Spalony pisarz, 12 owiec i 12 lekcji życia

Spalony pisarz, 12 owiec i 12 lekcji życia


zdjęcie: Allena i Unwina

Kiedy pisarz John Connell stwierdził, że jego studnia twórcza wyczerpała się, pocieszenie znalazł w „12 statuetkach Buddy owiniętych białą wełną”.

Connell był dziennikarzem śledczym, twórcą filmów dokumentalnych i autorem kilku bestsellerowych książek, zwłaszcza wspomnień Księga krowy – Kiedy poczuł się „duchowo zmęczony”.

Próbując znaleźć cel w swoim życiu i uciec od głębokiego cierpienia, Connell powraca do krainy, w której dorastał – irlandzkiego Midlands – i skromnego zwierzęcia, owcy.

Rok spędzony na stanowisku pastora w Suffolk Crosses dał mu 12 lekcji życia, które przedstawia w 12 esejach w swojej najnowszej książce: Dwanaście owiec: lekcje życia z sezonu jagnięcego.

Powiedział RNZ, że inspiracją był jeden z jego ulubionych pisarzy, Henry David Thoreau. niedzielny poranek.

„Napisał książkę, która była popularna w Ameryce około 200 lat temu, pt WaldenaPowiedział, że trzeba żyć każdą mijającą porą roku, oddychać powietrzem, pić napój, smakować owoce i poddawać się wpływom ziemi.

„I właśnie pomyślałem: „Efekt Ziemi”. Cóż, jestem na farmie na irlandzkiej wsi w środku kraju. Pomysł posiadania 12 owiec właśnie spadł z nieba”.

Powiedział, że jego rodzice byli właścicielami małej farmy w Irlandii i że kupował od nich owce.

„To był fascynujący proces, ponieważ nie tylko umieścił mnie w fotelu kierowcy, ale także pozwolił mi dowiedzieć się wiele o życiu. Żartuję, że sens życia odnalazłem w owczarni na wiejskich terenach Irlandii. Ale w wielu w pewnym sensie to właśnie się wydarzyło”.

Zaczął zdawać sobie sprawę, że te 12 owiec ma dla niego lekcje – powiedział.

„Poznałem angielskiego poetę Johna Clare’a, który był poetą pastoralnym. Zawsze mówił o przebywaniu pod „katedrą natury”.

„I powoli, gdy zabieraliśmy owce i wkładaliśmy je do jagniąt, zacząłem zdawać sobie sprawę, że może istnieje sposób, aby się uczyć, a następnie przekazać tę wiedzę komuś innemu. Myślałem o ludziach, którzy żyją, w wielu przypadkach przypadkach, na pierwszej linii frontu życia, być może w trudnych dzielnicach wewnętrznych „Miasta, którzy nie mają dostępu do zielonego pola, którzy nie mają w życiu owiec ani zwierząt w swoim życiu, żeby mogli znaleźć zielone popraw i połącz się z nim.”

READ  Aborygeni i biseksualiści: Bachelorette Brock Blurton przełamuje ten schemat

Powiedział, że powstała książka zdecydowanie wywarła pozytywny wpływ na ludzi.

„To było naprawdę wspaniałe przeżycie, bo książka już od 13. tygodnia znajduje się na liście bestsellerów, a już podbiła serca ludzi w bardzo pozytywny sposób.

„I myślę, że zabawne jest to, że nazywają mnie tutaj filozofem, ale nie jestem filozofem. Jestem po prostu kimś, kto słucha ziemi i pozwala jej przemówić. I pomyślałem, że to dobrze”.

Owce są mądrzejsze, niż nam się wydawało – stwierdził.

„Czasami potrafią być dość odważne. Są też na tyle inteligentne, że badania wykazały, że potrafią zapamiętać ludzkie twarze. Traktują swoje młode z matczyną czułością.

„W pewnym sensie wyrządzamy im krzywdę, mówiąc: «No cóż, to tylko małe zwierzę i nie jest warte wielkich pieniędzy». Ale tak naprawdę mogą nas wiele nauczyć o życiu”.

Powiedział, że czas spędzony na stanowisku pastora nauczył go zwolnić tempo i bardziej o siebie dbać.

„Jeśli potrafimy być dla siebie milsi, możemy rozpocząć całą rewolucję dobroci. A na koniec tego procesu urodził nam się syn i to było naprawdę piękne zakończenie tej podróży, pozostania na farmie, na ziemię i poznawanie życia.”

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *