Rolls-Royce rozwija brytyjsko-polskie partnerstwo na rzecz pojazdów SMR

Rolls-Royce rozwija brytyjsko-polskie partnerstwo na rzecz pojazdów SMR

Polska firma Przemysł Nawiązał współpracę z brytyjską firmą CVG w celu przyspieszenia wzrostu Rolls Royce’aprojektów SMR.

Industria ma nadzieję, że dzięki technologii Rolls-Royce SMR będzie produkować w Polsce 50 tys. ton niskoemisyjnego wodoru rocznie. Tymczasem niedawno potwierdzono, że CVG jest preferowanym oferentem do przejęcia parku naukowo-technologicznego w Gloucester w South Gloucestershire & Stroud College (SGSC). CVG planuje rozwinąć kampus technologii zeronetowej i technologii nuklearnej na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Gloucester, w tym z wykorzystaniem opracowywanych technologii firmy Rolls-Royce SMR.

Przy tym projekcie rozwojowym CVG nawiązało współpracę z Western Gateway, SGSC, Uniwersytetem w Bristolu i Vital Energy.

W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Rolls-Royce’a: Alan Woods, dyrektor ds. strategii i rozwoju biznesu w Rolls-Royce SMR, powiedział: „To bardzo pozytywny krok dla Rolls-Royce SMR i cieszymy się, że dwóch naszych najbliższych partnerów zgodziło się współpracować w wysiłkach na rzecz wprowadzenia naszej technologii na rynek urzeczywistnienie.

„To ekscytujący rozwój. Zarówno CVG, jak i Industria to wysoce wydajne firmy, które mogą realizować projekty w zakresie energii niskoemisyjnej zasilanej silnikami Rolls-Royce SMR. Ogłoszenie to dodatkowo otwiera przed CVG możliwości wspierania i umożliwiania firmie Great British Nuclear (GBN) dostarczania innowacyjnych technologii od początku do połowy lat 30. XX wieku.

Szczepan Ruman, Prezes Zarządu Industria, Dodany: „Aby osiągnąć cele Centralnej Doliny Wodorowej, wybraliśmy technologię SMR opracowaną przez Rolls-Royce. Małe reaktory modułowe będą wytwarzać zrównoważoną, niedrogą i niskoemisyjną energię, która będzie zasilać przedsiębiorstwa i gospodarstwa domowe w regionie przez co najmniej 60 lat. Aby jednak osiągnąć ten cel, musimy zapewnić znaczne środki finansowe. Dlatego mamy przyjemność rozpocząć współpracę z nami – CVG – doświadczoną brytyjską firmą mającą na celu rozwój zespołów RR SMR i technologii z nimi związanych, które w przyszłości zapewnią możliwości rozwoju zatrudnienia w Polsce, Wielkiej Brytanii i na świecie.

READ  Klein awansowała do Pucharu Polski w Warszawie

Uzyskaj dostęp do najbardziej kompleksowych profili firm na rynku obsługiwanych przez GlobalData. Zaoszczędź godziny badań. Zdobądź przewagę konkurencyjną.

Profil firmy – bezpłatna próbka

Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail dotyczącą pobierania

Wierzymy w wyjątkową jakość profili naszych firm. Chcemy jednak, abyś podjął najskuteczniejszą decyzję dla swojej firmy, dlatego oferujemy bezpłatną próbkę, którą możesz pobrać, przesyłając poniższy formularz.

Według danych globalnychCyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *