Przedstawiciele zdrowia publicznego ujawniają w migawce danych większość mniej zaszczepionych części hrabstwa Dane

Madison, Wisconsin – Publiczna placówka zdrowia hrabstwa Madison i Dane Nowe dane Piątek, w tym wskaźniki szczepień według regionu geograficznego.

Dane zostały zarejestrowane między 10 a 23 maja. Ciemnoniebieskie plamy wskazują obszary o niższych wskaźnikach szczepień, podczas gdy obszary jasnoniebieskie mają wskaźniki powyżej 70% lub więcej. Urzędnicy służby zdrowia powiedzieli, że wskaźniki szczepień są generalnie niskie w lokalizacjach w odległych gminach hrabstwa.

Brooklyn Village miała jeden z najniższych wskaźników szczepień w hrabstwie, a 37% mieszkańców ukończyło serię szczepień. Obejmowała najbardziej zaszczepione małe miasta w hrabstwie Dane Berry i Medynie, podczas gdy w większości Madison wskaźniki szczepień przekraczały 70%. Rozpiętość wśród wszystkich gmin wahała się od 37 do 98%.

Jeśli chodzi o zapisy spisów ludności w miastach i dużych miastach, odnotowano niższe wskaźniki szczepień w Sun Prairie, północnej i południowej stronie Madison oraz na obszarach w pobliżu University of Wisconsin-Madison. Zasięg wszystkich obszarów spisowych wahał się od 21 do 97%.

Fot.5

Urzędnicy ds. Zdrowia stwierdzili, że mogą istnieć różne powody, dla których wskaźniki szczepień są niskie na tych obszarach, co sprawia, że ​​wspomniane mapy są przydatne do identyfikowania obszarów, które mogą skorzystać na większej edukacji lub mobilnych klinikach szczepień.

Eksperci ds. Zdrowia twierdzą, że różnice geograficzne mogą prowadzić do: „Hotspoty” COVID Gdzie bardziej prawdopodobne jest wystąpienie epidemii.

PHMDC powiedział, że geokoduje adresy osób, które otrzymały szczepionkę COVID, co zostało udokumentowane w Rejestrze szczepień Wisconsin.

Niektóre osoby mieszkające w hrabstwie Dane mogą nie być reprezentowane w danych WIR, na przykład studenci UW-Madison, którzy mają podany adres domowy poza hrabstwem. W związku z tym wskaźniki szczepień wokół przesmyku i innych obszarów, w których mieszkają studenci, mogą być w rezultacie sztucznie niskie.

READ  Astrofizycy mogli znaleźć czarną dziurę o średniej masie w Galaktyce Andromedy

PHMDC dodał, że niektórych adresów po prostu nie można geokodować, co oznacza, że ​​urzędnicy służby zdrowia nie mogą umieścić 4% osób, które zostaną zaszczepione w określonej gminie lub regionie.

Wiadomości 3 będą teraz zajmować ostatnie miejsce Dzień pylenia Czwartki od 11:00 do 19:00 na parkingu William G. Lunney Lake Farm Park i News 3 Now Station.

Poniżej znajduje się mapa innych klinik szczepień przeciwko koronawirusowi, które pojawiają się w całej prowincji:

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *