Relacja z półfinału Euro 2023 U-17: Polska 3-5 Niemcy, Hiszpania 1-3 Francja | poniżej 17 lat

Relacja z półfinału Euro 2023 U-17: Polska 3-5 Niemcy, Hiszpania 1-3 Francja |  poniżej 17 lat

Niemcy zmierzą się z Francją w finale Mistrzostw Europy UEFA do lat 17 w piątek. Obie drużyny pokonały odpowiednio Polskę i Hiszpanię w ćwierćfinale.

Kiedy i gdzie finał?

Finał rozpocznie się o godzinie 20:00 CEST w piątek 2 czerwca i odbędzie się na stadionie Hidegkuti Nándor w Budapeszcie na Węgrzech.

Polska 3-5 Niemcy

Niemcy dwukrotnie wychodzili z tyłu, by awansować do finału do lat 17 w swoim pierwszym finale Euro do lat 17 od 2015 roku. W półfinale reprezentacji z 2012 roku padł jedyny gol w meczu, ale tym razem potrzeba było więcej. .

Polska od początku prowadziła dzięki Danijelowi Mikołajskiemu i chociaż Max Morsted wyrównał, Karol Borys zapewnił prowadzenie drużynie Marcina Włodarskiego na pierwszą połowę.

Z odnowionym entuzjazmem Niemcy trafili w słupek kolejnymi strzałami – Paris Bruner – ze wspólną czwartą bramką prowadzącą w turnieju – wyrównał wyniki. Charles Herrmann podkręcił fantastyczną trzecią bramkę i po raz pierwszy dał Niemcom prowadzenie, ale trzy minuty później Filip Wolski wyrównał dzięki mocnemu uderzeniu w słupek.

Polska nie była w stanie powstrzymać intensywności Niemiec w końcowej fazie, a Aazan Otroko poprowadził podopiecznych Christiana Wouka przed Robertem Ramszakiem – z jego czwartym finałem na Węgrzech – i poprowadził swój naród do pokazu.

Najciekawsze mecze Euro do lat 17: Polska 3-5 Niemcy

Hiszpania 1-3 Francja

Obrońcy tytułu musieli także pokonać deficyt, aby pokonać trzykrotnego zwycięzcę Hiszpanii w drugim półfinale w Fellsuit. Po zaciętej pierwszej połowie, tylko błyskotliwa interwencja bramkarza Hiszpanii, Raula Jimeneza, uniemożliwiła Ismailowi ​​Bounepowi objęcie prowadzenia w drugiej połowie dla Francji.

Lamine Yamal otworzył mecz na 21 minut przed końcem, kiedy posłał piłkę z dołu obok Paula Orkneya po przeciwnej stronie boiska.

Jednak Francja zareagowała szybko i zdecydowanie. Cztery minuty później Mathis Lampard strzelił gola, a rezerwowy Yannis Ali Issoufou dał gospodarzom prowadzenie na dziesięć minut przed końcem.

READ  Polska podnosi ceny niżej niż oczekiwano, aby kontrolować ceny

Francja doszła do końcowego gwizdka, pokonując wszystkie groźby bramkowe oprócz najsilniejszych w Hiszpanii, w tym współprowadzącego strzelca finału Marca Gue.

Podopieczni Jean-Luca Vannucciego dołożyli trzecią bramkę dzięki Didium Komis i po raz pierwszy w historii swojego kraju Les Blues awansowali do drugiego z rzędu finału UEFA EURO U17.

Najciekawsze mecze Euro do lat 17: Hiszpania 1-3 Francja