Sir Paul McCartney mówi, że John Lennon zniszczył Beatlesów

Paul McCartney (z lewej) wydał komunikat prasowy 19 kwietnia 1970 r., w którym stwierdził, że nie współpracuje już z Beatlesami. Kanał Photo/Studio przez AP, File

Sir Paul McCartney ponownie rozważył rozpad Beatlesów, ostatecznie obalając sugestię, że był odpowiedzialny za upadek zespołu.

Przemawiając w odcinku This Cultural Life w BBC Radio 4 zaplanowanym na 23 października, McCartney powiedział, że to John Lennon chciał rozwiązać Beatlesów.

– Nie nawoływałem do podziału – powiedział McCartney. – To był nasz Johnny.

Fani zespołu od dawna debatowali, kto był odpowiedzialny za rozpad związku, a wielu obwiniało McCartneya. Ale McCartney powiedział, że chęć Lennona do „zerwania” była głównym motorem podziału.

Widziano występ The Beatles, data nieznana.  Od lewej do prawej: Paul McCartney, George Harrison, Ringo Starr, John Lennon.  Zdjęcie / AP, plik
Widziano występ The Beatles, data nieznana. Od lewej do prawej: Paul McCartney, George Harrison, Ringo Starr, John Lennon. Zdjęcie / AP, plik

McCartney powiedział, że zamieszanie wokół rozpadu mogło się zaostrzyć, ponieważ ich menedżer poprosił członków zespołu, aby milczeli, dopóki nie zawrze kilku umów biznesowych.

Wywiad poprzedza sześciogodzinny film dokumentalny Petera Jacksona, który opisuje ostatnie miesiące działalności zespołu. The Beatles: Get Back, który ukaże się w listopadzie na Disney+, z pewnością ponownie rozważy rozpad legendarnego zespołu. Uwagi McCartneya zostały po raz pierwszy zgłoszone przez „Obserwatora”.

Kiedy dziennikarz John Wilson zapytał go o decyzję o samodzielnym strajku, McCartney odpowiedział: „Przestań. Nie jestem tym, który zainicjował separację. O nie, nie, nie. John wszedł pewnego dnia do pokoju i powiedział: „Opuszczam Beatlesów”. Czy to podżega do sprzeciwu, czy nie?”

McCartney wyraził swój smutek po rozstaniu, mówiąc, że zespół wciąż robi „dobre rzeczy”.

„To był mój zespół, to była moja praca, to było moje życie. Więc chciałem iść dalej”. – AP

READ  Ujawniono ulubione jedzenie księżniczki Charlotte - i jest dość fantazyjne jak na 6-latkę

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top