Przejęcie MediaWorks przez Sky może kosztować 200 milionów dolarów, mówi „zdezorientowany” analityk

Sky TV twierdzi, że transakcja wymaga zgody akcjonariuszy.

rzeczy

Sky TV twierdzi, że transakcja wymaga zgody akcjonariuszy.

Analityk MorningStar twierdzi, że jest „zdezorientowany” propozycją przejęcia MediaWorks przez Sky TV, która jego zdaniem może kosztować Sky od 150 do 200 milionów dolarów.

Telewizja Sky otrzymała również imponującą odpowiedź od inwestorów po tym, jak ogłosiła NZX, że prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia MediaWorks.

Akcje spółki zamknęły się we wtorek o 7,2%, a wielu akcjonariuszy szybko wyraziło swoje wątpliwości dotyczące transakcji.

MediaWorks jest właścicielem około połowy komercyjnych stacji radiowych w kraju, w tym The Edge, George FM, The Rock, Today FM i Magic, a także prowadzi znaczną działalność w zakresie reklamy zewnętrznej.

Czytaj więcej:
* Przejęcie MediaWorks przez Sky wykluczyłoby fuzję z NZME
* Discovery zapłaciło 20 milionów dolarów w gotówce za TV3 i resztę działu telewizyjnego MediaWorks

Nie masz jeszcze trzech kanałów telewizyjnych Sprzedaje swój przegrywający biznes telewizyjny firmie Discovery Inc za 20 milionów dolarów w 2020 roku.

MorningStar powiedział, że nie widzi Sky jako naturalnego właściciela i operatora aktywów radiowych lub reklamy zewnętrznej, i „bardzo dyskutowano”, czy inwestowanie w tradycyjną i okresową reklamę radiową i zewnętrzną może przyspieszyć rozwój Sky.

MediaWorks jest własnością amerykańskiej firmy private equity Oaktree, która prawdopodobnie chce całkowicie wycofać się z rynku mediów w Nowej Zelandii po tym, jak przegrała na tamtejszym rynku telewizyjnym przed swoim odkryciem.

Pozostałe mniejsze mediaWorks odnotowały stratę w wysokości 2,9 miliona dolarów za rok zakończony w grudniu i 4,8 miliona dolarów w poprzednim roku.

Sky TV potwierdziło rozmowy po Australijski audyt finansowy Pojawiły się spekulacje na temat umowy, a Sky powiedział, że prawdopodobieństwo zawarcia umowy „pozostaje wysoce niepewne w przypadku trwających i niekompletnych dyskusji oraz należytej staranności”.

Sky powiedział, że nie będzie musiał pozyskiwać dodatkowych funduszy od udziałowców, aby sfinansować potencjalną akwizycję, ale będzie potrzebować zgody udziałowców Sky.

READ  „To może nie potrwać dłużej”: Eksperci ostrzegają przed spadkiem Bitcoina

David White Stuff.co.nz

Dziennikarka polityczna Tova O’Brien dołączyła do działalności medialnej MediaWorks w marcu, dzięki czemu może teraz znaleźć się w Sky TV. (Film opublikowany po raz pierwszy w marcu)

Niektórzy inwestorzy Sky na forum Sharetrader zareagowali obojętnie, a inni byli wrogo nastawieni do reklam.

— Czy oni też patrzą na Video-Ezy? Ktoś się roześmiał.

Ale inny zauważył, że „wszystko może się przydać w odpowiedniej cenie”.

Sky powiedział w lutym, że szuka możliwości zainwestowania kapitału w celu przyspieszenia wzrostu i generowania nowych strumieni przychodów, a we wtorek powiedział, że widzi potencjalne przejęcie MediaWorks zgodne z tą strategią.

We wtorek odmówił podania dalszych uzasadnień potencjalnej akwizycji.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top