Protix pozyskuje środki UE na budowę fabryki w Polsce

Protix pozyskuje środki UE na budowę fabryki w Polsce

Holenderska firma Protix, producent białka owadów do stosowania w paszach i karmach dla zwierząt domowych, podpisała umowę pożyczki, która stanowi kamień milowy dla firmy, zapewniając jej dostęp do dodatkowego finansowania w wysokości do 37 mln euro na jej międzynarodowe wdrożenie. poza.

Holenderski producent wykorzysta finansowanie na budowę nowego zakładu produkcyjnego w Polsce. Producent Black Soldier Fly (BSF) bada obecnie różne lokalizacje na tym rynku, aby założyć swój nowy zakład.

Finansowanie jest wspierane programu InvestEU, którego celem jest pobudzenie inwestycji o wartości ponad 372 mld euro w UE w latach 2021–27. Mając na celu uczynienie finansowania projektów inwestycyjnych w Europie prostszym, wydajniejszym i bardziej elastycznym, program skupia obecnie instrumenty finansowe UE pod jednym dachem.

Dyrektor finansowy Protix, Lynn De Proft, stwierdziła, że ​​ta umowa o finansowaniu ugruntowuje fakt, że branża produkująca owady nie tylko się utrzyma, ale jest gotowa na znaczny wzrost. „Zaufanie wyrażone przez EBI podkreśla naszą sprawdzoną zdolność operacyjną i stanowi kolejny znaczący krok naprzód na naszej drodze”.

Zaopatrując sektory pasz dla zwierząt, pasz wodnych i karmy dla zwierząt domowych, Protix produkuje produkty owadobójcze od 2019 roku w swoim pełnowymiarowym zakładzie przemysłowym w Bergen op Zoom w Holandii.

Firma stosuje wyważone podejście do wzrostu, starając się zapewnić rentowną i opłacalną działalność. Obecnie pragnie ekspansji międzynarodowej i poszukuje również partnerów w tym kierunku.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *