Raport rakietowy: Rosja planuje wycofać przestrzeń jądrową i opóźnić start Falcon Heavy

Zbliżenie / Rakieta Falcon 9 wystartowała w środę w setny z rzędu udany lot.

Witamy w Rocket Report w wersji 3.46! W tym tygodniu mamy kilka kamieni milowych, które należy zgłosić FAA i SpaceX, niektóre opóźnienia w uruchomieniu i, jak zawsze, kilka dziwnych wiadomości. W przyszłym tygodniu kończy 4 lata – trudno uwierzyć, że byłem tak długo.

Jak zwykle jesteśmy Mile widziane są oferty czytelnikówJeśli nie chcesz przegapić żadnego problemu, zapisz się, korzystając z poniższego pola (formularz nie pojawi się w wersjach witryny obsługujących AMP). Każdy raport będzie zawierał informacje o małych, średnich i ciężkich rakietach, a także podgląd kolejnych trzech startów w kalendarzu.

Virgin Galactic wraca w kosmos. W sobotę VSS Virgin Galactic Sam Sonda po raz trzeci przeleciała ponad 80 km, kończąc długo oczekiwany powrót w kosmos po ponad dwóch latach przerwy. Lot, który osiągnął szczyt na wysokości 89,2 km, prowadzili CJ Storko i Dave Mackay. Raporty Ars. Lot był ważny dla Virgin Galactic, ponieważ był to ostatni raz VSS Sam Z powodzeniem przeprowadził lot kosmiczny z napędem w lutym 2019 roku.

Osiągnij wyższą szybkość lotu … być może największym pytaniem dla Virgin, która patrzy w przyszłość, jest to, czy jest w stanie utrzymać tempo potrzebne do tego, aby stać się dochodową firmą. Po dwóch lotach na przełomie 2018 i 2019 roku sobota była dopiero trzecim lotem VSS Sam. To średnio jedna podróż co około 300 dni. Chcąc zintensyfikować działalność handlową, firma postawiła sobie za cel 400 lotów kosmicznych rocznie, z wykorzystaniem wielu pojazdów, z portu Spaceport America. Virgin straciła 130 milionów dolarów w pierwszym kwartale 2021 roku i musi przejechać się w szybkim tempie, aby osiągnąć zysk. (Przesłane przez Ken Bin)

Wielka Brytania ustala przepisy dotyczące startów. Rząd Wielkiej Brytanii twierdzi, że od lata tego roku lotniska kosmiczne będą mogły uzyskać licencję na prowadzenie działalności w tym kraju. „Ustanowienie tych przepisów stawia nas zdecydowanie na właściwej drodze, aby zobaczyć, jak pierwsze starty w Wielkiej Brytanii rozpoczną się w 2022 r., Otwierając nową erę w komercyjnych lotach kosmicznych we wszystkich czterech zakątkach naszego kraju”, Powiedział Sekretarz ds. Transportu Grant Shaps.

Wyścig w brytyjską przestrzeń kosmiczną … mechanizmy licencyjne i regulacyjne dotyczące portów kosmicznych i komercyjnych startów pojawiają się, gdy zakłady w Kornwalii, Walii i Szkocji konkurują o oferowanie pionowych lub poziomych urządzeń do startów. Obaj mają nadzieję stać się pierwszym miejscem startu orbitalnego z Wielkiej Brytanii na początku 2022 roku. (Przedstawione przez Ken the Bean)

Najłatwiejszym sposobem na śledzenie zasięgu satelitarnego Erica Bergera jest zasubskrybowanie jego biuletynu, a my będziemy gromadzić jego historie w Twojej skrzynce odbiorczej.

W powstającym szwedzkim porcie kosmicznym. W tym tygodniu New York Times Funkcja rozprzestrzeniania Wędrujesz za kulisami kompleksu kosmicznego Esrange w Szwecji, który stara się konkurować z innymi europejskimi obiektami, w tym na Azorach, w Wielkiej Brytanii i Norwegii. Należąca do rządu szwedzka korporacja kosmiczna, która zarządza miejscem, świadczy usługi startowe dla specjalnych projektów, które chcą wysłać satelity w kosmos.

READ  Strach przed atakiem czarnego grzyba w Indiach, a liczba zgonów Covidów przekracza 300 000

Europa idzie własną drogą „Europa naprawdę potrzebuje zbudować infrastrukturę, aby dostać się w kosmos” – powiedział Stefan Gustafsson, starszy wiceprezes Szwedzkiej Fundacji Kosmicznej. „Możemy zapewnić odpowiednią bazę kosmiczną”. Kiedy reporter odwiedził miejsce, główna działalność polegała na testowaniu silników przez dwie zaciekle konkurencyjne niemieckie firmy kosmiczne, Rocket Factory Augsburg i ISAR Aerospace Technologies. Dobrze przeczytana historia oferuje wgląd w różne podejścia Europy do przestrzeni handlowej. (Przesłane przez trimeta)

PLD Space zdobywa wsparcie dla badania ponownego wykorzystania. Plik Powiedział, że hiszpański startup Wygrał 1 milion euro od Europejskiej Agencji Kosmicznej, aby umożliwić firmie zbadanie „naddźwiękowego i naddźwiękowego etapu powrotu rakiety do atmosfery”. W tym przypadku „pocisk” odnosi się do rozwijanej wyrzutni MIURA 5. Analiza pomoże ukierunkować plany wystrzelenia pocisku MIURA 5 z Europejskiego Portu Kosmicznego w Gujanie Francuskiej, a także zademonstruje techniki jego odzyskiwania.

Latanie za kilka lat Wśród technologii, które bada PLD Space, jest hamowanie ciągu podczas ponownego wejścia do atmosfery oraz konstrukcje, które mogą wytrzymać rygory ponownego wejścia na pokład i mogą być używane podczas dodatkowych lotów. Zdolny do przenoszenia kilkuset kilogramów na niską orbitę okołoziemską, MIURA 5 ma zadebiutować w 2024 r. Ocena ponownego wykorzystania jest częścią zestawu strategii, które Europejska Agencja Kosmiczna stosuje do badania ponownego wykorzystania wczesnych etapów pocisk.

Francuska firma wygrywa dotację na czołg. Mała firma Venture Orbital Systems dążyła do opracowania pierwszego całkowicie francuskiego pocisku rakietowego od 1975 roku. Firma powiedziała W tym tygodniu wygrał 100 000 euro od Grand Est w północno-wschodniej Francji na zaprojektowanie aluminiowych zbiorników kriogenicznych dla proponowanego pocisku Zephyr. To lokalny program, który zapewnia fundusze dla startupów.

Dużo pracy … po raz pierwszy słyszę o Venture Orbital i jego małej rakiecie Zephyr usiłującej podnieść tylko 80 kg na niską orbitę okołoziemską. Wygląda na to, że Venture Orbital wystartuje z mniejszego, suborbitalnego pocisku “Boreal”, który posłuży za stanowisko testowe. Firma podała, że ​​pod koniec 2020 roku zebrała również 750 000 euro. Wspaniale jest widzieć, jak niektóre francuskie firmy biorą udział w nowym wyścigu kosmicznym. (Przesłane przez trimeta)

Falcon 9 nazywa swój setny sukces z rzędu. W tym, co stało się nieco rutynową operacją, SpaceX wystrzelił w środę kolejnych 60 satelitów. To była 13. misja firmy Starlink w 2021 roku i mogła pozostać w dużej mierze niezauważona, ale do ważnego kamienia milowego: był to setny prosty lot pocisku Falcon 9. Raporty Ars. Rekord ten sięga czerwca 2015 roku, kiedy to drugi stopień rakiety Falcon 9 zawiódł podczas startu misji zaopatrzenia w ładunek na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Goli się częściej niż raz w tygodniu … od tego czasu Falcon 9 firmy odbył nienaganny marsz 99 udanych startów. SpaceX stracił jedną dodatkową misję, ale tak się nie stało podczas startu. Zamiast tego ładunek Amosa 6 eksplodował we wrześniu 2016 r. Podczas ładowania paliwa poprzedzającego statyczną próbę ogniową. Ogólne tempo premiery Falcona 9 nadal rośnie, z sześcioma misjami w ciągu ostatnich 33 dni.

READ  Uśmiechnięty! Mieszkańcy hrabstwa Dane mogą pozbywać się masek od 2 czerwca | wiadomości lokalne

Jednostka Nauka ma datę premiery. Szef Roscosmos Dmitrij Rogozin potwierdził w tym tygodniu, że długo oczekiwany rosyjski dodatek do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wystartuje na rakiecie Proton 15 lipca tego roku. Na Twitterze. Ogłoszenie nadeszło po testach jednostki, która potwierdziła gotowość do lotu w kosmos.

Wreszcie udajemy się w kosmos … zastanawialiśmy się, czy ten dzień kiedykolwiek nadejdzie. Pierwotnie 13-metrowy statek kosmiczny miał zostać wystrzelony na stację kosmiczną w 2007 roku. Został on opóźniony z różnych powodów, w tym z braku funduszy. Po podłączeniu do stacji moduł Nauka doda bardzo potrzebną modernizację po rosyjskiej stronie stacji i będzie służyć jako główny ośrodek badań kosmicznych w tym kraju.

Viasat stara się przerwać uruchomienie Starlink. Operator satelitarny Viasat zwraca się do Federalnej Komisji Łączności (FCC) o powstrzymanie SpaceX przed wystrzeliwaniem większej liczby satelitów Starlink, gdy zmierza do sądu, aby zmusić go do przeprowadzenia kompleksowego przeglądu środowiskowego szybko rozwijającej się megaplanety, Raporty SpaceNews. W piątek Viasat oficjalnie zwrócił się do Federalnej Komisji Łączności o kontynuację zmiany licencji w dniu 27 kwietnia, która pozwala SpaceX kontynuować budowę konstelacji szerokopasmowej, która obejmuje już ponad 1600 satelitów.

SpaceX trwa … Starlink przekroczył liczbę satelitów dozwoloną w ramach swojej poprzedniej licencji, wynoszącą 1584 satelity na orbitach o długości 550 km, wkrótce po wystrzeleniu nowej partii 52 satelitów 15 maja. Jeśli FCC nie udzieli prawa pobytu do 1 czerwca, Viasat zamierza udać się do Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Kolumbii, gdzie będzie starał się o miejsce zamieszkania i zapoznał się z wnioskiem o zmianę. (Przesłane przez Ken Bin)

Licencje startowe FAA 400. Federalna Administracja Lotnicza (FAA) jest odpowiedzialna za ochronę bezpieczeństwa publicznego podczas komercyjnych operacji kosmicznych i tak właśnie jest Ogłoszony w tym tygodniu To dzięki lotowi Virgin Galactic z Nowego Meksyku w sobotę autoryzował 400 startów. Wystrzelenia odbyły się w siedmiu stanach USA, czterech innych krajach i na międzynarodowych wodach Pacyfiku. Licencja FAA jest wymagana do przeprowadzenia jakiegokolwiek komercyjnego startu lub ponownego wejścia na teren kosmiczny, lub do obsługi dowolnego miejsca startu lub ponownego wejścia przez obywateli USA w dowolnym miejscu na świecie lub przez jakąkolwiek osobę fizyczną lub podmiot w Stanach Zjednoczonych.

Dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa … pierwszy licencjonowany start miał miejsce w Nowym Meksyku, kiedy Starfire Space Services wystartowało z strzelnicy rakietowej White Sands w 1989 roku. Według agencji, liczba licencjonowanych startów w przestrzeni komercyjnej wzrosła dramatycznie z zaledwie jednego w 2011 r. do 39 rekordów w 2020 r. Oczekuje się, że wzrost gospodarczy będzie się utrzymywał, ponieważ w nadchodzących latach branża zwraca uwagę na turystykę kosmiczną. Nie było ofiar śmiertelnych, poważnych obrażeń ani znacznych szkód majątkowych wśród członków społeczeństwa podczas jakiegokolwiek startu na licencji FAA.

READ  Jak opiekun znalazł jedno z największych odkryć skamieniałości w historii Kalifornii | Kalifornia

Wystrzelenie Falcon Heavy jest opóźnione. Kolejne wystrzelenie rakiety SpaceX Falcon Heavy zostało przełożone z lipca na październik, w oczekiwaniu na gotowość amerykańskiego ładunku wojskowego, a następny lot Falcon Heavy został przełożony z końca tego roku na około 2022 roku. Raporty Spaceflight Now. Obie misje są pierwszym wystrzeleniem rakiet Falcon Heavy firmy SpaceX, które przenoszą ładunki bezpieczeństwa narodowego o najwyższym priorytecie wojskowym. Według pułkownika Douglasa Pentecost, zastępcy dyrektora SMC Launch Corporation, misja USSF-44 została przesunięta z lipca na październik, aby „dostosować się do gotowości ładunku”.

Dwa lata od ostatniego dużego wypuszczenia sokołów … następna misja, USSF-52, miała zostać wystrzelona wcześniej w październiku tego roku, ale teraz została przeniesiona na 2022 r. „w oparciu o jasne priorytety startowe” – powiedział Zielonoświątkowy. Niedawny start Falcon Heavy w czerwcu 2019 r. Był również przeznaczony dla armii amerykańskiej, ale wyniósł na orbitę grupę eksperymentalnych satelitów o niskim priorytecie. Oczekuje się, że misje Falcon Heavy będą czwartym i piątym lotem trzyrdzeniowego ciężkiego dźwigu SpaceX. Oba starty wystartują z Platformy 39A w Kennedy Space Center na Florydzie. (Dostarczone przez EllPeaTea i Ken the Bin)

Rosja planuje wycofać przestrzeń jądrową? Rosja twierdzi, że w 2030 r. Wypuści „lokomotywę kosmiczną o napędzie atomowym”, która przeprowadzi 50-miesięczną misję na Księżyc, Wenus, a następnie Jowisz. Aleksander Pluszczenko, dyrektor wykonawczy programów długoterminowych i nauki w Roscosmos, powiedział dziennikarzom, że pierwsza misja rosyjskiej jednostki transportowo-energetycznej Zeus będzie trwać 50 miesięcy. Raporty TASS.

Czy naprawdę myślimy, że to się stanie? W grudniu, TASS kontynuuje, rosyjska firma kosmiczna Roskosmos i Biuro Projektowe Arsenalu podpisały kontrakt na opracowanie prototypowego projektu lokomotywy kosmicznej o napędzie atomowym, Nuclon, do użytku w misjach kosmicznych w kosmosie. To wszystko brzmi bardzo fajnie, ale biorąc pod uwagę ostatnie osiągnięcia tego kraju w projektach kosmicznych, chciałbym to przedstawić pod nagłówkiem „Prawdopodobnie się wydarzy”. (Przesłane przez Rendgrish)

Wycieczka na Księżyc, 600 $. W 1961 roku Douglas Aircraft miał wielkie plany. Według raportu Z archiwum wiadomości naukowychZa 600 dolarów firma ogłosiła, że ​​planuje wystrzelenie „jednostopniowego pocisku jądrowego”, który mógłby przetransportować ludzi na Księżyc. Obejmuje to koszt „pilota, stewardesy, wyżywienia i innych bezpośrednich czynników operacyjnych”.

Czy to się dzisiaj zdarzyło? … Warto zauważyć, że w raporcie napisano, że sukces projektu będzie zależał od „uczynienia statku kosmicznego wielokrotnego użytku, tak jak obecnie konwencjonalne samoloty”. Twierdzenie Douglasa jest interesujące zarówno ze względu na absurdalność kosztów, jak i ze względu na to, jak w pełni wielokrotnego użytku SpaceX może faktycznie umożliwić częściową poprawność tego wglądu w ciągu następnej dekady. (Przesłane przez Ken Bin)

Kolejne trzy starty

28 maja: Sojuz | Misja OneWeb 7 | Kosmodrom Wostochny, Rosja | 17:38 UTC

29 maja: Długi 7 marca | Misja zaopatrzeniowa Tianzhou-2 na chińską stację kosmiczną | Wenchang, Chiny | 12:56 UTC

3 czerwca: Falcon 9 | Misja dostarczenia CRS-22 ISS | Kennedy Space Center na Florydzie | 17:29 UTC

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top