Renton Park jest powiązany ze śmiertelnym wirusem, który zaraża psy

Renton Park jest powiązany ze śmiertelnym wirusem, który zaraża psy

RENTON, Waszyngton – Dowiadujemy się więcej o śmiertelnym wirusie, który atakuje wiele psów w zachodnim Waszyngtonie, a jednym z ognisk wirusa jest popularny park w Renton.

„Zaobserwowaliśmy tak duże wahania liczby zwierząt domowych, u których stwierdzono parwo” – powiedziała Alicia Dolman. Szpital dla zwierząt Happy Tail Menedżer praktyki.

Szpital dla zwierząt Happy Tails Animal Hospital w Renton podniósł alarm w związku ze śmiertelnym, wysoce zaraźliwym wirusem, o którym właściciele psów muszą wiedzieć.

„Może powodować krwawą biegunkę. Jeśli Twoje zwierzęta są ospałe, nie chcą jeść i wymiotują, to w dziewięciu przypadkach na 10 prawdopodobnie powinieneś je zbadać” – powiedział Dolman.

Szpital dla zwierząt działa zaledwie od dziewięciu miesięcy. Ale Dolman powiedział, że miał 10–12 przypadków parwowirusa i niestety żaden z psów go nie miał. Dolman w dalszym ciągu apeluje do społeczności, aby zrobiła więcej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

„Jeśli ludzie nie zbierają odchodów swoich zwierząt, wiem, że jest to prawo” – powiedział Dollman. „Tak naprawdę ma to na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wszelkich chorób, niezależnie od tego, czy są to robaki, parwozy czy cokolwiek innego. A potem, jeśli ostatnia z zapachów zwierząt wynika, że ​​robią kupę podczas chodzenia, można to złapać w ten sposób.

Dolman powiedziała, że ​​wszystkie przypadki, na które natknął się jej zespół, były powiązane z popularnym parkiem Renton.

„Przybyli z Parku Petrowickiego, więc było to dla nas bardzo niepokojące” – powiedział Dolman.

W tej sprawie firma KING 5 skontaktowała się z King County Parks. Urzędnicy w oświadczeniu napisali m.in.:

„Jesteśmy świadomi doniesień i uzyskaliśmy znaki, które należy umieścić wokół parku. Znaki będą informować ludzi, że pojawiły się doniesienia o infekcjach parwowirusem u psów, które niedawno odwiedziły Park Petrowicki, i zawierać będą listę środków zapobiegawczych”.

Tymczasem istnieje antidotum na parwowirusa, które znajduje się w magazynie szpitala Happy Tail Animal Hospital.

READ  Zaledwie 30 minut treningu siłowego tygodniowo zmniejsza ryzyko choroby: Badanie

Ale weterynarze twierdzą, że najlepszą rzeczą, jaką właściciele mogą zrobić, aby chronić swoje zwierzęta, jest upewnienie się, że zostały zaszczepione.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *