Rynek akcji zyskuje, gdy Infratil osiąga rekordowe plany akwizycji

Giełda poszybowała w górę, ponieważ inwestor infrastrukturalny Infratil osiągnął rekordowy poziom po ogłoszeniu dalszej ekspansji w zakresie specjalistycznych usług opieki zdrowotnej.

Benchmark S&P/NZX 50 wzrósł o 58,122 punktów, czyli 0,4 procent, do 13 337,27 w poniedziałek.

Infratil wzrósł o 1,9 procent do rekordowych 8,24 dolarów po tym, jak ogłosił, że kupi co najmniej połowę Auckland Radiology za od 30 do 60 milionów dolarów.

Auckland Radiology to największa w mieście usługa obrazowania diagnostycznego, a przejęcie uzupełnia wcześniejsze inwestycje Infratilu w Pacific Radiology i Qscan Group.

Czytaj więcej:
* Mocniejszy ładunek główny, mleko A2 nie wystarczy, aby wypchnąć NZX50 do czerni
* Giełda akcji w wiosce emerytów w Somerset osiąga rekordowy poziom
* A2 Milk ponownie zamknął się powyżej 7 USD, a cal S&P/NZX50 wzrósł o 4 punkty

„To zwiększa ich zasięg w dziedzinie medycyny” – powiedział Grant Williamson, doradca inwestycyjny w Hamilton Hinden Green. „Sektor medyczny jest obszarem o stosunkowo wysokim wzroście, więc inwestorzy go uwielbiają”.

Ogólnie rzecz biorąc, był to stosunkowo spokojny dzień na rynku, z mieszanymi transakcjami.

123rf

Ogólnie rzecz biorąc, był to stosunkowo spokojny dzień na rynku, z mieszanymi transakcjami.

Firma a2 Milk Company zyskała 1,5% do 6,70 USD. Akcje spadły o 57 procent w ciągu ostatniego roku, a raport w Australijski audyt finansowy Niektórzy inwestorzy sugerowali teraz, że akcje mają dobrą wartość.

Firma trafiła na łyżwy w zeszłym roku Kiedy pandemia Covid-19 zamknęła granice międzynarodowe, zamknęła główny szlak marketingowy dla mleka w proszku A2 dla niemowląt w Chinach. Chińscy nabywcy również gromadzili zapasy na początku pandemii, spowalniając przyszłą sprzedaż.

Williamson powiedział, że akcje są konsekwentnie kupowane.

„Widzimy, że w tym magazynie pojawiają się okazyjne wyszukiwania” – powiedział. Cena akcji przeszła długą drogę. Zawsze zdobędziesz inwestorów, którzy chcą się targować na te niskie ceny akcji”.

Ogólnie rzecz biorąc, Williamson powiedział, że był to stosunkowo spokojny dzień na rynku, z mieszanymi transakcjami.

Wśród akcji podróży, Auckland Airport wzrósł o 1,2 procent do 7,90 USD, Air New Zealand o 2,7 procent do 1,69 USD, a akcje Serco spadły o 1,2 procent do 8,15 USD.

Handel akcjami Emerytury był mieszany. Ryman Healthcare zyskał 1,6 procent do 15,25 USD, a akcje Summerset Group wzrosły o 0,3 procent do 15,20 USD. Z kolei Oceania Healthcare spadła o 1,3 procent do 1,48 USD, a Arvida Group spadła o 0,5 procent do 2,12 USD.

Rynki azjatyckie były mieszane w poniedziałek, a Szanghaj był zamknięty z powodu święta narodowego.

Indeks porównawczy Hongkongu spadł o ponad 2 procent po zawieszeniu akcji niespokojnego dewelopera China Evergrande.

Firma nie wyjaśniła dlaczego, ale chiński serwis informacyjny Cailian poinformował, że inny duży deweloper planuje zakup jednostki zarządzającej nieruchomościami Evergrande.

Evergrande walczy o zarobienie dziesiątek miliardów dolarów na spłatach zadłużenia, ponieważ cierpi z powodu kryzysu gotówkowego spowodowanego zaostrzeniem restrykcji chińskiego rządu w zakresie finansowania zadłużenia.

Wall Street odbiło się w piątek, kierowane przez firmy, które najbardziej skorzystałyby na zdrowszej gospodarce.

Indeks S&P 500 wzrósł o 1,1 procent do 4 357,04. Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 1,4 proc., do 3.4326,46. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 0,8 procent do 14 566,70.

– z AP

READ  Pierwszy elektryczny SUV Lexusa kosztuje 71 275 USD ze zniżką na EV - Aktualności

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top