Reuters C.Banger Bangkok mówi, że podwyżki stóp procentowych w Polsce jeszcze się nie skończyły

© Reutera.

WARSZAWA (Reuters) – Polski udziałowiec Ludwig Kotecki powiedział w poniedziałek, że szef banku centralnego zbliża się do końca ubiegłotygodniowej wojny monetarnej w Polsce, rozmawiając o zakończeniu podwyżek stóp procentowych w Polsce. Cykl oszczędnościowy polityki.

„(Problem) inflacja nie została rozwiązana, więc nie możemy dziś mówić o zakończeniu podwyżki (stopów procentowych)” – powiedział Kodeki prywatnemu nadawcy TVN24.

Polska polityka pieniężna jest bliżej niż początek napiętego cyklu, powiedział w zeszłym tygodniu prezes Banku Centralnego Adam Klipiński po tym, jak bank podniósł swoją główną stopę procentową o 75 punktów bazowych do 6,00%.

Kodek powiedział w osobnym wywiadzie dla portalu Business Insider, że polska polityka pieniężna neutralizuje i odwraca skutki podwyżek stóp procentowych i musi zostać zaostrzona, aby uporać się z inflacją.

„Politykę pieniężną trzeba zaostrzyć tu i teraz, a konsolidacja finansowa jest potrzebna w tym i przyszłym roku. Jeśli tak się nie stanie, inflacja będzie nadal rosła” – powiedział.

Kotecki nie spodziewał się, że w 2023 r. inflacja będzie znacząco niższa niż w tym roku i ostrzegł, że bez konsolidacji fiskalnej przekroczy ona 20 proc. Klubiński powiedział, że spodziewa się spadku inflacji do 6% do 2023 roku.

READ  bne IntelliNews - Wzrost sprzedaży detalicznej w Polsce zwalnia do 8,2% rok do roku w maju

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top