachmurzenie może zasłonić widok częściowego zaćmienia na Środkowym Zachodzie i Wschodzie.

Sobotnie obrączkowe zaćmienie Słońca będzie przynajmniej częściowo widoczne ze wszystkich 48 niższych stanów, ale w niektórych częściach kraju zachmurzenie może stanowić problem dla tych, którzy chcą nosić okulary do zaćmienia, aby je obejrzeć.

Oto kiedy zaćmienie obrączkowe nastąpi w sobotę: Trasa tak zwanego Pierścienia Ognia nad Stanami Zjednoczonymi rozpoczyna się w Oregonie o godzinie 9:13 czasu PDT (12:13 czasu wschodniego). Następnie przesunie się na południowy wschód przez części północno-wschodniej Kalifornii, północnej Nevady, południowego Utah, północno-wschodniej Arizony, południowo-zachodniego Kolorado, Nowego Meksyku oraz zachodniej i południowej części Teksasu, gdzie zakończy się o 12:03 EDT lub 13:03 EDT. .

Im dalej jesteś w którąkolwiek stronę, tym mniej widzisz. NASA ma interaktywną mapę Może dokładnie powiedzieć, kiedy zobaczysz zaćmienie w Twojej lokalizacji, jak będzie wyglądać i jak długo.

(Więcej: Wszystkie szczegóły dotyczące zaćmienia obrączkowego)

Ścieżka całkowitego zaćmienia obrączkowego przebiega przez czarny pas od Oregonu do Teksasu.

Oto warunki dla obszarów wzdłuż ścieżki całkowitego obrączkowego zaćmienia Słońca: Zachmurzenie może przesłaniać niebo w niektórych częściach Oregonu, północnej Nevadzie i północno-wschodniej Kalifornii. W całym Nowym Meksyku, w tym w Albuquerque, mogą występować okresy słońca i wysokich chmur.

Z drugiej strony wydaje się, że znaczna część Teksasu i południowego Utah mogłaby być dobrymi lokalizacjami dla tych, którzy przejdą całą długość szlaku.

Poniższa mapa pokazuje grubość zachmurzenia w całych Stanach Zjednoczonych o godzinie 9:00 czasu PDT lub 12:00 czasu EDT, tuż przed rozpoczęciem zaćmienia.

READ  Satelita NOAA uchwycił mozaikę Ziemi, aby wyświetlić oszałamiający widok panoramiczny
zdjęcie

Prognoza zachmurzenia

(Wykresy pokazują procent nieba, który może być pokryty chmurami.)

Oto, czego można się spodziewać w pozostałych częściach Stanów Zjednoczonych podczas częściowego zaćmienia obrączkowego: Zachmurzenie może ograniczać widoczność na większości środkowego zachodu i północnego wschodu, a także na południowym wschodzie i północnym zachodzie.

Obszary rozciągające się od dolnej Doliny Mississippi po południowe Równiny, a także południowa Nevada, południowa Kalifornia i części Arizony mogą być w stanie zobaczyć dość wyraźny widok częściowego zaćmienia.

Poniższa mapa pokazuje grubość zachmurzenia w całych Stanach Zjednoczonych o godzinie 12:00 EDT lub 13:00 EDT, tuż przed zakończeniem zaćmienia.

zdjęcie

Prognoza zachmurzenia

(Wykresy pokazują procent nieba, który może być pokryty chmurami.)

Bardzo ważna jest ochrona oczu. Nikt nie powinien patrzeć bezpośrednio na słońce i zaćmienie nie jest wyjątkiem. Eksperci zalecają używanie specjalnych okularów lub celowników. Upewnij się, że pochodzi z renomowanego źródła i spełnia standardy bezpieczeństwa dotyczące oglądania słońca.

(Więcej: Co warto wiedzieć o okularach zaćmienia)

Chrisa Dolce’a Od ponad 10 lat, po rozpoczęciu kariery w The Weather Channel na początku XXI wieku, przez ponad 10 lat był starszym meteorologiem w Weather.com.

Podstawową misją dziennikarską The Weather Company jest przekazywanie najświeższych wiadomości o pogodzie, środowisku i znaczeniu nauki w naszym życiu. Ta historia niekoniecznie odzwierciedla stanowisko naszej firmy-matki, IBM.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *