Recenzja 2021: Najgorętsze historie kosmiczne roku

2021 był wielkim rokiem dla wiadomości kosmiczne.

Od komercyjnego wyścigu w kosmos do operacji na czerwona Planetaeksploracja kosmosu znalazła się w centrum uwagi opinii publicznej.

Oto niektóre z najważniejszych informacji:

18 lutego – sonda Marsa NASA ląduje na powierzchni Marsa

18 lutegoi Agencja NASA Piąty łazik na Marsie, Persevere, z powodzeniem wylądował na kraterze Jezero na Marsie.

„To lądowanie jest jednym z tych kluczowych momentów dla NASA i Stanów Zjednoczonych oraz globalnej eksploracji kosmosu – kiedy wiemy, że jesteśmy u progu odkrycia i ostrzymy nasze ołówki, by tak rzec, aby przepisać podręczniki” – powiedział Administrator Steve Gorczyk w oświadczenie. „Misja Wytrwałości w marcu 2020 r. uosabia ducha naszego narodu wytrwania nawet w najtrudniejszych sytuacjach oraz inspirowania i postępu w nauce i eksploracji”.

19 kwietnia – Mars Creativity Helikopter NASA leci

19 kwietniaNASA ponownie przeszła do historii po tym, jak jej helikopter Ingenuity Mars zakończył swój pierwszy napędzany i kontrolowany lot na innej planecie.

Helikopter leciał przez 30 sekund na planowanej wysokości 3 metrów i spędził 39 sekund w powietrzu.

Śmigłowiec Ingenuity Mars NASA jest tutaj widoczny w zbliżeniu zrobionym przez Mastcam-Z, dwie pary kamer z zoomem na pokładzie łazika Perseverance. To zdjęcie zostało zrobione 5 kwietnia, 45 dnia marsjańskiego lub marsjańskiego dnia misji.
(Źródło: NASA/JPL-Caltech/ASU)

NASA SPACECRAFT TWORZY HISTORIĘ, OFICJALNIE „DOTYKA” SŁOŃCA PO RAZ PIERWSZY

„Creative wykonał swój pierwszy lot – pierwszy lot samolotu z napędem na innej planecie!” Usłyszał głos kontroli lotów w audycji dźwiękowej NASA.

8 maja – chiński pocisk rakietowy spada na Ziemię

Wieczorem 8 maja godz Główny etap chińskiego boostera Long March 5B wrócił Ziemia Atmosfera, spłoń pleśniejące Wyspy.

Po tym, jak administrator NASA Bill Nelson i inni oskarżyli Pekin o lekkomyślne działanie, chiński rząd powiedział, że jest on utrzymywany według innych standardów niż Stany Zjednoczone i inne programy kosmiczne.

READ  Najlepsze zdjęcia Kosmicznego Teleskopu Hubble'a – w tym pierścienie Saturna

„Chcemy współpracować z innymi krajami, w tym ze Stanami Zjednoczonymi, aby zacieśnić współpracę w zakresie wykorzystania przestrzeni kosmicznej, ale sprzeciwiamy się również podwójnym standardom w tej kwestii” – powiedziała rzeczniczka MSZ Hua Chunying.

Pod koniec miesiąca naród Pierwszy statek kosmiczny wylądował na Marsie na planecie i zaczął wędrować po jej powierzchni.

2 czerwca – NASA wybiera dwie misje do badania Wenus

2 czerwca NASA ogłosiła Wybrała Dwie nowe misje na Wenus.

Misje VERITAS (Emisyjność Wenus, Radio Science, InSAR, Topografia, Spektroskopia) i DAVINCI+ (Głęboka eksploracja gazów szlachetnych, chemia i obrazowanie Wenus) mapują planetę najbliższą Ziemi i mierzą jej atmosferę.

DAVINCI+ określi również, czy planeta ma ocean.

Oczekuje się, że zostanie uruchomiony w okresie od 2028 do 2030 roku.

Jak załoga Apollo 8 przekazuje przesłanie nadziei na całym świecie podczas kluczowych Świąt Bożego Narodzenia

11 lipca – Richard Branson dociera w kosmos na pokładzie rakiety Virgin Galactic

11 lipca miliarder Richard Branson i pięciu członków jego załogi wystrzelony w kosmos, przeleci ponad 53 mile nad Ziemią podczas ostatniej misji testowej przed rozpoczęciem komercyjnych lotów kosmicznych w nowym roku.

71-latek został pierwszą osobą, która wystrzeliła własny statek kosmiczny, Pokonanie założyciela Blue Origin, Jeffa Bezosa o dziewięć dni.

15 listopada – Test rosyjskiej broni zagraża Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

15 listopada a Test rosyjskiej broni Stworzył ponad 1500 śmieci kosmicznych, zagrażających astronautom na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Nelson powiedział wówczas The Associated Press, że jest „oburzony” tym środkiem i że „nie do wiary, że rosyjski rząd” przeprowadzi test.

Sekretarz stanu Anthony Blinken powiedział, że test zagraża także satelitom.

Rosyjscy urzędnicy oddalili oskarżenia Minister obrony Siergiej Szojgu powiedział, że strajk został przeprowadzony z „chirurgiczną precyzją”.

Według Nelsona astronauci stoją teraz w obliczu czterokrotnie większego niż zwykle ryzyka związanego z kosmicznym śmieciem.

14 grudnia – statek kosmiczny NASA po raz pierwszy „dotyka” słońca

14 grudnia, statek kosmiczny po raz pierwszy dotknął słońca.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

NASA Parker Solar Probe przeleciała przez koronę słoneczną lub górną warstwę atmosfery i pobrała tam próbki cząstek i pól magnetycznych.

Naukowcy powiedzieli, że odzyskanie danych zajęło kilka miesięcy i kilka kolejnych miesięcy na ich potwierdzenie.

Parker – wystrzelony w 2018 roku – znajdował się 8 milionów mil od centrum Słońca, kiedy po raz pierwszy przekroczył granicę między atmosferą słoneczną a wychodzącym wiatrem słonecznym.

Statek kosmiczny zanurzał się i wynurzał z korony co najmniej trzy razy.

Wstępne dane sugerują, że Parker również zanurzył się w koronie podczas podejścia 9 sierpnia, ale naukowcy powiedzieli, że potrzebne są dalsze analizy.

Parker będzie nadal zbliżał się do Słońca i zanurzał głębiej w koronę, aż do swojej wielkiej ostatniej orbity w 2025 roku.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top