Se7en: Wciąż denerwujący szokujący thriller Davida Finchera trafia na Netflix

Se7en (R18+, 126min) Reżyseria David Fincher.

To był film z 1995 roku, który zaszokował kinomanów i pomógł zmienić Kevina Spaceya w gwiazdę (zwłaszcza po jego debiucie kilka tygodni później). Podejrzani) i uczynił Davida Finchera najważniejszym reżyserem w Hollywood.

Ekscytujący, dowcipny thriller kryminalny dla dorosłych, stworzony nie wokół kumpli Śnieżki z górnictwa czy zachodnich przyjaciół Steve’a McQueena, ale raczej o biblijnym „Siedmiu grzechach głównych” (dla początkujących lub tych, którzy nie czytali). Kapitan Marvel Komiksy, w czasach, gdy był znany jako Shazam, to: lenistwo, duma, chciwość, żądza, obżarstwo, zazdrość i gniew).

Scenarzysta Andrew Kevin Walker, który już nigdy nie osiągnie tej samej wysokości, przedstawia kłującą, czarną opowieść, która skupia się na śledczych na tropie masowego mordercy, który pozostawia swoje ofiary w stanie analogicznym do jednego z tych nadużyć. William Somerset (Morgan Freeman) jest weteranem bliskim przejścia na emeryturę, a partner David Mills (Brad Pitt) jest młodym nowicjuszem, który chce zagłębić się w swoją pierwszą wielką sprawę. Podobnie jak w amerykańskiej tradycji filmowej jest to doskonałe studium przeciwieństw.

Czytaj więcej:
* Dla nowej Clarice Starling owce nigdy nie przestały krzyczeć
* Małe rzeczy: siedem? Ten film z gwiazdami jest w najlepszym razie jak czwórka
* Spacer wśród nagrobków: jeden z najlepszych seriali Liama ​​Neesona uderza w Neon
* 10 nowoczesnych klasycznych filmów, które każdy musi oglądać w swoim życiu

Mieszkając samotnie, Somerset jest cichy i wyrachowany w swojej pracy detektywistycznej, preferując bibliotekę od innych zajęć towarzyskich. Tymczasem Mills jest oddany młodej żonie Tracy (Gwyneth Paltrow) i prowadzi śledztwo kierując się instynktem, a nie czymś bardziej obiektywnym.

Jednak to, przeciwko czemu się tutaj sprzeciwiają, jest niepodobne do niczego, z czym żaden z nich wcześniej się nie spotkał. Zabójca dobrze zaciera ślady i chociaż na początku wydaje się, że wybiera swoje ofiary na chybił trafił, powoli staje się jasne, że stały się one celem, ponieważ wierzy, że są winne grzechu, który przedstawiają ich późniejsze mordercze obrazy.

READ  Hilary Duff pozytywne testy na Covid-19 | 1 news

Somerset zmuszony do zagłębienia się w raj utracony i Chaucer, aby spróbować dowiedzieć się, jak działa ten zły umysł, ale czas jest przeciwko naszej parze, gdy zabójca zbliża się coraz bardziej do pokonania swojej bariery.

Morgan Freeman gra detektywa Williama Somerseta w Se7en.

dostarczony

Morgan Freeman gra detektywa Williama Somerseta w Se7en.

Fincher tworzy nastrój na stopniowe narastanie napięcia i przygnębienia, używając wielu kamer pod niskimi kątami i ciemnych przestrzeni. Podobno zainspirowany nieszczęśliwym czasem Walkera w Nowym Jorku, przedstawia brutalne, zanieczyszczone, posępne i opresyjne miasto. Pada około 80 procent mojego 127-minutowego czasu biegania, a ulice są brudne i pełne śmieci.

Nasi „bohaterowie” też nie są do końca czyści. Oba są wadliwe, ale razem mają zdolność neutralizowania przeciwnika.

W pewnym sensie istnieje wiele podobieństw między tym a Milczenie owiec, chociaż tutaj jest prawdopodobne, że to ona jest postacią zabójcy Se7en’s Jedno słabe ogniwo. Jest telewizor prawie z lat 60 Ordynans Przechwala się swoją gotowością do dawania wszystkim oznak tego, co zamierza, i istnieje prawdziwy argument, że jego standardy arbitralnego zabijania zmieniają się w trakcie filmu. Istnieje jednak alternatywny pogląd, że zabójca pod przymusem zrobi właśnie to, aby zakończyć swoją misję, zanim nadejdą gliny.

Se7en był sprytnym thrillerem kryminalnym dla dorosłych, a 26 lat później wciąż ma potencjał, by wywołać ciarki na plecach.

dostarczony

Se7en był sprytnym thrillerem kryminalnym dla dorosłych, a 26 lat później wciąż ma potencjał, by wywołać ciarki na plecach.

Jeśli jest jeszcze jedno rozczarowanie w skądinąd znakomitym filmie, który wciąż może przyprawić mnie o dreszcze, to jest to spowodowane kiepsko napisanym charakterem Paltrow. Pojawia się tylko krótko, by nawiązać do jej nieszczęścia w mieście, wydaje się być zaprojektowana jedynie jako narzędzie fabularne, zamiast oferować coś bardziej znaczącego.

Może brakować klasy, oomph i sprytnego zmylenia Milczenie owiec, ale Se7en Nadal jest wspaniałym, podtrzymującym fragmentem policyjnej akcji pełnej horrorów z niespodzianką i jednym z najbardziej zapadających w pamięć filmów lat 90.

Se7en Streamuj teraz na Netflix.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top