Samolot Lulutai Airlines na lotnisku Tonga uderzył w betonowy blok i wypadł z pasa startowego

Samolot Lulutai Airlines na lotnisku Tonga uderzył w betonowy blok i wypadł z pasa startowego

W piątek Saab 340 linii Lulutai Airlines wypadł z pasa startowego lotniska Fua’umu na Tonga. 8 grudnia 2023. Zdjęcie/Facebook

Pasażerowie na pokładzie Saaba 340 Lulutai Airlines nie odnieśli żadnych obrażeń, gdy samolot wypadł w piątek z pasa startowego na lotnisku Fua’umu w Tonga – podały linie lotnicze.

„Około godziny 14:00 (czasu lokalnego), po bezpiecznym wylądowaniu na krajowym lotnisku Fuamutu i podczas powrotu do terminalu, Saab 340 napotkał problem techniczny podczas wykonywania skrętu” – podały w oświadczeniu linie Lulutai Airlines.

„Samolot zawrócił i uderzył w cementowy blok z boku płyty postojowej lotniska. Skrzydło samolotu utknęło w betonowym bloku.

„Samolot wylądował bezpiecznie w Fuamutu, a do wypadku doszło podczas kontroli płyty postojowej lotniska. Na pokładzie było 35 pasażerów. Żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń ani nie doznał obrażeń fizycznych.”

– powiedział jeden z pasażerów Matangi Tonga Samolot Lulutai przyleciał do Vava’u i ogłoszono jego lądowanie.

Pasażer powiedział: „Nagle samolot zmienił kierunek i widzieliśmy tylko ocean”. Matangi Tonga raport.

„Następnie pilot ogłosił, że wracamy na lotnisko Fuamutu, ponieważ wystąpił problem techniczny z samolotem.

Pasażer powiedział: „Zapytałem stewardessę, a ona powiedziała, że ​​wystąpił problem z hydrauliką”.

według Matangi TongaWidziano, jak jeden z mężczyzn był usuwany z samolotu przez przybyłych na miejsce żołnierzy, a personel naziemny stwierdził, że pasażerowie byli wyraźnie zdenerwowani.

Dochodzenie w sprawie zdarzenia prowadzi obecnie linia lotnicza oraz Departament Lotnictwa Cywilnego Ministerstwa Infrastruktury.

Linia lotnicza oświadczyła, że ​​komunikuje się również z pasażerami, których to dotyczy, którzy „mogą chcieć odwołać lot, przełożyć lot lub otrzymać zwrot pieniędzy”, oraz że dokłada „dokłada wszelkich starań”, aby zaspokoić popyt na podróże lotnicze w Tonga.

„Lulutai Airlines przeprasza wszystkich pasażerów, których to dotyczy, i prosi o cierpliwość i współpracę w nadchodzących tygodniach”.

READ  Stellantis ostrzega przed krachem na rynku samochodowym, jeśli samochody elektryczne nie będą tańsze

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *