Średnie pensje w Central Hawke's Bay są obecnie wyższe niż w Auckland

Średnie pensje w Central Hawke's Bay są obecnie wyższe niż w Auckland

Praca w Central Hawke's Bay kosztuje obecnie średnio 78 100 dolarów rocznie. Obraz pliku.
zdjęcie: 123RF

Średnie pensje w Central Hawke's Bay są obecnie wyższe niż w Auckland.

Dane Trade Me opublikowane w styczniu pokazują, że miejsca pracy na wschodnim wybrzeżu Wyspy Północnej płacą obecnie średnio 78 100 dolarów rocznie – o około 300 dolarów więcej niż średnia w Auckland wynosząca 77 769 dolarów.

Trzecią co do wielkości średnią pensję wynoszącą 75 650 dolarów oferowano w Wellington.

Rzecznik Trade Me, Patrick Cairns, powiedział, że w regionie Hawke's Bay liczba stanowisk pracy jest mniejsza, podczas gdy w Auckland role są bardziej zróżnicowane.

„Może istnieć jeden duży projekt, w którym wykonywane są duże role, jedna umiejętność, na którą jest zapotrzebowanie w obszarze takim jak Hawke's Bay, która jest bardziej płatna i która podnosi średnią w mniejszym miejscu, takim jak Central Hawke's Bay” – powiedział.

„Podczas gdy Auckland pełni naprawdę zróżnicowane role… na różnych poziomach wynagrodzeń”.

Najlepiej płatnymi stanowiskami pracy były budownictwo i drogi, przy większym popycie w tych sektorach, co zdaniem Cairns może być związane z odbudową, która miała miejsce po huraganie Gabriel.

„Najwyższe stanowiska pracy w centrum Hawke's Bay skupiają się wokół budownictwa i dróg, za które płacą ponad 150 000 dolarów. Choć sugeruje to, że Hawke's Bay może konkurować z większymi obszarami pod względem średniego wynagrodzenia, należy zauważyć, że jest tam mniej możliwości zatrudnienia „w porównaniu do Auckland.”

Tendencję tę odzwierciedlono także na szczeblu krajowym, gdzie w obu sektorach odnotowano najwyższe średnie krajowe wynagrodzenia wynoszące 122 342 dolarów.

„Dane te są podobne do trendu, który zaobserwowaliśmy w 2023 r. i sugerują, że wiele najlepiej opłacanych stanowisk pracy związanych jest z sektorem budowlanym. Wydaje się, że najwyższe pensje zarabiają Kiwi, którzy pracują jako architekci, konsultanci lub kierownicy projektów” – stwierdził Cairns.

READ  Sale aukcyjne miały trzeci najbardziej pracowity tydzień od ponad roku

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *