Seaway7 z kontraktem offshore w Polsce

Seaway7 z kontraktem offshore w Polsce

Subsea7 ogłosiła przyznanie firmie Seaway7, części Grupy Subsea7, znaczącego kontraktu firmy Equinor i partnera Bolenergia na kable międzyrzędowe dla projektów dennych morskich elektrowni wiatrowych MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III w Polsce. Morze Bałtyckie.

Zakres prac Seaway7 obejmuje projektowanie, zaopatrzenie, budowę i instalację (EPCI) 100 kabli międzyukładowych 66 kV o długości około 200 km. Obydwa projekty będą realizowane w kolejnych kampaniach, a prace na morzu rozpoczną się w 2026 roku.

MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III, spółka joint venture 50:50 spółek Equinor i Polenergia, to dwie największe i najnowocześniejsze morskie farmy wiatrowe powstające w Polsce, o łącznej mocy zainstalowanej 1,44 GW.

Farmy wiatrowe powstające w Polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej Morza Bałtyckiego zlokalizowane są w odległości 22 – 37 km od wybrzeża, na głębokościach od 25 – 40 m.

Stuart Fitzgerald, dyrektor generalny Seaway7, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaliśmy wybrani do dostarczania pełnych kabli międzysieciowych dla tych znaczących farm wiatrowych w regionie Morza Bałtyckiego. To pierwszy kontrakt Seaway7 w Polsce, nowym i rozwijającym się rynku morskiej energii wiatrowej Kontynuując naszą długoletnią współpracę z firmą Equinor, z niecierpliwością czekamy na wsparcie ich na drodze do transformacji energetycznej w ramach tego projektu, naszego szóstego projektu morskiej energetyki wiatrowej.

Więcej aktualności i artykułów technicznych na temat globalnej branży odnawialnych źródeł energii można znaleźć w najnowszym numerze magazynu Energy Global.

Wydanie Energy Global z jesieni 2023 r

W wydaniu Energy Global z jesieni 2023 r. zamieszczono serię artykułów technicznych skupiających się na ekologicznym wodorze, technologii turbin wiatrowych, rozwiązaniach w zakresie monitorowania łopat i nie tylko. Magazyn zawiera także raport regionalny na temat niektórych głównych projektów dotyczących odnawialnych źródeł energii w Australii.

Przeczytaj artykuł online: https://www.energyglobal.com/wind/25102023/seaway7-awarded-contract-offshore-poland/

READ  Polska: Stabilny rynek pracy, ale widoczne ochłodzenie | Pstryknąć

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *