SpaceX Falcon 9 wystrzeliwuje 22 satelity Starlink z Kalifornii – lot kosmiczny teraz

SpaceX Falcon 9 wystrzeliwuje 22 satelity Starlink z Kalifornii – lot kosmiczny teraz

Zaktualizowano: Z nowym czasem uruchomienia.

Zdjęcie pliku rakiety SpaceX Falcon 9 na platformie startowej w bazie sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii. Źródło: SpaceX

SpaceX podejmie kolejną próbę wystrzelenia Falcona 9 z zachodniego wybrzeża z konstelacją 22 satelitów Starlink o 2:30 czasu PT w poniedziałek (5:30 EDT/10:30 UTC).

Wczesnym niedzielnym rankiem odliczanie rakiety Falcon 9 zakończyło się na zaledwie kilka minut przed końcem. SpaceX stwierdziło, że „zatrzymało się” w poście w mediach społecznościowych około siedem minut po planowanym czasie startu. Nie podał powodu przerwania próby startu. Misja Starlink 7-7 została już przesunięta o jeden dzień. Ta ostatnia próba była wielokrotnie przekładana z pierwotnej godziny premiery, czyli o 22:33 czasu PT, a obecnie jej celem jest ostatnia szansa na wystrzelenie tego wieczoru.

Podczas tegorocznej 55. misji dostawczej Starlink rakieta Falcon 9 po wystartowaniu z Space Launch Complex 4E w bazie Vandenberg Space Force Base w Kalifornii poleci na południowy wschód, celując na orbitę o wymiarach 295 na 286 km. . Jest nachylony pod kątem 53 stopni od równika.

Spaceflight Now zapewni transmisję na żywo ze startu Falcona 9 na platformie startowej.

Dopalacz pierwszego stopnia podczas swojego 15. lotu wystrzelił wcześniej misje Sentinel-6 Michael Freilich, DART, Transporter-7, Iridium OneWeb i NASA Tranche 0B. Oprócz dziewięciu poprzednich misji dostawczych Starlink. Po całkowitym spaleniu pierwszy stopień wyląduje na pokładzie statku dronowego „Of Course I Still Love You”, stacjonującego około 644 km na Pacyfiku u wybrzeży Baja California.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 22 satelity V2 Mini Starlink zostaną rozmieszczone nieco ponad godzinę po starcie. Model V2 Mini został wprowadzony na rynek na początku tego roku i jest znacznie większy od satelitów V1.5. Najnowsze modele, wyposażone w ulepszone anteny i większe panele słoneczne, mogą zapewnić czterokrotnie większą przepustowość w porównaniu z poprzednimi satelitami.

SpaceX ogłosiło niedawno, że pozyskało ponad dwa miliony abonentów w ponad 60 krajach usługi internetowej Starlink. Według statystyk opracowanych przez Jonathana McDowella, astronoma z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, od 2019 r. wystrzelono 5445 satelitów. Baza danych lotów kosmicznych. Spośród tych satelitów 5078 nadal znajduje się na orbicie, a 5041 wydaje się działać normalnie.

READ  Objawy i jak im zapobiegać podczas ferii wiosennych

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *