Sprinklegate: brytyjska piekarnia zmuszona do zaprzestania produkcji popularnych deserów z powodu nielegalnego rozpylania

Piekarnia Get Baked w Leeds w Wielkiej Brytanii została zmuszona do zaprzestania produkcji najlepiej sprzedających się ciastek i tortu urodzinowego Bruce'a z posypką, która została uznana za nielegalną.

Kup chleb / Facebook

Piekarnia Get Baked w Leeds w Wielkiej Brytanii została zmuszona do zaprzestania produkcji najlepiej sprzedających się ciastek i tortu urodzinowego Bruce’a z posypką, która została uznana za nielegalną.

piekarnia W Wielkiej Brytanii musiał zaprzestać produkcji jednego z popularnych herbatników, ponieważ granulki są nielegalne.

Tak, dobrze to przeczytałeś – posypki są nielegalne. Właściciel Rich Myers nazwał incydent z Get Baked w Leeds „Sprinklegate”.

Zaczęło się 4 października, kiedy inspektor West Yorkshire Commerce Standards odwiedził sklep, aby poinformować ich, że złożono raport o rzekomo nielegalnych opryskiwaczach.

Posypki zostały sprowadzone z USA za pośrednictwem hurtownika w Wielkiej Brytanii i stwierdzono, że zawierają barwnik spożywczy E127 (erytrozyna), który jest dopuszczony do stosowania tylko w Wielkiej Brytanii i UE do wiśni koktajlowych i wiśni kandyzowanych, zgodnie z BBC.

Czytaj więcej:
* „Cała kapusta to wielka rzecz”: dziennik żywności w Christchurch
* The Lane: bistro jest otwarte przez cały dzień w pięciogwiazdkowym hotelu Christchurch
* Kathy i Rich Wakile świętowali swoje 30. urodziny wspaniałym ciastem pizzy
* Podróże: Elixir Cafe Mielone mięso na toście pomogło mi przezwyciężyć nienawiść do chleba

Myers powiedział BBC Na początku roześmiał się, kiedy inspektor powiedział mu, że mają doniesienia o nielegalnym opryskiwaniu.

„Wiem, że brzmi to jak drobnostka, ale to ogromny problem dla mojej firmy, często z niego korzystamy” – powiedział Myers.

„Nasz najlepiej sprzedający się plik cookie, nie będziemy już mogli go sprzedawać. Dla małej, niezależnej firmy, która ma tylko małe menu, to jest problem”.

Przed zakończeniem śledztwa i poproszeniem go o zaprzestanie używania posypki Myers dzielił się aktualizacjami Media społecznościowe Mówi, że nie zmieni swojego przepisu.

„Jeśli nie mogę tego użyć, nie użyję żadnego z nich. Będę strzelał i nie ustąpię bez mężczyzny.”

READ  Epidemia Delta Covid 19: Wznowienie wąwozu, implikacje NZTA oceniają blokadę

Następnie powiedział na Facebooku, że posypka w Wielkiej Brytanii nie jest taka sama i nie ma takiego samego pieczenia.

Standardy handlowe nakazywały piekarni natychmiastowe zaprzestanie używania posypek, a zespół Get Baked zrozumiano, że się do tego zastosował.

Nielegalne posypki zostały użyte w torcie urodzinowym słynnej piekarni Bruce’a i pączku z polewą malinową – dwie pozycje menu, które według Meyersa były „bardzo ekscytujące”.

„Jest bardzo mało prawdopodobne, że znajdziemy jakiekolwiek legalne zraszacze, których użyjemy jako alternatywy. Brytyjskie zraszacze to nie to samo, są po prostu… i nienawidzę ich.

„Jestem tak podekscytowany zraszaczami”.

Myers, który sarkastycznie podchodzi do mediów społecznościowych, powiedział, że będą musieli wprowadzić pewne poprawki do listy, „aby zrekompensować tę naprawdę przerażającą próbę”.

Jego przesłanie do tych, które przekazał: „Drogi Panie, jakie smutne małe życie, Jane”.

„Moja córka, która ma teraz 7 miesięcy, musi pogodzić się z faktem, że jej tata nie może zabrać jej do Disneylandu, bo facet nie może sprzedać… ciasteczek”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top