Spider-Man: Peter Parker wciąż pamięta Avenger | filmy | zabawa

Ostrzeżenie: ten artykuł zawiera pełne przebicie Spider-Man: No Way Home.

Spider-Man: No Way Home był pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji. Być może najbardziej emocjonalnym momentem filmu było zabójstwo ciotki May (Marissa Tomei) po tym, jak zniszczyła (głównie) Zielonego Goblina w Willem Dafoe, który się na nim opierał. Ta oszałamiająca scena ponownie wprowadziła kultową linię „wielka moc wiąże się z wielką odpowiedzialnością” w Marvel Cinematic Universe — ale wciąż czeka nas więcej niespodzianek.

Speedy doszedł do wniosku, że jedynym sposobem na zapobieżenie rozpadowi tkanki rzeczywistości jest wymazanie wydarzeń, które miały miejsce. Aby to zrobić, jest zmuszony poprosić Doktora Strange’a o usunięcie istnienia Petera Parkera z czasu i rzeczywistości.Ta przerażająca decyzja oznacza, że ​​jego przyjaciele i reszta Avengersów nigdy nie będą pamiętać Petera. Byłoby tak, jakby nigdy się nie urodził. Jednak później dostrzeżono, że Spider-Man był nadal znany na całym świecie. Sam dr Strange oświadczył: „Świat zapomni, że Peter Parker kiedykolwiek istniał”. Pomimo tej pozornie przeklętej kombinacji okoliczności, może mieć ostatnie Zdrowaś Maryjo.

W kilku pierwszych scenach No Way Home Peter zostaje niesłusznie aresztowany przez FBI za zabójstwo Mysterio. Pierwszą i najlepszą obroną Petera był fakt, że dyrektor SHIELD Nick Fury i partnerka Maria Hill pomogli mu pokonać złego złoczyńcę. Jednak agent FBI, który rozmawiał z Peterem, przekazał wiadomość, że Fury był „nie ze świata” przez dwa lata. W scenie po napisach w Spider-Man: Daleko od domu okazuje się, że Fury i Hill byli w rzeczywistości parą agentów Skrulla przekształconych w ich formy.

CZYTAJ WIĘCEJ: TEORIA SPIDER-MAN: Tobey Maguire rozpoczął grę Avengers po SPOILER

Fani zatrzymują się u Petera, który znajduje swoje małe mieszkanie w Nowym Jorku, jednocześnie szyjąc po raz pierwszy swój garnitur. I od tej pory może mieć trudności ze zdobyciem pewnych rządowych obręczy – jak paszport lub numer PESEL bez nich, naprawdę nie ma szans, by cokolwiek osiągnąć w życiu, ale z Furym u boku? Będzie mógł pozbyć się wielu z tych problemów. Może nawet uda mu się zdobyć trochę gotówki, aby pomóc mu zacząć.

READ  Książę Harry opisał Camillę jako „nikczemną macochę”, co zaskoczyło króla Karola

Fani od dawna krytykowali wersję MCU Spider-Mana po tym, jak otrzymał sporo zaawansowanych technologicznie garniturów od Tony’ego Starka / Iron Mana. Nawet po śmierci bohatera Peter dziedziczy Stark Empire, dając mu dostęp do nieskończonej ilości pieniędzy, technologii i zasobów, które pomogą mu rozwiązać jego problemy. teraz? Teraz będzie działać na wszystko. Ale czy Fury pozwoli mu cierpieć?

Filmy Marvela są już dostępne w Disney Plus.

Spider-Man: No Way Home jest już w kinach.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *