Southern Cross wypłaca odszkodowania w wysokości 1,12 miliarda dolarów, ale składki gwałtownie rosną

Z ponad 3 milionów roszczeń wypłaconych przez Southern Cross Health Society 282.128 dotyczyło operacji, co stanowi wzrost o 10,8 procent w porównaniu z poprzednim rokiem.  (obraz pliku)

dostarczony

Z ponad 3 milionów roszczeń wypłaconych przez Southern Cross Health Society 282.128 dotyczyło operacji, co stanowi wzrost o 10,8 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. (obraz pliku)

Southern Cross Health Society odnotowało nadwyżkę w wysokości 53 milionów dolarów, mimo że po raz pierwszy w swojej 60-letniej historii wypłaciła ponad miliard dolarów roszczeń.

Stowarzyszenie zapewnia ubezpieczenie zdrowotne 887 782 „członkom”, których faktycznie są właścicielami.

CEO Nick Astwick powiedział, że liczba członków wzrosła w zeszłym roku o ponad 8500, co jest piątym rokiem wzrostu z rzędu. Stało się tak pomimo kolejnego wzrostu składek.

Wypłacone odszkodowania i świadczenia wzrosły do ​​1,12 miliarda dolarów w roku zakończonym 30 czerwca, w porównaniu do 981 milionów dolarów w zeszłym roku.

Czytaj więcej:
* Wynagrodzenia dyrektora generalnego: kto otrzymał cięcia Covid, a kto i tak dostał podwyżkę
* Bonus 160 000 USD za COVID prezesa Southern Cross — rok budzi kontrowersje
* Kryzys dochodowy spowodowany wirusem Corona: rodziny trzymają się ubezpieczenia zdrowotnego

Spośród ponad 3 mln wypłaconych odszkodowań było 282 128 operacji, czyli o 10,8 proc. więcej niż rok wcześniej, oraz 541 456 porad specjalistycznych, czyli o 12,5%.

Astwick powiedział, że wiele operacji zostało przełożonych w marcu, kwietniu i maju zeszłego roku podczas ogólnokrajowej blokady, kiedy prywatne szpitale nie były w stanie wykonać niepotrzebnych operacji.

Doprowadziło to do zwiększonego zapotrzebowania na leczenie po zamknięciu.

Astwick powiedział, że rosnące koszty roszczeń nadal zwiększają składki na ubezpieczenie zdrowotne, a społeczność zebrała składki o wartości 1,28 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 133 miliony dolarów w porównaniu z poprzednim rokiem.

Liczba członków wzrosła o ponad 8500 w zeszłym roku, piąty rok wzrostu z rzędu, mówi Nick Astwick, dyrektor generalny Southern Cross Healthcare Association.

dostarczony

Liczba członków wzrosła o ponad 8500 w zeszłym roku, piąty rok wzrostu z rzędu, mówi Nick Astwick, dyrektor generalny Southern Cross Healthcare Association.

Ponieważ nie ma darczyńców społeczności, wszelkie zebrane pieniądze przeznaczane są na prowadzenie społeczności lub wypłacanie roszczeń.

READ  Wszystkie dziwne i cudowne smaki gorących bułek krzyżowych są na linii

Southern Cross stanowi 62 procent rynku ubezpieczeń zdrowotnych, ale wypłaca 73 procent roszczeń, a w zeszłym roku zapłacił 87 centów od każdego dolara zebranych składek.

„W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi koncentruje się na swoim zdrowiu i dobrym samopoczuciu oraz stara się zapewnić, że obejmują nieoczekiwane zdarzenia” – powiedział Astwick.

Nadwyżka w wysokości 53 mln USD była spowodowana gwałtownym wzrostem dochodów z inwestycji, a rynki akcji rosły z powodu niższych stóp procentowych.

W zeszłym roku stowarzyszenie przyznało swoim członkom rabat w wysokości 50 milionów dolarów, ale w tym roku to się nie powtórzy, powiedział.

W zeszłym roku, Astwick Nagroda w wysokości 160 000 USD wywołała kontrowersjei poprosił o e-mail od Astwicka do personelu, aby nie rozmawiał już z mediami rzeczy Zapytano go o premię, która została wypłacona oprócz wynagrodzenia podstawowego w wysokości 739 749 $.

Raport roczny wykazał, że pensja Astwicka pozostała taka sama, ale jego krótkoterminowa premia wyniosła 140 000 dolarów.

Otrzymał również wkład KiwiSaver od społeczności w wysokości 36 386 $.

Według raportu rocznego Astwick zarobił również 259 000 USD w postaci długoterminowych premii za wyniki.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *