Spadkobierca polskiej szlachty został uwięziony w sprawie o rewaloryzację majątku

WARSZAWA, Polska (AP) – Warszawski sąd podtrzymał we wtorek nakaz aresztowania polskiego biznesmena, potomka jednej z polskich rodzin arystokratycznych, w sprawie, która może spowodować więcej kłopotów w wyniku zajęcia mienia prywatnego przez reżim komunistyczny po II wojnie światowej. II.

Michał Sobański, 46-letni biznesmen, od czerwca przebywa w izolatce w więzieniu w zachodniej Polsce we Wrocławiu. Sąd Apelacyjny w Warszawie odrzucił apelację jego adwokatów przeciwko tymczasowemu aresztowaniu, co oznacza, że ​​Sobhanski pozostanie w areszcie do 20 grudnia na czas trwania procesu. Zwolennicy jej sprawy pracowali nad udostępnieniem w Internecie rzeczywistego zapisu tego oświadczenia.

Prokuratorzy we Wrocławiu twierdzą, że Sobhanski został oskarżony o przestępstwa majątkowe o wartości 44 mln dolarów (11 mln dolarów), działając jednocześnie jako „pośrednik” dla swoich „klientów” w zamian za „prowizje”. Rzecznik prokuratorów powiedział Associated Press, że zarzuty nie dotyczyły majątku rodziny Sobhansky.

Sobhansky pomagał różnym spokrewnionym i niespokrewnionym osobom mieszkającym za granicą w uzyskaniu procesu restaurowania polskiego majątku oraz odzyskania majątku rodzinnego zajętego przez komunistów.

Sobhansky zaprzecza tym zarzutom, a jego rodzina i prawnicy twierdzą, że przetrzymywanie go w areszcie tymczasowym przez kilka miesięcy byłoby niesprawiedliwe.

W podobnej sprawie Adam Zamoyski, 72-letni polsko-brytyjski historyk, potomek innej polskiej rodziny arystokratycznej, zabrał mu paszport i skonfiskował jego majątek. , Warte 20 milionów automatów (5 milionów dolarów) przez fałszywą wolę.

„Nie mogę się doczekać, kiedy pójdę do sądu i wszystkiemu zaprzeczam” – powiedział Zamoyski, odznaczony medalami za dziesięciolecia służby polskiej kulturze. Rozmawiał z AP ze swojego domu w Polsce, mówiąc, że został zmuszony do odwołania obowiązków służbowych i wizyt lekarskich w Londynie.

Zarówno Zamoysky, jak i prawnik Sobhansky’ego, John Mitlovsky, uważają, że ich atak nie był przypadkiem, zanim polski rząd wprowadził nowe prawo, które ogranicza prawa byłych właścicieli nieruchomości i ich potomków do odzyskiwania mienia zajętego przez były reżim komunistyczny.

READ  Polska obiecuje utrzymać otwarte kopalnie węgla pomimo 500 500 000 mandatów ETS dziennie

Prawo to dotyczy również niektórych ocalałych z Holokaustu i ich potomków, uruchamiając hierarchię dyplomatyczną W przypadku Izraela większość przedwojennego majątku zajętego przez komunistów należała do chrześcijańskich Polaków, a nie Żydów.

Prokuratorzy twierdzą, że aresztowania nie mają nic wspólnego z nowym prawem.

11 zarzutów w sprawie Sobhansky’ego podlega karze do 10 lat więzienia. Prokuratorzy twierdzą, że Sofansky i inni wykorzystali fałszywe dokumenty lub dowody w celu odzyskania nieruchomości w całej Polsce od rządu, pozostawiając niektórych spadkobierców.

Polska jest jedynym krajem w Europie Środkowej, w którym nie ma prawa regulującego zwrot mienia skonfiskowanego właścicielom lub ich spadkobiercom przed II wojną światową. Zamiast tego pierwotni właściciele i ich spadkobiercy zostali poproszeni o dochodzenie roszczeń przed sądami polskimi.

Długa droga jest pełna przeszkód, zwłaszcza dla osób mieszkających za granicą. W rzadkich przypadkach oszustwa pozwalały spekulantom ubiegać się o własność nieruchomości, do których nie mają żadnych wcześniejszych powiązań. Najnowsza ustawa kładzie kres wszelkim roszczeniom, zamykając możliwość cofnięcia ponad 30-letnich wykonawczych decyzji właścicielskich.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top