Sofidel otwiera nowy zautomatyzowany magazyn w Polsce

Sofidel otwiera nowy zautomatyzowany magazyn w Polsce

Sofidel otworzył automatyczny magazyn w swoim zakładzie w Ciechanowie. Nowy magazyn o powierzchni 11 000 m2 może obsłużyć 32 000 palet towarów i został zaprojektowany tak, aby zapewnić wysokie standardy wydajności i bezpieczeństwa. Zautomatyzowany magazyn w Ciechanowie, którego projekt koordynował dział technologiczny Sofidel, jest drugim zbudowanym w Europie, pierwszym w Szwecji i trzecim na świecie w Circleville w stanie Ohio w USA.

Palety z towarami składowane są na ośmiu kondygnacjach zajmujących powierzchnię 8500 m2. Autonomicznie pracuje tu sześć wózków układających, a wahadłowce satelitarne przekazują lub odbierają palety z produktami w wyznaczonej przez system sterowania komórce magazynowej. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić powierzchnię magazynową nawet o 40%.

Działając w typowych warunkach przez 7 dni w tygodniu, obsługa produktów jest zautomatyzowana aż do doków załadunkowych odjeżdżających ciężarówek, po czym interweniuje operator. Jednak proces transportu palet jest w pełni zautomatyzowany, od gotowego produktu do składowania w magazynie, bez użycia wózków widłowych. Pierwsza część odbywa się za pomocą wózków naprowadzanych laserowo, które przygotowują produkty do przechowywania w zakładzie produkcyjnym.

Drugi etap, od produkcji do nowego magazynu (oddalonego o około czterysta metrów od zakładu), odbywa się przy użyciu dwóch autonomicznych ciężarówek sterowanych systemem GPS i transponderami zapewniającymi bezpieczne i niezawodne pozycjonowanie. Obydwa pojazdy mogą obsłużyć do dwustu palet na godzinę.

Magazyn materiałów ma dwie cechy, które podnoszą jego standardy bezpieczeństwa: Po pierwsze, pracownicy i poruszające się maszyny nie znajdują się w tym samym miejscu, co niweluje resztkowe uderzenia między pracownikami a poruszającymi się maszynami. Po drugie, zmniejszenie ryzyka pożaru – w tej przestrzeni, odizolowanej od reszty budynku, o ograniczonym dostępie i ściśle monitorowanej, zawartość tlenu spada do 14%: pozwala to na utrzymanie atmosfery oddychającej, ale zapobiega wzrostowi. i rozprzestrzenianie się ognia.

Zakład produkcyjny w Ciechanowie, w którym zostaje otwarty nowy magazyn, jest zakładem zintegrowanym, obejmującym zarówno etap papierni, masę celulozową (surowiec w procesie produkcyjnym) na papier, jak i etap konwersji papieru na gotowy produkt. W ostatnim czasie moce produkcyjne zakładu wzrosły trzykrotnie. Dziś zakład Sofidel w Ciechanowie zajmuje powierzchnię 230 000 m2, zatrudnia ponad 450 osób i produkuje 90 000 ton papieru rocznie. Sofitel Polska, będący częścią Grupa SofitelSwoją działalność rozpoczęła w 2001 roku.

READ  Skrajnie prawicowy marsz z okazji Święta Niepodległości przyciąga w Polsce tysiące

Sobitel jest jedną z wiodących na świecie grup papierniczych zajmujących się produkcją papieru do użytku sanitarnego i domowego.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *