Przyjęcia do szpitala Covid-19 znów rosną, ale tym razem jest inaczej

Floryda i Luizjana odnotowują teraz rekordową liczbę przyjęć do szpitala Covid-19, a w pobliżu znajdują się inne stany. W Mississippi i Arkansas dzienne przyjęcia są o ponad 87% od poprzedniego szczytu, a w Oregonie, Alabamie i Waszyngtonie dzienne przyjęcia są o ponad 75% od szczytu.

Ale pacjenci hospitalizowani z Covid-19 tego lata są zwykle młodsi niż w poprzednich wzrostach. A ponieważ szczepionki są powszechnie dostępne, często można im również zapobiegać.

Według prezesa szpitala Jeremy’ego Drinkowitza szpital Mercy w Joplin w stanie Missouri wielokrotnie przekroczył rekord pacjentów z Covid-19 w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Mówi, że rzeczy są zupełnie inne niż ostatnim razem.

„Jeśli chodzi o bardzo wyraźne różnice – wiek pacjentów dla nas” – powiedział Drinkewitz CNN. Powiedział, że szpital miał ostatnio trzech pacjentów w wieku od 30 do 40 lat, wielu pacjentów po czterdziestce, a niektórzy po pięćdziesiątce i sześćdziesiątce korzystających z respiratorów.

„W listopadzie, kiedy mieliśmy naszą pierwszą dużą wędrówkę, nie zrobiliśmy tego” – powiedział Drenkewitz. „Nie mieliśmy tego młodszego pokolenia; była to populacja znacznie starsza”.

Teraz, powiedział, jest mniej starszych pacjentów. Nie widujemy tak wielu. Mamy kilku, ale nie jest tak młody jak młodzi ludzie” – powiedział Drinkewitz.

Osoby starsze nadal mają najwyższy wskaźnik hospitalizacji per capita, ale różnica jest mniejsza niż kiedyś.

Według danych amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, niedawny wskaźnik hospitalizacji wśród seniorów w wieku 70 lat i starszych wynosi około jednej czwartej tego, co było w styczniu. Ale wskaźniki hospitalizacji wśród młodszych dorosłych są prawie tak wysokie, jak w styczniu.

W rzeczywistości wskaźnik hospitalizacji wśród dorosłych w wieku od 30 do 39 lat jest najwyższy w historii, jak pokazują dane CDC.

Dzieci również stanowią obecnie większy odsetek przyjęć do szpitala niż w styczniu, a wskaźniki hospitalizacji wśród osób poniżej 18 roku życia oscylują wokół rekordowo wysokiego poziomu.

READ  Piękny powód, dla którego cały samolot zaczął śpiewać dla starszego pasażera-wojownika

Dane federalne w kilku stanach – w tym w Georgii, Tennessee, Południowej Karolinie i Luizjanie – pokazują, że liczba dzieci hospitalizowanych z powodu Covid-19 wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego tygodnia.

Ale biorąc pod uwagę, że wszystkie 12 lub więcej lat kwalifikują się do zaszczepienia przeciwko Covid-19, eksperci mają różne obawy dotyczące tej nowej fali hospitalizacji.

Prawie 1500 systemów opieki zdrowotnej w USA nakazuje szczepienie Covid-19

Na początku pandemii nie było wystarczających narzędzi do opieki nad pacjentami, a lekarze nie wiedzieli, czy to, co robią swoim pacjentom, było właściwe, dr O’Neill Pike, dyrektor medyczny Jackson North Medical Center, Jackson Health System na Florydzie powiedział CNN. Jako internista i internista sam opiekował się pacjentami we wczesnych stadiach pandemii, od marca do października ubiegłego roku.

„Teraz martwię się, że mamy bardzo dobre narzędzie, no cóż, mamy szczepionkę, a teraz szczepionka okazała się niezwykle skuteczna, ponieważ ma zapobiegać poważnym chorobom i śmierci” – powiedział. „Niekoniecznie zapobiega zakażeniu wirusem, ale z pewnością zapobiega ciężkim chorobom, które wymagają hospitalizacji i śmierci. Obawa polega na tym, że społeczność wciąż się waha”.

Chociaż Pyke powiedział, że trochę rozumie to wahanie, najlepiej spojrzeć na to tak, jakby szczepionka była matką.

„Mamy tę powódź powodzi, a to, co robimy, jeśli chodzi o próby leków, które próbujemy przez miesiące, to w zasadzie wydobywanie kubków wody z tej powodzi” – powiedział. „Ale szczepionka jest jak tama, a szczepionka może wiele zdziałać w zapobieganiu powodziom, które teraz obserwujemy. To jest sedno tego”.

Według najnowszych danych HHS Floryda ma najwyższy wskaźnik hospitalizacji w kraju. Ponad 65 osób jest hospitalizowanych z powodu Covid-19 na każde 100 000 osób na Florydzie, około jednego na 1500 mieszkańców stanu. To ponad trzykrotnie więcej niż średnia krajowa.

Według analizy danych CNN z CDC i HHS każdy stan, w którym odsetek hospitalizacji jest wyższy niż przeciętny, ma niższy niż przeciętny wskaźnik szczepień, w tym Floryda.

READ  Sonda Artemis 1 Orion po raz pierwszy widzi księżyc na filmie

Pike mówi, że ma to negatywny wpływ na system opieki zdrowotnej, który działa z pełną mocą przez półtora roku.

„Myśleliśmy, że poszliśmy trochę za róg i zaczynamy” – powiedział. „Oczywiście wszystko, co czujemy, blednie w porównaniu z tym, co czują pacjenci i ich rodziny, ale personelowi trudno jest opiekować się pacjentami z tą samą chorobą, o której właśnie myśleliśmy, że możemy zobaczyć koniec”.

W Arkansas wskaźnik hospitalizacji Covid-19 jest ponad dwukrotnie wyższy niż średnia krajowa i piąty najwyższy w kraju. Wskaźniki hospitalizacji wśród dzieci są wyższe niż w stanie. Ale podobnie jak wskaźniki hospitalizacji wśród młodych dorosłych poniżej 30 roku życia, którzy od miesięcy kwalifikują się do szczepienia.

Stephen Mitt, dyrektor generalny UAMS Health w Arkansas, powiedział, że niski wskaźnik szczepień jest „pierwszym i najważniejszym czynnikiem” przyczyniającym się do niedawnego wzrostu liczby hospitalizacji.

Podobnie jak Szpital Miłosierdzia w Joplin, UAMS pobił ostatnio rekord liczby hospitalizacji podczas tej pandemii. Mette powiedziała, że ​​większość pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid w UAMS albo nie była w ogóle zaszczepiona, albo nie została w pełni zaszczepiona. Jak dotąd zaszczepieni pacjenci cierpią na poważną chorobę podstawową.

„Wiedzieliśmy, że będziemy mieć kolejną falę, ale być może uspokoiliśmy się na tym fałszywym poczuciu bezpieczeństwa, że ​​zaszczepiliśmy wystarczająco dużą liczbę Amerykanów lub personelu, aby nie zobaczyć tak wysokiej fali”. – powiedział Mitt. „Więc byliśmy przygotowani, ale nie do tego stopnia, aby ta fala wyglądała”.

Inne ważne czynniki to różne cechy wariantu delta, łagodzenie środków zdrowia publicznego i ogólne zmęczenie pandemią, powiedział Mitt.

Wskaźniki szczepień w Stanach Zjednoczonych wzrosły w ostatnich tygodniach, eksperci trendów twierdzą, że należy nadal ograniczać obecny wzrost przypadków Covid-19 i hospitalizacji.

„Kochamy naszą społeczność, kochamy naszych sąsiadów i naszych przyjaciół tutaj i naszą społeczność i jesteśmy tutaj, aby im służyć, dlatego walczymy jak diabli, aby uratować im życie. Trzydziesto- i czterdziestolatkowie powinni mieć szansę na pełne życie, dlatego staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby im pomóc po tym, jak zostaną zarażeni tym wirusem” – powiedział Drenkewitz.

READ  5,3 miliona kurczaków zabitych w stanie Iowa z powodu wybuchu ptasiej grypy

Ale lekarze potrzebują pomocy społeczności.

„Proszę ludzi, aby naprawdę otworzyli oczy i zdali sobie sprawę z tego, co się dzieje. Że istnieją szpitale i że opieka zdrowotna wiąże się z wyzwaniami, że istnieją problemy z wydajnością w społecznościach i musimy coś zrobić” – powiedział Drenkowitz. „Potrzebujemy pomocy z drugiej strony. Musimy zaszczepić ludzi. A jeśli nie mogą się z tym pogodzić, proszę załóż maskę, dystans społeczny, te rzeczy, które wiemy, że należy robić”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *