Ropa na Morzu Północnym dotknięta przez Covid, ale teraz stawia czoła bardziej śmiercionośnym falom Firmy naftowe i gazowe

Przemysł naftowy na Morzu Północnym w Wielkiej Brytanii mógł przetrwać podczas pandemii Covid-19 jeden z najmroczniejszych spadków rynkowych w historii, ale najgłębszy mrok leży w przyszłości przemysłu paliw kopalnych.

Firmy przygotowują się do rocznego raportu ekonomicznego Urzędu Przemysłu w tym tygodniu olej i Gaz UK (OGUK). Oczekuje się, że pełne straty epidemii na starzejącym się basenie naftowo-gazowym zostaną ujawnione w ubiegłym roku.

To już wiemy: podjęto działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa Największy spadek popytu na ropę niż kiedykolwiek zanotowano, co doprowadziło do spadku światowych rynków naftowych i cięcia budżetów największych światowych koncernów naftowych.

W ujęciu realnym światowa cena ropy spadła do najniższego poziomu od 2003 roku. Jej średnia cena 41,90 USD za baryłkę w zeszłym roku była o ponad jedną trzecią niższa niż w poprzednim roku i prawie 45% niższa od średniej z ostatnich 20 lat.

Wpływ na Morze Północne był silny, nawet według wczesnych szacunków OGUK. Na początku tego roku przyznano, że aktywność na Morzu Północnym spadła do poziomów niespotykanych od narodzin sektora ropy naftowej i gazu na morzu pod koniec lat 60. i na początku lat 70. XX wieku.

Tylko siedem odwiertów poszukiwawczych zostało wykonanych w ubiegłym roku, najmniej od 1965 r. Liczba ocenionych i zrealizowanych odwiertów spadła do poziomów nienotowanych odpowiednio od 1970 i 1976 r.

OGUK wyjaśnił, że szkody wyrządzone przez pandemię będą nadal obciążać dorzecze przez kolejne lata. Produkcja ropy naftowej i gazu na Morzu Północnym spadła do 1,61 mln baryłek dziennie w 2020 r., po 7% spadku wydobycia ropy naftowej, i oczekuje, że wolumeny będą nadal spadać – od 5% do 7% rocznie w tym i przyszłym roku.

READ  Ceny w supermarketach: ceny w Nowej Zelandii w porównaniu do sklepów międzynarodowych

Oczekuje się, że grupa przemysłowa namaluje obraz sektora nękanego na kolana przez siły rynkowe, ale który ma szansę wyłonić się – we właściwym czasie – jako ważny pracodawca i partner przemysłowy w ambicjach rządu o sumie zerowej.

OGUK prawdopodobnie nie przyznaje, że jest to prawdopodobnie najważniejsza rola, jaką może odegrać nie w promowaniu korzyści ekonomicznych Morza Północnego, ale w traktowaniu priorytetowo przyszłości pracowników basenów w branżach przyjaznych dla środowiska.

Dla starego przemysłu pojawiły się pytania egzystencjalne: rząd obiecał ograniczenia w wydobyciu nowej ropy; Obecne plany odwiertów na Morzu Północnym wywołały polityczne oburzenie; Zmieniła się cała światowa rozmowa o ropie i gazie. Międzynarodowa Agencja Energetyczna, która początkowo została powołana w celu zapewnienia bezpieczeństwa światowych dostaw ropy, ostrzegała na początku tego roku, że Żadne nowe poszukiwania paliw kopalnych nie będą zgodne z globalnymi celami klimatycznymi.

W przypadku Wielkiej Brytanii, która była gospodarzem rozmów klimatycznych ONZ w Glasgow w listopadzie, decyzja o zezwoleniu na eksplorację Aby iść naprzód na polu naftowym Campo Jest to ważny sprawdzian kwalifikacji jazdy klimatycznej.

Ed Davey, przywódca Liberalnych Demokratów, pójdzie dalej i zajmie się wsparciem finansowym branży u jego źródła. Powiedział opiekun czy jego impreza? Zakaz nowych ofert dla firm paliw kopalnych Londyńska Giełda Papierów Wartościowych blokuje emisję nowych obligacji w celu pozyskania środków na projekty naftowe i gazowe. W dłuższej perspektywie fundusze emerytalne paliw kopalnych będą inwestowane do 2035 r., a wszystkie firmy posiadające aktywa związane z paliwami kopalnymi zostaną usunięte z giełdy do 2045 r.

Pandemia zdewastowała przemysł na Morzu Północnym, ale być może nadszedł czas, aby zaakceptować fakt, że nie ma już odwrotu.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *