SpaceX jest w drodze do wystrzelenia ośmiu rakiet Falcon 9 w ciągu sześciu tygodni

Po wczoraj Pomyślne uruchomienie Starlink-26Teraz SpaceX jest w połowie drogi do ukończenia ośmiu orbitalnych startów Falcona 9 w ciągu sześciu tygodni.

23 kwietnia, po jednodniowym opóźnieniu spowodowanym złą pogodą, SpaceX Czterech astronautów wystrzeliło ulepszoną, sprawdzoną w locie rakietę Falcon 9 – Na temat prof Sprawdzona kapsuła latającego smoka Najpierw podczas historycznego lotu kosmicznego. Sześć dni później firmie przyznano franczyzę 24. premiera operacyjna Starlink, Śledzony przez Dwa więcej 60 misji satelitarnych Starlink 4 i 9 maja – ta ostatnia była pierwszą Jeden wzmacniacz Falcon 9, ukończono dziesięć startów klasy orbitalnej. Wreszcie, Falcon 9 został ukończony Kolejna premiera Starlink 15 maja – tym razem z 52 płaskimi satelitami internetowymi i dwoma ładunkami stron trzecich w ramach czwartej misji współdzielenia przejażdżek SpaceX Starlink.

Jednak po 234 satelitach, czterech astronautach i pięciu startach Falcona 9 – i zwrócono wszystkie pięć ulepszeń – w ciągu 22 dni SpaceX jest daleki od zakończenia.

Około dwa tygodnie temu większość czerwcowego oświadczenia o uruchomieniu SpaceX została mniej więcej wymuszona z trzema określonymi datami w pierwszej połowie miesiąca. Kilka dni przed udanym uruchomieniem Starlink-26 skupiono się również na czwartym i ostatnim uruchomieniu SpaceX w maju 2021 roku.

Nic dziwnego, że kolejna misja Starlink-28 rozpocznie się nie później niż (NET) o 14:59 czasu EST (18:59 UTC) 26 maja – 11 dni po Starlink-26. Należy zauważyć, że SpaceX wybrał Falcon 9 Booster B1063 do wsparcia misji. Ten wzmacniacz pojawił się po raz pierwszy w listopadzie 2020 roku w bazie sił powietrznych Vandenberg w Kalifornii (VAFB) i został przewieziony na Florydę dwa miesiące temu. Starlink-28 będzie jego drugim startem.

Następnie 7-tonowy satelita radiowy SiriusXM SXM-8 przybył do obiektów integracji ładunku SpaceX na Florydzie na początku tego miesiąca i ma wystartować wcześnie o godzinie 12:25 czasu EST (4:25 UTC) 1 czerwca. Misja może spóźnić się kilka dni, ale prawdopodobnie rozpocznie się na początku czerwca.

READ  Przerażające masowe wymieranie miało miejsce 30 milionów lat temu i właśnie to zauważyliśmy

Niecałe trzy dni później rzadki nowy statek kosmiczny Falcon 9 może wystrzelić drugą zmodernizowaną sondę SpaceX Cargo Dragon – i jest to również nowość – podczas misji zaopatrzeniowej na stację kosmiczną CRS-22 NASA. Wcześniej dzisiaj NASA potwierdziła, że ​​misja ma wystartować 3 czerwca – najprawdopodobniej około godziny 13:00 czasu wschodniego (15:00 UTC).

Jeśli pogoda, stacja kosmiczna, rakiety SpaceX, statki kosmiczne i instalacje podkładek będą ze sobą współpracować, ukończenie tych trzech kolejnych misji zapowiada osiem udanych startów Falcona 9 – przewożących na orbitę dwa statki kosmiczne Dragon, czterech astronautów i prawie 300 satelitów – w tak krótkim czasie jako sześć tygodni (41 dni). Jeśli SpaceX zdoła poradzić sobie z tym kamieniem milowym i średnio raz na pięć dni wystartuje, firma zakończy około 45% swoich startów w 2021 roku w około 26% roku do tej pory – pozorny wzorzec przyspieszenia.

W tym samym okresie SpaceX Smok Załogi również bezpiecznie sprowadził na Ziemię czterech astronautów Po najdłuższym załogowym locie kosmicznym w historii USA (2 maja) firma zakończyła się sukcesem Uruchomiona I Mam pełnowymiarowy prototypowy statek kosmiczny Pierwszy raz (5 maja).

SpaceX jest w drodze do wystrzelenia ośmiu rakiet Falcon 9 w ciągu sześciu tygodni






Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *