SpaceX Cargo Dragon pomyślnie zadokowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

30 sierpnia 2021: Powstanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pięć statków kosmicznych zaparkowanych na stacji kosmicznej, w tym statek kosmiczny Cygnus Northrop Grummana; pojazdy załogi SpaceX i Cargo Dragon; oraz rosyjski statek załogowy Sojuz MS-18 i statek z zaopatrzeniem ISS Progress 78. Źródło: NASA

Podczas gdy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna podróżowała 260 mil nad Australią Zachodnią, a SpaceX Statek kosmiczny Dragon zadokował niezależnie w przednim porcie modułu Harmony Laboratorium Orbitalnego o godzinie 10:30 EDT, poniedziałek, 30 sierpnia. Inżynierowie lotnictwa Shane Kimbrough i Megan MacArthur z NASA Operacje monitorowania.

Rakieta SpaceX Falcon 9 wystrzeliwuje statek kosmiczny Cargo Dragon

To długoterminowe zdjęcie pokazuje rakietę SpaceX Falcon 9, która wystrzeliwuje statek kosmiczny Cargo Dragon z NASA Kennedy Space Center na orbitę okołoziemską. Źródło: SpaceX

Misja SpaceX 23 mająca na celu dostarczenie ładunku zakontraktowanego przez NASA na Międzynarodową Stację Kosmiczną dostarczyła do orbitującego laboratorium i jego załogi ponad 4800 funtów nauki, badań, zaopatrzenia załogi i wyposażenia pojazdu. Jest to trzecia misja w ramach drugiego kontraktu SpaceX na usługi zaopatrzeniowe z NASA. Start planowano na sobotę 28 sierpnia o godzinie 3:37 EDT, ale pominięto go ze względu na pogodę. Zamiast tego wystartował w niedzielę 29 sierpnia o 3:14 EST.

Rakieta Falcon 9 firmy SpaceX wyśle ​​na stację kosmiczną statek kosmiczny Dragon, wypełniony ponad 4800 kilogramami badań, zaopatrzenia załogi i oprzyrządowania, na stację kosmiczną w celu wsparcia misji 65 i 66.

Ładunek z zaopatrzeniem NASA SpaceX 23

sprzęt komputerowy

początek:

 • System generatora tlenu (OGS) System transferu – Sprzęt niezbędny do obsługi zamiany stojaka podtrzymującego życie OGS i ESA między węzłem 3 a laboratorium amerykańskim, aby umożliwić stworzenie systemu kontroli środowiska i podtrzymywania życia (ECLSS) w laboratorium amerykańskim.
 • Pompa czyszcząca i kolektor separatora (PPSA) Urządzenia zwiększające wydajność zasilania w systemie odzyskiwania wody w szafie nr 2, a także kable umożliwiające korzystanie między przychodzącym PPSA a zasilaczem pasma Ku w celu zasilania w dół.
 • montaż manipulatora solanki (BPA) zespół filtra – Nowo opracowane urządzenia do wspomagania ciągłych procesów BPA na orbicie przy użyciu niestandardowych filtrów z selektywnymi sorbentami.
 • czujnik wodoru – Krytyczne oprzyrządowanie ECLSS, które monitoruje obecność nadmiaru wodoru w generowanym tlenie, pomagając w informowaniu NASA o problemach ze stosem ogniw systemu generatora tlenu.
 • Wilgotność względna pojemnika na próbki dwutlenku węgla – Technologia pojemników do pobierania próbek z czasów wahadłowców, zmodyfikowana w celu wspierania kluczowych celów rozwojowych w zakresie badań, została wzbogacona o oferty technologii Thermal Amine, 4 Bed CO2 i Mini CO2.
 • Badania siedlisk gryzoni i wektorów Gryzonie i urządzenia pomocnicze potrzebne do misji badawczej gryzoni, która zostanie przeprowadzona podczas kolejnego przyrostu.
READ  Tajemnica meteorytu Geminid rozwiązana? To była kolizja!

Zwroty:

 • węzeł wodny Kontrolery temperatury i wilgotności, które obsługują systemy orbitalne w celu utrzymania odpowiednich poziomów temperatury i wilgotności na pokładzie stacji kosmicznej ponownego wejścia w celu rozdrabniania, testowania, oceny i renowacji pod kątem przyszłych lotów.
 • wkraplanie zbiórki moczu (UPA) – Krytyczny moduł wymiany orbitalnej ECLSS używany do destylacji moczu, przetwarzania i zwrotu do wykorzystania w przyszłości w celu rozdrabniania, testowania, oceny i regeneracji w celu zaspokojenia przyszłego zapotrzebowania na części zamienne i wymagań dotyczących rozwoju poszukiwań.
 • Wentylator kolektora powietrza awioniki (AAA) – Wstępnie zainstalowane są krytyczne, szybkie części śmigła EXPRESS Rack 1, które zapewniają chłodzenie w celu wsparcia bieżących operacji na orbicie i z powrotem na Ziemię w celu rozdrabniania, testowania i oceny.
 • Zespół hydrauliczny rozdzielacza (SPA) – W ramach wsparcia Stowarzyszenia Przetwórstwa Moczu, urządzenie to wspomaga odzyskiwanie wody oraz zawracanie i oczyszczanie gazów ze strumieni wody. Ta jednostka zostanie zwrócona i odnowiona w celu obsługi przyszłych zastosowań orbitalnych UPA.
 • Instrumenty do montażu paneli słonecznych (IROSA) dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Zaślepki i wtyczki krytycznych złączy, które były niezbędne do spacerów kosmicznych, są obecnie zwracane do przechowywania i wykorzystania w przyszłych modernizowanych instalacjach paneli słonecznych.
 • Układ ładowania azotu/tlenu (NORS) Zespół zbiornika doładowania Powrót wysokociśnieniowego zbiornika z gazem na Ziemię w celu dostarczenia mu tlenu do obsługi krytycznych spacerów kosmicznych w 2022 roku.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *