Reakcja alergiczna wywołana przez pasożyty ponownie zwraca uwagę na wysypkę zwaną „swędzeniem pływaka”

Reakcja alergiczna wywołana przez pasożyty ponownie zwraca uwagę na wysypkę zwaną „swędzeniem pływaka”

(Aktualizacja: Dodano wideo i komentarze od specjalisty ds. zdrowia środowiskowego)

Bend, Ur. (KTVZ) – W środkowym Oregonie występuje duża aktywność wodna, co może wiązać się z wieloma ostrzeżeniami, w tym ostrzeżeniem o czymś, co nazywa się „swędzeniem pływaka”.

W piątek na zbiorniku Wickiup żeglarze i pływacy cieszyli się wodą. Ale niektórzy niedawni goście zgłosili hrabstwu Deschutes, że ich zwierzęta zdawały się swędzieć po spędzeniu trochę czasu w wodzie.

„Ma to związek z cyklem życia ślimaka pracującego w niepełnym wymiarze godzin” – powiedział w piątek John Mason, specjalista ds. zdrowia publicznego hrabstwa Deschutes. „Ślimak zrzuca ją, a następnie zaczyna szukać dużej ilości ciepłej wody do przeniesienia”.

W poszukiwaniu takiego żywiciela pasożytniczy robak może przyczepić się do zwierzęcia, ptaka lub człowieka, powodując coś, co powszechnie określa się jako „swędzenie pływaka”, czyli wysypkę, która może wystąpić po pewnym czasie w jeziorach lub stawach.

„Przebije twoją skórę i spowoduje reakcję alergiczną” – powiedział Mason. „Więc nie można na to zachorować, ale byłoby to nieprzyjemne – trochę jak ukąszenie komara”.

Objawy swędzenia pływaka obejmują małą czerwoną wysypkę na skórze – i oczywiście swędzenie.

Dodał Mason: „Jednym ze sposobów na obcięcie nóg jest ich opłukanie. Opłucz miejsca, które znajdowały się w płytkiej wodzie, nałóż czystą wodę i bardzo energicznie nabieraj myjką, a to tarcie złamie te, które nie dosięgły całego ciała. noga.”

Powiedział, że swędzenie pływaków można leczyć balsamem kalaminowym lub Benadrylem. Częściej dotyka dzieci niż dorosłych – ponieważ dzieci bawią się w płytkich wodach, tam żyją organizmy.

INajprawdopodobniej zniknie w ciągu tygodnia iw większości przypadków nie będzie wymagał pomocy medycznej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co jest również nazywane zapaleniem skóry podbródka, patrz Odwiedź tę witrynę internetową FDA.

READ  Nowe odkrycie ujawnia przyczynę różnych kolorów Urana i Neptuna

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *