Rozpoczęcie budowy CTPark Rzeszów

Rozpoczęcie budowy CTPark Rzeszów

CTP rozpoczyna budowę pierwszego kompleksu produkcyjno-logistycznego na Podkarpaciu. W Rzeszowie deweloper wybuduje kompleks z dwoma obiektami na powierzchni prawie 50 000 metrów kwadratowych.

To 16. inwestycja firmy w Polsce, a zakończenie pierwszego etapu projektu planowane jest na III kwartał tego roku.

Do niedawna województwo podkarpackie było jednym z najmniejszych rynków magazynowych w kraju. Dziś jesteśmy świadkami wzrostu gospodarczego w regionie i napływu międzynarodowych firm, które coraz częściej lokują tu swoje centra logistyczne i produkcyjne. Wprowadzenie CTPark Rzeszów jest naszą odpowiedzią na wciąż niewystarczającą nową podaż w stosunku do popytu i planów rozwoju firmy. Chcemy stworzyć dobrze skomunikowaną sieć parków biznesu w Polsce. Obecnie nasze inwestycje obejmują już swoim zasięgiem osiem województw. W ramach inwestycji CTPark Rzeszów oddamy dwa kolejne budynki o powierzchni 16 200 mkw. i 33 400 mkw. Zaczynamy od budowy dużych budynków.
Piotr Flugel, Krajowy Dyrektor ds. Budownictwa i Dyrektor Operacyjny w CTP Poland

Lokalizacja CTPark Rzeszów zapewni dostęp do drogi ekspresowej S19, będącej częścią międzynarodowej trasy Via Carpatia łączącej północ i południe Europy oraz autostrady A4 do Niemiec. Będzie to magazyn o wysokości 12 metrów, wyposażony w windy hydrauliczne i doki załadunkowe z świetlikami o powierzchni 12,5 proc. Powierzchnia została zaprojektowana tak, aby spełniać standardy operacji logistycznych i produkcyjnych. Oświetleniem w lokalu sterować będzie system DALI, a ogrzewanie napędzane będzie pompami ciepła. Najemcy mogą na bieżąco kontrolować i optymalizować zużycie mediów poprzez inteligentny system pomiarowy. Konstrukcja budynku przystosowana jest także do montażu paneli fotowoltaicznych, zapewniających pokrycie zapotrzebowania na energię z OZE. Co najmniej 6 proc. miejsc parkingowych będzie wyposażonych w stacje ładowania samochodów elektrycznych, z możliwością rozbudowy tej infrastruktury do 20 proc. miejsc parkingowych.

Obydwa budynki CTPark Rzeszów będą oferować szeroką gamę powierzchni i modułów dla szerokiego spektrum działalności biznesowej naszych potencjalnych najemców. W pierwszym etapie najmniejsze moduły mają powierzchnię 4 tys. mkw. W kolejnych fazach kompleksu będziemy jeszcze bardziej dywersyfikować dostępną powierzchnię. Dzieje się tak dlatego, że nasze doświadczenia w budowie magazynów miejskich w okresie integracji śląskiej pokazują, że istnieje duże zapotrzebowanie na wysokiej jakości moduły o małych gabarytach. Adresatem są nie tylko firmy lokalne, ale także firmy zagraniczne, które stopniowo rozpoczynają swoją działalność w Polsce, pozostawiając sobie ewentualną możliwość rozwoju w przyszłości zgodnie z realną potrzebą chwili.
Łukasz Tomczyk, Business Developer w CTP Poland

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *