Spółdzielnie spożywcze wygenerowały prawie 52 miliony dolarów zysku w 2023 roku

Spółdzielnie spożywcze wygenerowały prawie 52 miliony dolarów zysku w 2023 roku
Pak'nSave był największym zwycięzcą wśród marek spożywczych, z silnymi wzrostami sprzedaży.

Chris McCain/personel

Pak’nSave był największym zwycięzcą wśród marek spożywczych, z silnymi wzrostami sprzedaży.

Foodstuffs North Island i South Island odnotowały łączny zysk w wysokości 51,8 miliona dolarów w latach podatkowych 2023, podczas gdy Southern Co-op wrócił na plus po dwóch latach odnotowywania straty.

Na podstawie przychodów, w obu spółdzielniach, Foodstuffs wygenerował 13,2 miliarda dolarów sprzedaży w RO’23 – 9,8 miliarda dolarów na North Island i 3,41 miliarda na Foodstuffs South Island.

Sprzedaż biznesowa na Wyspie Południowej wzrosła o 6,9% w ciągu roku, a sprzedaż żywności na Wyspie Północnej o 3%.

W obu firmach Foodstuffs posiada sieć ponad 545 sklepów, które są własnością i są obsługiwane przez ich właścicieli i operatorów.

Northern Co-Operative odnotowała zysk netto w wysokości 44,9 miliona dolarów w ciągu 12 miesięcy do 2 kwietnia, a South Island Foodstuffs zarobiła 6,9 miliona dolarów w ciągu 12 miesięcy do 28 lutego.

Zysk North Island Foods spadł o 1% w porównaniu do 45,3 mln USD w poprzednim roku.

Firma South Island Company osiągnęła znaczący zwrot w swoich zyskach w 23 roku podatkowym, ponieważ jej zysk netto wzrósł do 6,9 mln USD, po stracie 1,3 mln USD w 2022 r. i 7,7 mln USD w 2021 r.

STUFF / Connor Scott

Byli ministrowie Jacinda Ardern i David Clarke omówią reformy supermarketów w sierpniu.

W roku fiskalnym 22, Foodstuffs North Island i South Island łącznie wygenerowały łączną sprzedaż w wysokości 13,11 miliarda dolarów, więcej niż jakikolwiek inny detalista w kraju, na podstawie analizy publicznie dostępnych danych detalicznych Stuff.

Szef działu żywności na South Island, Russell Mackenzie, powiedział, że prawie 7-procentowy wzrost sprzedaży był spowodowany głównie inflacją cen żywności, a także powrotem turystyki krajowej i międzynarodowej w drugiej połowie roku.

Pak’nSave odnotował wzrost przychodów o 10,4%, podczas gdy przychody Four Square wzrosły o 8,3% na Wyspie Południowej.

READ  ANZ spodziewa się podnieść oficjalną stopę gotówkową do 3% w przyszłym roku

„Nasza współpraca przyniosła dobre wyniki w ciągu roku, który nadal był zagrożony skutkami rosnących kosztów prowadzenia działalności, rosnącymi stopami procentowymi i ciągłą presją na globalne łańcuchy dostaw” — powiedział McKenzie na dorocznym targach South Island Food Show. raport.

Raport niewiele mówi o badaniu rynku Komisji Handlu dotyczącym konkurencji w sektorze spożywczym, poza tym, że pozostaje „zaangażowany w udział w procesie badania rynku” i „konstruktywnie współpracuje z Komisją Handlu i rządem, aby osiągnąć dla nas pozytywne wyniki”. Klient”.

Powiedział również, że poczynił postępy w usprawnianiu cen i promocji we wszystkich swoich markach.

Nowy komisarz ds. artykułów spożywczych, Pierre Van Heerden, rozpocznie pracę w czwartek.

dostarczone / rzeczy

Nowy komisarz ds. artykułów spożywczych, Pierre Van Heerden, rozpocznie pracę w czwartek.

Foodstuffs North Island powiedział, że podjął kroki w celu uczynienia swoich programów cenowych i lojalnościowych jasnymi i przejrzystymi, w tym poprzez uruchomienie miesięcznego pulpitu cenowego.

Powiedziała, że ​​uprościła swoje ceny i promocje, aby były bardziej zrozumiałe, i odchodzi od promocji, aby codziennie oferować więcej produktów w niższych cenach.

Były szef Mojo, Pierre Van Heerden, został mianowany komisarzem spożywczym do monitorowania branży spożywczej.

Van Heerden, który spędził 12 lat w sanatoriach w Nowej Zelandii i Australii oraz przewodniczył Radzie ds. Żywności i Spożywczych, obejmie w czwartek swoją rolę w Komitecie ds. Handlu.

Jej głównym zadaniem jest przestrzeganie przez supermarkety nowych zasad określonych w ustawie o konkurencji w branży spożywczej, których celem jest wspieranie konkurencji oraz ochrona konsumentów i dostawców.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *