Środki „odtruwające” nie unieważnią szczepionki przeciw Covid, mówią eksperci orędownikom antyszczepionkowym | Wiadomości z USA

Eksperci medyczni wypowiadają się przeciwko „detoksowi” szczepionki przeciw Covid-19, która według niektórych może usunąć skutki obowiązkowych i innych szczepionek. przepisy dotyczące zdrowia publicznego.

w jednym TIK Tok Carrie Maddie, ortodonta z Georgii, błędnie twierdzi, że kąpiel z sodą oczyszczoną, solami Epsom i środkiem czyszczącym z boraksu „odtruwa organizm” każdego, kto dostał zastrzyk.

Eksperci twierdzą, że taka kąpiel może podrażnić skórę i oczy – ale nie usunie skutków szczepionki Covid.

W Kansas, Dana Hawkinson, MD, dyrektor medyczny ds. zapobiegania i kontroli zakażeń w państwowym uniwersyteckim systemie opieki zdrowotnej, Dla gwiazdy Kansas City Boraks był „potencjalnie żrący i szkodliwy”.

Angela Rasmussen, wirusolog i adiunkt na Uniwersytecie Saskatchewan w Kanadzie, powiedziała Wiadomości NBC: „Po wstrzyknięciu, proces szczepień ratujących życie już się rozpoczął. Nie można odkręcić dzwonka. Nie jest to fizycznie możliwe.”

Grupy antyszczepionkowe również twierdziły, że stawianie baniek jest samodzielnym sposobem leczenia – alternatywnym sposobem leczenia, który obejmuje odsysanie. Nie ma udowodnionych korzyści Może usunąć skutki szczepionek Covid. Udostępniono posty w mediach społecznościowych oferujące instrukcje, jak „usunąć zastrzyk” szczepionki.

Niesprawdzone, a czasem niebezpieczne terapie „odtruwające”, w tym restrykcyjne diety i suplementy diety, od lat cieszą się popularnością w kręgach antyszczepionkowych. Media społecznościowe, w połączeniu z upolitycznionym oporem wobec nakazów szczepień przeciwko Covid-19 nałożonych przez firmy i agencje rządowe, doprowadziły do ​​dalszego rozprzestrzeniania się dezinformacji.

W szczególności TikTok stał się platformą dla influencerów antyszczepionkowych. Film Madeja został usunięty, ale użytkownicy mogli go udostępnić, tworząc duety, funkcję, w której użytkownicy mogą dodawać reakcje lub kontekst wraz z oryginalnym filmem.

Niektóre z duetów, które również stały się wirusowe, wymieniają składniki potrzebne do „kąpieli detoksykującej” lub pokazują użytkowników, którzy sami kąpią.

„To pokazuje, w jaki sposób te społeczności antyszczepionkowe zwracają się i popychają te roszczenia wobec zaszczepionych osób”. Kieran O’Connor, analityk w Instytut Dialogu Strategicznego, organizacja non-profit zajmująca się zwalczaniem ekstremizmu i dezinformacji w Londynie, powiedziała NBC.

Stany Zjednoczone mają zarejestrowany Ponad 762 000 zgonów z powodu Covid-19. Około 226 milionów Amerykanów otrzymało przynajmniej jeden Dawka szczepionki i co najmniej 195 milionów ludzi ma dwie, co oznacza, że ​​58,7% Amerykanów zostało w pełni zaszczepionych.

Chociaż rozprzestrzenianie się „detoksu” Covida zaniepokoiło ekspertów, niektórzy twierdzą, że należy to postrzegać jako znak, że przepisy dotyczące szczepień działają.

„Myślę, że to dobry znak, że te filmy o tym, jak cofnąć szczepionkę, zaczynają się pojawiać” – powiedział Rasmussen. „.

READ  Neutrony łączą 40-letnią tajemnicę kryjącą się za tajemniczym magnetyzmem jodku żelaza

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top