Setki robotników z Auckland odliczają czas do strajku, gdy negocjacje płacowe utknęły w martwym punkcie

Około 700 robotników rozpocznie odliczanie od północy.

Chris McCain/Personel

Około 700 robotników rozpocznie odliczanie od północy.

Około 700 pracowników Countdown rozpoczęło strajk od północy we wtorek, dotykając dwa centra dystrybucyjne firmy w Auckland.

Środek podąża za sieciami supermarketów, które odrzucają podwyżki płac zgodnie z Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) podczas negocjowania nowego układu zbiorowego.

Wskaźnik cen konsumpcyjnych, miara inflacji, skoczył do 3,3 procent w ciągu roku do czerwca, Największy wzrost od prawie 10 lat. W poprzednich kwartałach kurs ten wynosił 1,5 procenta rocznie.

Ole Baijutao, pierwszy organizator związku, powiedział, że pracownicy domagają się podwyżek płac, aby pokryć rosnące koszty życia w mieście. Chcieli rocznego okresu na nową umowę, ponieważ „Niepewność w obecnym klimacie.

Czytaj więcej:
* Pracownicy KiwiRail będą strajkować przez dwa dni w grudniu na rzecz podwyżki płac
* Magazyn „rozczarowanych” 270 pracowników centrum dystrybucyjnego zdecydowało się na strajk
* Pracownicy Pac-N-Safe z Richmond „niedopłacani” za strajk

„To bardzo proste — ci ludzie są bardziej zajęci niż kiedykolwiek i pracują ciężej niż kiedykolwiek. Teraz nadszedł czas na podpisanie umowy, chcą tylko uczciwej podwyżki płac, która pokryje rosnące koszty utrzymania”.

strajk Powiedział, że była to „ostatnia deska ratunku”, po tym, jak negocjacje były „zbyt jednostronne”, a pracownicy czuli, że nie są słuchani ani traktowani poważnie.

Powiedział, że ich celem jest sprowadzenie firmy z powrotem do stołu negocjacyjnego i „wynegocjowanie uczciwej umowy”, a nie zakłócanie działalności lub wpływanie na łańcuch dostaw żywności.

„Wiemy, że firma produkuje Więcej pieniędzy niż kiedykolwiek Podczas tego kryzysu wygląda na to, że nie chcą sprawiedliwie nagradzać ludzi, którzy czerpią wszystkie te zyski, nawet jeśli mają problemy z życiem w mieście, w którym pracują”.

Strajk potrwa do północy w piątek.

READ  Zespri w stanie najwyższej gotowości, gdy Chiny znajdują Covid-19 w próbce owoców

Zbliża się odliczanie do komentowania.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top