Sidney Poitier umiera: Morgan Freeman i Oprah Winfrey oddają hołd hollywoodzkiej legendzie

Sidney Poitier otrzymał honorową nagrodę podczas rozdania Oscarów w 2002 r. Wideo / Oscary

Hołdy dla Sidneya Poitiera napłynęły z Hollywood i z całego świata po śmierci czołowego aktora i ikony kultury w czwartek (piątek NZT).

Poitier, pierwszy czarnoskóry aktor, który zdobył Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową i pierwszy, który wygrał największy przebój kasowy, miał 94 lata.

Wśród wyróżnień:

„Przez ponad 80 lat Sydney i ja śmialiśmy się, płakaliśmy i robiliśmy tyle psot, ile tylko mogliśmy. To naprawdę był mój brat i partner w próbach uczynienia tego świata choć trochę lepszym. Zdecydowanie uczyniło mnie o wiele lepszym”. – Aktor Harry Belafonte w oświadczeniu.

„To był zaszczyt nazwać Sidneya Poitiersa moim przyjacielem. Był takim miłym facetem i otworzył nam wszystkim drzwi, które były zamknięte od lat. Niech Bóg błogosławi jego i jego rodzinę”. Denzel Washington w oświadczeniu.

„Jestem zaszczycony, że mogę go kochać jako mentora. Przyjaciel. Brat. powiernik. Nauczyciel mądrości. Największy szacunek i pochwała za jego wspaniałe życie, hojność i elokwencję. Ceniłem go. Uwielbiałem go. Miał wielką duszę, którą ja będzie pielęgnować na zawsze.” – Oprah Winfrey na Instagramie.

„Poprzez swoje główne role i wyjątkowy talent, Sidney Poitier uosabiał godność i wdzięk, ukazując moc filmów, które zbliżają nas do siebie. Otworzył także drzwi dla pokolenia aktorów”. – Były prezydent Barack Obama na Twitterze.

Sidney Poitier na zdjęciu w 1967 roku. Legendarny aktor zmarł w wieku 94 lat.  Zdjęcie / AP
Sidney Poitier na zdjęciu w 1967 roku. Legendarny aktor zmarł w wieku 94 lat. Zdjęcie / AP

„Łaska i klasa, jaką ten człowiek okazywał przez całe życie, oraz przykład, jaki dał mi, nie tylko jako czarnoskóremu, ale jako człowiekowi, nigdy nie zostaną zapomniane.… Mogę tylko powiedzieć, że dziękuję za życie, dziękuję za przykład i dziękuję za wspaniały prezent. Ale co najważniejsze, dziękuję za chęć podzielenia się swoim, aby uczynić nas lepszymi” — aktor i reżyser Tyler Perry, na Facebooku.

READ  Były narzeczony Hugh Sheridana, Kurt Roberts, przerywa milczenie w sprawie rozłamu

„Sydney była moją inspiracją, moim światłem przewodnim, mój przyjacielu”. Aktor Morgan Freeman na Twitterze.

„To wielka rzecz. Żadne słowa nie mogą opisać, jak twoja praca radykalnie zmieniła moje życie. Pokazałeś nam godność, normalność, siłę, doskonałość i czystą elektryfikację, którą wnosisz do naszych ról, które my, jako czarni ludzie, mamy znaczenie! ” !!zaszczyt…” – aktorka Viola Davis na Instagramie.

„Jeśli chcesz nieba, napiszę po niebie literami wznoszącymi się na tysiąc stóp: Do mojego pana… z miłością. Sir Sidney Poitier RIP On pokazał nam, jak sięgnąć gwiazd” — aktor i osobowość telewizyjna Whoopi Goldberg na Twitterze.

„Sydney Poitier, ostatni zachód słońca z nami to świt tak wielu wschodzących pokoleń podążających ścieżką płonącego światła. Zawsze będziemy cię trzymać w naszych sercach i na zawsze wypowiadać twoje imię” — aktorka i reżyserka Debbie Allen na Twitterze.

„Jeden z najwspanialszych aktorów swojego pokolenia. Wszyscy żyjemy w erze Poitier. Dorastając w latach 70., musiałem powiedzieć, że sobotnia noc w Uptown to prawdopodobnie pierwszy film, jaki kiedykolwiek widziałem… Spoczywaj w pokoju. I dziękuję.” – Muzyk Questlove na Instagramie.

Niewielu artystów przyczyniło się bardziej do ruchu na rzecz praw obywatelskich niż Sidney Poitier. Jako aktor nie chciał być definiowany przez swoją rasę, ale wyraźnie odrzucił role, które utrwalają negatywne stereotypy. Jego urok i wdzięk, zarówno na ekranie, jak i poza nim, pomógł otworzyć serca i umysły tam, gdzie naród przeciwstawił się segregacji i dyskryminacji”. – Mark H. Morial, prezes i dyrektor generalny National Urban League.

„Własnoręcznie zmienił twarz głównego bohatera. Miałem zaszczyt podziękować mu osobiście iw jego dobroci i łasce powiedział: »Jesteś głównym bohaterem, Lo, za to, że jesteś tak dobrym aktorem«”. — Aktor Lou Diamond Phillips na Twitterze.

READ  Brytyjska gwiazda reality show i influencerka skrytykowała wypowiedzi „głuchych dialektów” na temat ubóstwa

„Sir #SidneyPoitier, twoje lśniące światło nigdy nie zgaśnie. Drzwi, które otworzyłeś i ścieżki, które stworzyłeś, nadal będą torować drogę tym, którzy mają marzenia. Pokazałeś światu, że dzięki wizji i łasce wszystko jest możliwe ”. Muzyk Lenny Kravitz na Twitterze.

„Sydney Poitiers jest dosłownie powodem, dla którego chcę zostać artystą. …jest tak niewielu ludzi, że drżę w obecności. Odpręż się, KOZA”. – Aktor telewizyjny Keith Powell, na Twitterze.

– AP

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top