SpaceX jest w drodze do wystrzelenia ośmiu rakiet Falcon 9 w ciągu sześciu tygodni

Po wczoraj Pomyślne uruchomienie Starlink-26Teraz SpaceX jest w połowie drogi do ukończenia ośmiu orbitalnych startów Falcona 9 w ciągu sześciu tygodni.

23 kwietnia, po jednodniowym opóźnieniu spowodowanym złą pogodą, SpaceX Czterech astronautów wystrzeliło ulepszoną, sprawdzoną w locie rakietę Falcon 9 – Na temat prof Sprawdzona kapsuła latającego smoka Najpierw podczas historycznego lotu kosmicznego. Sześć dni później firmie przyznano franczyzę 24. premiera operacyjna Starlink, Śledzony przez Dwa więcej 60 misji satelitarnych Starlink 4 i 9 maja – ta ostatnia była pierwszą Jeden wzmacniacz Falcon 9, ukończono dziesięć startów klasy orbitalnej. Wreszcie, Falcon 9 został ukończony Kolejna premiera Starlink 15 maja – tym razem z 52 płaskimi satelitami internetowymi i dwoma ładunkami stron trzecich w ramach czwartej misji współdzielenia przejażdżek SpaceX Starlink.

Jednak po 234 satelitach, czterech astronautach i pięciu startach Falcona 9 – i zwrócono wszystkie pięć ulepszeń – w ciągu 22 dni SpaceX jest daleki od zakończenia.

Około dwa tygodnie temu większość czerwcowego oświadczenia o uruchomieniu SpaceX została mniej więcej wymuszona z trzema określonymi datami w pierwszej połowie miesiąca. Kilka dni przed udanym uruchomieniem Starlink-26 skupiono się również na czwartym i ostatnim uruchomieniu SpaceX w maju 2021 roku.

Nic dziwnego, że kolejna misja Starlink-28 rozpocznie się nie później niż (NET) o 14:59 czasu EST (18:59 UTC) 26 maja – 11 dni po Starlink-26. Należy zauważyć, że SpaceX wybrał Falcon 9 Booster B1063 do wsparcia misji. Ten wzmacniacz pojawił się po raz pierwszy w listopadzie 2020 roku w bazie sił powietrznych Vandenberg w Kalifornii (VAFB) i został przewieziony na Florydę dwa miesiące temu. Starlink-28 będzie jego drugim startem.

Następnie 7-tonowy satelita radiowy SiriusXM SXM-8 przybył do obiektów integracji ładunku SpaceX na Florydzie na początku tego miesiąca i ma wystartować wcześnie o godzinie 12:25 czasu EST (4:25 UTC) 1 czerwca. Misja może spóźnić się kilka dni, ale prawdopodobnie rozpocznie się na początku czerwca.

Niecałe trzy dni później rzadki nowy statek kosmiczny Falcon 9 może wystrzelić drugą zmodernizowaną sondę SpaceX Cargo Dragon – i jest to również nowość – podczas misji zaopatrzeniowej na stację kosmiczną CRS-22 NASA. Wcześniej dzisiaj NASA potwierdziła, że ​​misja ma wystartować 3 czerwca – najprawdopodobniej około godziny 13:00 czasu wschodniego (15:00 UTC).

Jeśli pogoda, stacja kosmiczna, rakiety SpaceX, statki kosmiczne i instalacje podkładek będą ze sobą współpracować, ukończenie tych trzech kolejnych misji zapowiada osiem udanych startów Falcona 9 – przewożących na orbitę dwa statki kosmiczne Dragon, czterech astronautów i prawie 300 satelitów – w tak krótkim czasie jako sześć tygodni (41 dni). Jeśli SpaceX zdoła poradzić sobie z tym kamieniem milowym i średnio raz na pięć dni wystartuje, firma zakończy około 45% swoich startów w 2021 roku w około 26% roku do tej pory – pozorny wzorzec przyspieszenia.

W tym samym okresie SpaceX Smok Załogi również bezpiecznie sprowadził na Ziemię czterech astronautów Po najdłuższym załogowym locie kosmicznym w historii USA (2 maja) firma zakończyła się sukcesem Uruchomiona I Mam pełnowymiarowy prototypowy statek kosmiczny Pierwszy raz (5 maja).

SpaceX jest w drodze do wystrzelenia ośmiu rakiet Falcon 9 w ciągu sześciu tygodni


READ  Nowe stworzenie „hobbita”, inne odkrycia pokazują, że wczesne ssaki ewoluowały szybko po wyginięciu dinozaurów

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top