Protix zbuduje w Polsce nowy, zrównoważony zakład produkcji białek

Protix zbuduje w Polsce nowy, zrównoważony zakład produkcji białek

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) zobowiązuje się do wspierania Protyka Protix zapewnia do 37 milionów euro (40,1 miliona dolarów) dodatkowego finansowania na międzynarodowe wdrożenie mające na celu rozszerzenie zrównoważonej produkcji białek poprzez podpisanie umowy pożyczki.

Porozumienie jest zgodne z celem InvestEU, jakim jest zrównoważona biogospodarka i gospodarka o obiegu zamkniętym, i jest możliwe dzięki wsparciu programu InvestEU, którego celem jest pobudzenie dodatkowych inwestycji w UE o wartości ponad 372 miliardów euro w latach 2021–2027.

„Wspieranie innowacyjnych rozwiązań jest jednym z priorytetów Europejskiego Banku Inwestycyjnego i cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z Protix” – powiedziała wiceprezes EBI Teresa Cervisca. „Finansowanie to jest wspierane w ramach programu InvestEU i pomoże spółce rozszerzyć działalność i wykorzystać posiadane technologie, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju rozwiązań w sektorze biogospodarki.”

Protix produkuje alternatywne białko do zdrowej i zrównoważonej karmy dla zwierząt domowych, akwakultury, paszy dla zwierząt i nawozów organicznych, a także odegrał kluczową rolę w powstaniu i dojrzewaniu branży produktów na bazie owadów. Obecnie, dążąc do ekspansji międzynarodowej, firma dąży do dostarczania swoich rozwiązań na całym świecie.

„Jesteśmy podekscytowani umową z EBI, nie tylko ze względu na możliwości dalszej ekspansji, ale także jako zdecydowane zobowiązanie” – powiedziała dyrektor finansowa Protix Lynn De Proft. „To wsparcie utwierdza w przekonaniu, że nasza branża nie tylko przetrwa, ale jest gotowa na znaczny wzrost. Po naszej ekspansji w USA i możliwości zrobienia tego samego teraz w Polsce, cieszymy się, że możemy przyspieszyć nasze prace mające na celu dostarczanie żywności system w równowadze z naturą. Zaufanie wyrażone przez EBI podkreśla naszą sprawdzoną zdolność do działania.” pokazuje, że stanowi to kolejny znaczący krok naprzód w naszej podróży jako zmieniaczy zasad gry w branży białkowej.

Protix wierzy w kontrolowaną skalę i zoptymalizowany pod kątem skali rozwój, który może być trzy do czterech razy większy niż istniejący obiekt operacyjny. Firma prowadzi badania w różnych lokalizacjach w Polsce. EBI uważa, że ​​inwestowanie w innowacje, badania i rozwój oraz kapitał ludzki jest kluczem do wzrostu gospodarczego.

READ  Komal Mathur z Goa błyszczy w Polsce na Międzynarodowym Konkursie Mediacji | Wydarzenia Film Aktualności

W 2022 r. wsparcie banków UE dla tych sektorów wyniesie na całym świecie 17,93 mld euro. W latach 2018–22 wsparcie Grupy EBI dla tych sektorów w Polsce wyniosło 4,65 mld euro. Protix jest przykładem tego, co mogą osiągnąć ukierunkowane fundusze Komisji Europejskiej, aby wspierać innowacyjne europejskie firmy w kluczowych obszarach polityki UE promujących europejską zieloną transformację.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *