Sonic boom przedziera się przez Florydę, gdy Space Force X-37B wraca do domu

Sonic boom przedziera się przez Florydę, gdy Space Force X-37B wraca do domu

Dopiero po piątej rano obudził się jej dom. Jej kurczaki krzyczą. Jej kocięta rozpierzchły się. Ukryła swoje psy pod kołdrą. A Nancy Planeta usiadła prosto w łóżku, zastanawiając się: Co to za dźwięk?

Ludzie na Florydzie obudzili się w sobotę wczesnym rankiem na dźwięk X-37B powracającego na Ziemię po 908 dniach na orbicie.

Doniesienia o boomie dźwiękowym rozprzestrzeniły się szeroko, od Titusville do Tampy, gdy autonomiczny pojazd Sił Kosmicznych USA wylądował w NASA Kennedy Space Center w hrabstwie Brevard o 5:22 rano.

Planeta, lat 52, mieszkająca w północnym hrabstwie Pasco, przeszukiwała Facebooka i lokalne serwisy informacyjne w poszukiwaniu odpowiedzi we wczesnej porannej mgle. wywóz śmieci? strzały z broni palnej? Ćwiczenia w MacDill? Powiedziała, że ​​jej ojciec był w Siłach Powietrznych, więc gdy otrząsnęła się z początkowego szoku, szybko zdała sobie sprawę, że eksplozja była akustyczna. Jej zwierzęta potrzebowały więcej czasu, aby się zebrać.

„Są przyzwyczajeni do chłodu wiejskiego życia” – powiedziała w niedzielę rano.

W oświadczeniu Boeing, który wyprodukował X-37B, powiedział, że samolot przeleciał obecnie ponad 1,3 miliarda mil i spędził 3774 dni w kosmosie, przeprowadzając eksperymenty dla rządu i jego partnerów.

Jeden z eksperymentów, we współpracy z US Naval Research Laboratory, dotyczył przekształcania energii słonecznej w energię mikrofalową. Kolejnym celem jest przetestowanie trwałości niektórych materiałów poddanych warunkom kosmicznym, aby ostatecznie poprawić dokładność modeli środowiska kosmicznego.

„Ta misja podkreśla koncentrację sił kosmicznych na współpracy w eksploracji kosmosu i poszerzaniu taniego dostępu do przestrzeni kosmicznej dla naszych partnerów, zarówno w Departamencie Sił Powietrznych, jak i poza nim” – powiedział generał sił kosmicznych USA i szef operacji kosmicznych Chance Saltzman. oświadczenie.

X-37B został opracowany przez NASA jako baza testowa dla przyszłych statków kosmicznych. Obecnie jest wspólnie obsługiwany przez Siły Kosmiczne i Biuro Szybkiej Zdolności Sił Powietrznych. Uważa się, że amerykańskie siły kosmiczne mają dwa pojazdy X-37B, o długości 29 stóp, znajdujące się gdzieś pomiędzy ciężarówką typu pickup a autobusem szkolnym.

READ  Mars' Valles Marineris, 20 razy szerszy niż Wielki Kanion, jest widoczny na nowych, oszałamiających zdjęciach

X-37B został wyniesiony na orbitę ze Stacji Sił Kosmicznych Cape Canaveral 17 maja 2020 r., Kiedy Donald Trump był prezydentem – około dwa miesiące po tym, jak Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię COVID-19.

Jego szósta misja trwała cztery miesiące dłużej niż jakikolwiek poprzedni lot X-37B.

„Ten powrót dodatkowo podkreśla możliwości obiektu startowego i lądowania Space Florida, które są idealne zarówno dla Departamentu Obrony, jak i misji komercyjnych” – powiedział Frank DiBello, prezes i dyrektor generalny Space Florida, stanowego organu ds. finansowania i rozwoju przestrzeni kosmicznej. oświadczenie. .

W Bithlo, położonym w Orange County, około 50 mil na zachód od Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego, Carlos i Johanna Alfonso uchwycili boom kamerą dzwonkową.

„Ściany drżały, szkło drżało, cały dom się trząsł” – mówi 55-letnia Johanna.

Wyruszyli po przebudzeniu ze snu i powiedzieli, że w powietrzu unosi się dziwna mgła o zapachu siarki.

Spędź swoje dni z Hayes

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera Stephinitely

Felietonistka Stephanie Hayes podzieli się z Tobą przemyśleniami, uczuciami i zabawnymi akcjami w każdy poniedziałek.

Wszyscy jesteście zarejestrowani!

Chcesz więcej naszego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu w swojej skrzynce odbiorczej? Zacznijmy.

Poznaj wszystkie opcje

Na wybrzeżu Zatoki Perskiej Petera Andersona również obudził dziwny dźwięk przeszywający wciąż ciemne niebo.

– Czy to sobie wyobrażałem? 37-letni mieszkaniec Sarasoty pamięta myślenie.

Nie mogąc ponownie zasnąć, powiedział, że wyjął telefon, otworzył Twittera i zaczął rozmawiać online o X-37B. Luźno śledzi rozwój kosmosu, więc słyszał o samolocie, ale nie miał pojęcia, jak blisko jego prawie 30-miesięcznej orbity.

„Byłoby wspaniale, gdybyśmy wiedzieli o tych rzeczach” – powiedział.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *