Rudowłosa historia rodziny Meghan Markle wzbudza królewskie zainteresowanie

Rudowłosa Meghan Markle podobno wywołała publiczny szok i zainteresowanie jej dwójką pozornie rudych dzieci.

Zainteresowanie wybuchło wkrótce po tym, jak para wydała kartkę świąteczną na 2021 r., W której zadebiutowała ich córka Lillibet wraz ze swoim rudowłosym bratem Archiem.

Wielu zafascynowało się wpływem recesywnego genu księcia Harry’ego na wygląd małego Archiego, ale naukowcy wskazali, że rudowłosy gen MC1R jest genem, który musi zostać odziedziczony po obu zestawach rodziców, aby ujawnił się w następnym pokoleniu .

Podczas gdy rude włosy Harry’ego przypisuje się stronie księżnej Diany, zwanej Jane Spencer, gen rudowłosych przodków Meghan Markle wzbudził duże zainteresowanie opinii publicznej.

Główny naukowiec BritainsDNA, dr Jim Wilson, rozmawiał z Daily Mail o tym wszystkim i twierdził, że „rodziny mogą nosić wariant przez pokolenia, a gdy jeden nosiciel ma dzieci z innym nosicielem, rudowłose dziecko może wydawać się nigdzie.”

Oznacza to, że rodzina Meghan Markle z pewnością będzie miała rudowłosą osobę poniżej linii jej dziadków.

Dla niedoświadczonych na całym świecie tylko 0,5 proc., czyli 200 osób na świecie jest rudowłosych i liczy tylko 40 milionów.

READ  Brytyjska gwiazda reality show i influencerka skrytykowała wypowiedzi „głuchych dialektów” na temat ubóstwa

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top