Spider-Man: Across the Spider-Verse zaczyna się od 199 milionów dolarów

Spider-Man: Across the Spider-Verse zaczyna się od 199 milionów dolarów

Penny (Kimiko Glenn), Spider-Gwen (Hailee Steinfeld), Spider-Ham (John Mulaney), Miles Morales (Shameik Moore), Peter Parker (Jake Johnson), Spider-Man Noir (Nicolas Cage) w Spider-Man: Into Spider-Verse. Obrazy/Obrazy z Kolumbii

Spider-Man: Across the Spider-Verse otworzył się w kinach w USA i Kanadzie z imponującą kwotą 199 milionów dolarów, ponad trzykrotnie więcej niż debiut animowanego oryginału z 2018 roku i pokazując rodzaj wzrostu kasowego z filmu na film, który byłby przedmiotem zazdrości nawet najzagorzalsi fani Hollywoodzkie franczyzy.

W tym tygodniu film pojawił się również w kinach w Nowej Zelandii.

Sony Pictures Across the Spider-Verse, wielowersowy animowany Spider-Man przepłynął daleko poza oczekiwania, według szacunków studia w niedzielę, Genialna jazda recenzjami (95 procent świeżości na Rotten Tomatoes) i solidny szum wokół wyczekiwanej kontynuacji Nagrodzony Oscarem Spider-Man: Into the Spider-Verse.

Czasami w świecie filmów o superbohaterach film Into the Spider-Verse z 2018 roku dostarczył podmuchu oryginalności, przedstawiając nastoletniego webslingera z Brooklynu, Milesa Moralesa ( Shamika Moore’a ), punkrockową Gwen (Hailee Steinfeld) i inną grupę Spider-People. Rozpoczął się z 58 milionami dolarów w drodze do 633 milionów dolarów na całym świecie.

Produkcja Across the Spider-Verse, która znacznie rozszerza światy filmu z pominięciem wszechświata, kosztowała 165 milionów dolarów, czyli około połowę kosztów przeciętnego komiksu na żywo. Więc nawet przy 132 milionach dolarów przewidywanych na otwarcie Spider-Verse, Across the Spider-Verse mogło być hitem.

W całym Spider-Verse wielowersowy animowany Spider-Man przekroczył oczekiwania. Zdjęcia / cud

Zamiast tego okazał się sensacją kasową i drugim co do wielkości krajowym otwarciem w 2023 roku, za filmem Super Mario Bros. Tylko film.

Across The Spider-Verse, wyreżyserowany przez Joaquima Dos Santosa, Kempa Powersa i Justina K. Thompsona, przebił nawet Guardians of the Galaxy Vol. 3, który zadebiutował z kwotą 194 milionów dolarów, za najlepszy jak dotąd weekend lata.

Film, nakręcony przez scenarzystę-producenta Phila Lorda i Christophera Millera, jest drugą częścią trylogii, która zakończy się trzecim rozdziałem, który ukaże się w przyszłym roku. Trans-Spider-Verse również osiągnął lepsze wyniki, zarabiając 145 milionów dolarów za granicą.

READ  Jada Pinkett Smith przerywa ciszę po tym, jak Will Smith uderza Chrisa Rocka podczas rozdania Oskarów

Po wprowadzeniu na rynek 157 milionów dolarów i 193 milionów dolarów w ciągu czterodniowego weekendu z okazji Dnia Pamięci, Mała Syrenka spadła o 57 procent, częściowo z powodu ogromnej konkurencji ze strony Across the Spider-Verse.

Kosztujący 412 milionów dolarów Mała Syrenka spotkała się z mieszanymi recenzjami, ale z większym entuzjazmem ze strony publiczności, a CinemaScore przyznał jej „A”. Ale za granicą, gdzie poprzednie przeróbki Disneya na żywo kwitły, tym razem okazało się to trudne. Film zarobił w weekend 69 milionów dolarów na arenie międzynarodowej.

Disney wprowadził także weekendową opcję programowania liczników w The Boogeyman , głównie horrorowej adaptacji opowiadania Stephena Kinga. Film reżysera Roba Savage’a o wartości 57 milionów dolarów, z udziałem Sophie Thatcher i Chrisa Messiny, pierwotnie miał zadebiutować na Hulu, zanim studio zmieniło kierunek. Został otwarty z 20 milionami dolarów ze sprzedaży biletów.

W limitowanej edycji Sundance Breakout Movie duchy przeszłości Uruchomiono go z imponującą średnią 95 860 USD na ekran na czterech ekranach. W reżyserskim debiucie Celine Song występuje Greta Lee jako kobieta rozdarta między przyjaciółką z dzieciństwa z Korei (Teo You) a jej amerykańskim mężem (John Magaro).

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *