Prześledziliśmy 5 tajemniczych, szybkich rozbłysków radiowych w ramionach odległych galaktyk spiralnych

Sekret Szybkie wybuchy radia (FRB) nadal olśnią astronomów. Nikt nie jest całkowicie pewien, co spowodowało te ultrakrótkie i intensywne impulsy radiowe z kosmosu, ale astronomowie wyśledzili teraz pięć FRB z powrotem do ich pierwotnych galaktyk.

To jest Kosmiczny teleskop Hubble To znowu pojawiło się z ładunkiem. Kamery ultrafioletowe i podczerwone teleskopu posłużyły do ​​ustalenia, gdzie te pięć błysków pojawiło się na mapie gwiazd, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć, jak się pojawiły.

Wcześniej tylko około 15 z tysiąca lub więcej FRB odkrytych do tej pory było przypisanych do konkretnych galaktyk, więc śledzenie tego zestawu błysków jest ważnym wskaźnikiem tego, jak działa to zjawisko.

„Nasze wyniki są nowe i ekscytujące”, Mówi astronom Alexandra ManningsZ Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Cruz. „To pierwszy pokaz w wysokiej rozdzielczości grupy FRB, a Hubble ujawnia, że ​​pięć z nich znajduje się w pobliżu lub powyżej ramion spiralnych galaktyki. Większość galaktyk jest masywna, stosunkowo mała i nadal tworzy gwiazdy”.

„Obrazowanie pozwala nam lepiej zrozumieć ogólne cechy galaktyki macierzystej, takie jak jej masa i tempo powstawania gwiazd, a także sprawdzić, co dzieje się bezpośrednio w FRB Pozycja, ponieważ Hubble ma wielką subtelność ”.

FRB generują tyle energii w jednej tysięcznej sekundy, co Słońce w ciągu roku, a im więcej o tym dowiadujemy, tym bardziej się interesuje. To nie mogły być koneksje z obcego życia … prawda? (Prawdopodobnie nie, przepraszam.)

Część trudności w badaniu tych wybuchów polega na tym, że trwają one milisekundy i rzadko się powtarzają. Naukowcy też nie bardzo wiedzą, gdzie szukać następnej rzeczy, co sprawia, że ​​śledzenie ich pochodzenia i przyczyny są naprawdę trudne.

Okazuje się, że te pięć pochodzi z ciemniejszych części ramion spiralnych wokół galaktyk, które wiele mówią ekspertom. Spiralne ramiona są miejscem, w którym przebywają najgorętsze i młodsze gwiazdy w galaktyce, ale te FRB nie pochodzą z najjaśniejszych części ramion.

READ  Niespotykana nowa panorama centrum naszej Drogi Mlecznej - ujawnia namagnesowane struny, które splatają oszałamiającą teksturę galaktyki.

Cztery strony FRB. (NASA, Europejska Agencja Kosmiczna, Alexandra Mannings, Wayne Fei Fung; Przetwarzanie obrazu: Alyssa Pagan)

Ponieważ wiemy, jakie typy gwiazd znajdują się w obszarach ramion spiralnych, a jakie nie, wyniki potwierdzają hipotezę, że FRB prawdopodobnie pochodzą z gwiazd ferromagnetycznych – gęstych gwiazd z niewiarygodnie silnymi polami magnetycznymi, które zwykle znajdują się w miejscach FRB obserwowanych przez Hubble’a.

„Ze względu na silne pola magnetyczne magnesy są całkowicie nieprzewidywalne”, Mówi astronom Win Fei Fung Z Northwestern University. „W tym przypadku uważa się, że FRB pochodzą z rozbłysków młodej gwiazdy magnetycznej”.

“Masywne gwiazdy przechodzą gwiezdną ewolucję i stają się gwiazdami neutronowymi, a niektóre z nich mogą być silnie namagnesowane, powodując rozbłyski i procesy magnetyczne na ich powierzchni, które mogą emitować światło radiowe. Nasze badanie pasuje do tego obrazu i wyklucza młode lub bardzo młodzi przodkowie FRB. “

Ta praca badawcza oparta na Hubble idzie również dalej niż poprzednie badania nad łączeniem FRB z galaktykami, które mają specyficzne podstawowe struktury – w tym przypadku ramiona spiralne. To jest link, który nie został wcześniej wyraźnie utworzony.

Powoli, ale skutecznie eksperci zbierają potężne informacje o tych nieuchwytnych impulsach z uwolnienia energii w przestrzeni. Po zidentyfikowaniu tych wydarzeń w 2007 roku astronomowie w zeszłym roku znaleźli dowody na pierwszy FRB w naszej galaktyce.

Pytanie, czym dokładnie są FRB i skąd pochodzą, pozostaje bez odpowiedzi, ale badania takie jak to nowe badanie NASA zaczynają wykluczać niektóre możliwości, gdy inni je oceniają, a im bardziej szczegółowe obrazy kosmosu możemy uzyskać, tym lepiej.

„Nie wiemy, co powoduje FRB, więc bardzo ważne jest, aby używać kontekstu, gdy go mamy” Mówi Fong. „Technika ta z powodzeniem zidentyfikowała przodków innych typów stanów nieustalonych, takich jak supernowe i rozbłyski gamma. Hubble również odegrał dużą rolę w tych badaniach”.

READ  CDC: 2% zakażeń „penetrujących” powoduje zgony wywołane przez COVID-19

Badania nie zostały jeszcze opublikowane, ale pojawią się w The Astrophysical Journal. Jest teraz dostępny jako nadruk wprowadzający arXiv.org.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top