Southern Cross wypłaca odszkodowania w wysokości 1,12 miliarda dolarów, ale składki gwałtownie rosną

Z ponad 3 milionów roszczeń wypłaconych przez Southern Cross Health Society 282.128 dotyczyło operacji, co stanowi wzrost o 10,8 procent w porównaniu z poprzednim rokiem.  (obraz pliku)

dostarczony

Z ponad 3 milionów roszczeń wypłaconych przez Southern Cross Health Society 282.128 dotyczyło operacji, co stanowi wzrost o 10,8 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. (obraz pliku)

Southern Cross Health Society odnotowało nadwyżkę w wysokości 53 milionów dolarów, mimo że po raz pierwszy w swojej 60-letniej historii wypłaciła ponad miliard dolarów roszczeń.

Stowarzyszenie zapewnia ubezpieczenie zdrowotne 887 782 „członkom”, których faktycznie są właścicielami.

CEO Nick Astwick powiedział, że liczba członków wzrosła w zeszłym roku o ponad 8500, co jest piątym rokiem wzrostu z rzędu. Stało się tak pomimo kolejnego wzrostu składek.

Wypłacone odszkodowania i świadczenia wzrosły do ​​1,12 miliarda dolarów w roku zakończonym 30 czerwca, w porównaniu do 981 milionów dolarów w zeszłym roku.

Czytaj więcej:
* Wynagrodzenia dyrektora generalnego: kto otrzymał cięcia Covid, a kto i tak dostał podwyżkę
* Bonus 160 000 USD za COVID prezesa Southern Cross — rok budzi kontrowersje
* Kryzys dochodowy spowodowany wirusem Corona: rodziny trzymają się ubezpieczenia zdrowotnego

Spośród ponad 3 mln wypłaconych odszkodowań było 282 128 operacji, czyli o 10,8 proc. więcej niż rok wcześniej, oraz 541 456 porad specjalistycznych, czyli o 12,5%.

Astwick powiedział, że wiele operacji zostało przełożonych w marcu, kwietniu i maju zeszłego roku podczas ogólnokrajowej blokady, kiedy prywatne szpitale nie były w stanie wykonać niepotrzebnych operacji.

Doprowadziło to do zwiększonego zapotrzebowania na leczenie po zamknięciu.

Astwick powiedział, że rosnące koszty roszczeń nadal zwiększają składki na ubezpieczenie zdrowotne, a społeczność zebrała składki o wartości 1,28 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 133 miliony dolarów w porównaniu z poprzednim rokiem.

Liczba członków wzrosła o ponad 8500 w zeszłym roku, piąty rok wzrostu z rzędu, mówi Nick Astwick, dyrektor generalny Southern Cross Healthcare Association.

dostarczony

Liczba członków wzrosła o ponad 8500 w zeszłym roku, piąty rok wzrostu z rzędu, mówi Nick Astwick, dyrektor generalny Southern Cross Healthcare Association.

Ponieważ nie ma darczyńców społeczności, wszelkie zebrane pieniądze przeznaczane są na prowadzenie społeczności lub wypłacanie roszczeń.

READ  Ludzie powinni być przygotowani na przerwy w dostawie prądu

Southern Cross stanowi 62 procent rynku ubezpieczeń zdrowotnych, ale wypłaca 73 procent roszczeń, a w zeszłym roku zapłacił 87 centów od każdego dolara zebranych składek.

„W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi koncentruje się na swoim zdrowiu i dobrym samopoczuciu oraz stara się zapewnić, że obejmują nieoczekiwane zdarzenia” – powiedział Astwick.

Nadwyżka w wysokości 53 mln USD była spowodowana gwałtownym wzrostem dochodów z inwestycji, a rynki akcji rosły z powodu niższych stóp procentowych.

W zeszłym roku stowarzyszenie przyznało swoim członkom rabat w wysokości 50 milionów dolarów, ale w tym roku to się nie powtórzy, powiedział.

W zeszłym roku, Astwick Nagroda w wysokości 160 000 USD wywołała kontrowersjei poprosił o e-mail od Astwicka do personelu, aby nie rozmawiał już z mediami rzeczy Zapytano go o premię, która została wypłacona oprócz wynagrodzenia podstawowego w wysokości 739 749 $.

Raport roczny wykazał, że pensja Astwicka pozostała taka sama, ale jego krótkoterminowa premia wyniosła 140 000 dolarów.

Otrzymał również wkład KiwiSaver od społeczności w wysokości 36 386 $.

Według raportu rocznego Astwick zarobił również 259 000 USD w postaci długoterminowych premii za wyniki.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *