Sherica Jackson wyszła z polskiego spotkania w niedzielę

Sherica Jackson wyszła z polskiego spotkania w niedzielę

Sherica Jackson opuściła Memoriał Camili Skolimowskiej na Śląsku, gdzie w niedzielę spotykają się World Athletics Continental Tour Gold.

Jackson, który w tym roku skupiał się na krótkich biegach, zdobył w zeszłym miesiącu brązowy medal na 100 metrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020.

Jackson, który gościł wszystkie mecze Diamentowej Ligi po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, zmierzył się w Polsce z Fraser-Price na dystansie 100 m, ale postanowił odpocząć przed końcem przyszłego weekendu Wanda Diamond League w Zurychu. Zakwalifikowała się do biegu na 100m i 200m w Zurychu.

Po biegu do Christine Emboma z Namibii (21.98) w brukselskiej Lidze Diamentowej w piątek 21.98, Jackson powiedział w poście w mediach społecznościowych, że nie może się doczekać powrotu na Jamajkę.

Powiedziała również, że ma przed sobą dwa wyścigi, aby zakończyć sezon.

Przed Brukselą Jackson prowadził 10,76 w Prefontine Classic, 10,92 w Lozannie i 10,97 w Paryżu.

Po odejściu Jacksona dwukrotny mistrz olimpijski na 100 m Fraser-Price odniósł ekscytujące zwycięstwo nad Thompson-Herą 26 sierpnia przy 10,60 pensów w Lucernie. Jackson oczyścił Jamajkę z trzech najlepszych miejsc.

Trzecia najszybsza kobieta w historii Fraser-Price 10.60 to 100 metrów. 34-latek ustanowił rekord życiowy 0,03 na Jamajce w czerwcu, dziewięć lat po zdobyciu drugiego tytułu olimpijskiego w swoim setnym roku.

Zarówno Fraser-Price, jak i Thompson-Hera poprawiły swój czas, odkąd Thompson-Hera utrzymał tytuł olimpijski w Tokio z wynikiem 10,61, gdzie Fraser-Price zdobył srebro z wynikiem 10,74.

Thomson-Hera obniżył swój rekord życiowy do 10,54 na spotkaniu Prefontine w Eugene w stanie Oregon. To już drugi raz, kiedy 33-letni rekord świata Florence Griffith-Joiner został ustanowiony na 10.49.

Shashali Forbes z Jamajki również wygrał 100m.

Mistrz olimpijski Hansley Parchment z Jamajki będzie przeszkodą dla mężczyzn na 110 metrów.

Pergamin wygrywa po wygraniu paryskiego etapu Diamentowej Ligi w najlepszym sezonie 13.03.

READ  bne IntelliNews - ING: Polski bank centralny skutecznie kończy obecny cykl zacieśniania polityki pieniężnej

Zmierzy się z najsilniejszą amerykańską parą w składzie Devon Allen i Daniel Roberts.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *