Shadbolt odmawia poinformowania zastępcy, co się dzieje w jego dowództwie

Burmistrz Invercargill, Tim Shadbolt, siedział w środę na miejscu pasażera samochodu burmistrza wraz ze swoją partnerką Asha Dutt.

Kavinda Herath / Staff

Burmistrz Invercargill, Tim Shadbolt, siedział w środę na miejscu pasażera samochodu burmistrza wraz ze swoją partnerką Asha Dutt.

Zastępca burmistrza Invercargill uważa, że ​​Sir Tim Shadbolt musi odpowiedzieć na pytania dotyczące sytuacji na drodze.

W środę burmistrz Shadbolt prowadził samochód burmistrza przez swoją partnerkę Asha Dutt po tym, jak samochód został zaparkowany obok biura rady na Esk Street.

Shadbolt nie odpowiadał na żadne telefony, SMS-y ani e-maile od Stuff, prosząc go o wyjaśnienie, czy ktoś inny prowadził samochód burmistrza, a zwłaszcza czy był legalnie zdolny do prowadzenia pojazdu lub czy jego prawo jazdy zostało zawieszone.

wtorek Rzeczy Najpierw poprosił o rozmowę z Shadboltem o tym, że „już nie prowadzi”.

Ale burmistrz powiedział, że była to kwestia prawna i poufna, którą już załatwiono, i nie będzie się dalej komentował.

Czytaj więcej:
* Shadbolt twierdzi, że stan jazdy to „tajemnica”.
* Nowe protokoły mediów w celu ograniczenia komentarzy Rady Miejskiej Invercargill
* Czy nadszedł czas na najdłużej urzędującego burmistrza Nowej Zelandii, Sir Tim Shadbolt?

Zastępca burmistrza Nobby Clark powiedział, że miał wiele pytań, czy Shadbolt miał jakieś problemy z jego licencją.

Clark osobiście zadał Shadboltowi to pytanie, a Shadbolt powiedział mu, że to sprawa osobista i prawna.

„Nie mogę zrobić nic więcej. Burmistrz musi odpowiedzieć mediom lub innym osobom, które mogą zadać mu to samo pytanie”.

Powiedział, że gdyby Clark był na Shadbolt, byłby przejrzysty, a chowanie się za prawnikami nie pomogło.

Dodał, że rada stara się pozostać pozytywna i iść do przodu, ale sprawy poboczne z burmistrzem nie pomogły.

Kiedy radny miasta Ian Pottinger został zapytany, czy Shadbolt powinien mówić o tym problemie, powiedział, że ma prawo zająć się warunkami na swój własny sposób.

READ  Książę Harry: „luksusowy” pobyt Meghan Markle w Niemczech w obliczu problemów finansowych

Ale dodał: „Musiałbyś zapytać… gdyby to było proste, byłbyś czysty, więc czy to oznacza, że ​​jest poważniejszy? Rodzi to wiele pytań”.

Claire Hadley, dyrektor naczelna rady, nie odpowiedziała na większość z dziesięciu pytań, które wysłał jej Stuff, w tym, czy stan jazdy Shadbolta i samochodu burmistrza był omawiany lub wymieniany przez członków rady i czy nadal prowadzi samochód burmistrza .

„Jestem pewien, że potrafisz docenić, ale po prostu nie możemy udzielić odpowiedzi na większość twoich pytań ze względu na prywatność i muszą być one skierowane do jego uwielbienia, a nie jego rady” – powiedział Hadley.

Samochód miejski, Chrysler 300S zakupiony w 2015 roku, zostaje udostępniony i jest zarządzany zgodnie z wymaganiami określonymi przez Urząd ds. Nagród.

Wyjaśniłem politykę rady, która pozwalała przeciętnemu kierowcy pojazdu rady na przyznanie innej osobie ważnego prawa jazdy.

Zapytana, czy Shadbolt dał komukolwiek innemu autorytet, odpowiedziała, że ​​to sprawa między nim a wszystkimi innymi i nie poda dalszych szczegółów.

Geoff Grant, niezależny członek zarządu, powiedział, że słyszał, że Shadbolt nie prowadził, ale nie był to problem, którym się podjął.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *