Stare złoto może prowadzić do pośpiechu

Jared Morgan z

Otago znajduje się na skraju gorączki złota, której nie widziano od XIX wieku, ponieważ posiadanych jest dziesiątki pozwoleń na poszukiwanie i eksplorację, które śledzą pierwotną trasę wydobycia złota, która rozpoczęła się w latach 60. XIX wieku.

Zezwolenia wydano w ciągu ostatnich dwóch do pięciu lat, a od 2020 r. nastąpił gwałtowny wzrost aktywności wraz z pojawieniem się Covid-19 i rekordowymi cenami złota, co oznacza, że ​​oczy zwracają się w kierunku tego, co można pozostawić na historycznych polach złota centralny Otago.

Dowody sugerują, że centralny złoty pas w Otago Schist, najbardziej utalentowanym, ale niezbadanym regionie złotonośnym w kraju, jeszcze nie został wydany.

Stuart Hedges, człowiek z Adelaide z 25-letnim doświadczeniem w branży wydobycia złota jako globalny zarządca infrastruktury IT, powiedział, że patrzenie na złoża złota w przeszłości staje się coraz bardziej popularne.

„Nastąpił wzrost pozwoleń, szczególnie wokół dobrze znanych starych obszarów górniczych.

„Stare praktyki nie były tak skuteczne, jak dzisiaj, więc stare firmy, odpady i składowiska mają potencjał, aby wytworzyć większą wartość.

„Ponadto dzięki ulepszonym operacjom wydobywczym oraz programom poszukiwań i eksploracji firmy mogą lepiej kierować złoża rudy, jednocześnie zmniejszając wysiłek i koszty”.

W Otago wydano 10 pozwoleń na poszukiwania obejmujących ponad 2225 kilometrów kwadratowych (222 500 hektarów) i 17 zezwoleń na poszukiwania obejmujących ponad 1900 kilometrów kwadratowych (19000 hektarów) terenu z centrum Otago i regionu Clutha wszystkich istniejących zezwoleń dotyczących minerałów.

Kolejnych dziewięć pozwoleń na badania jest w toku, głównie związanych z wnioskami złożonymi w tym roku.

Dwa z tych zezwoleń na poszukiwania i jedno na poszukiwania należą do australijskiego New Age Exploration (NAE), największego gracza w blokach Central Otago i Clutha o łącznej powierzchni 558 kilometrów kwadratowych w ramach projektu Central Otago Gold Project (COGP). ).

READ  Australijskie badanie mające na celu zbadanie rzeczywistości korzystania z Tesli

NAE jest notowaną na ASX firmą zajmującą się poszukiwaniem i rozwojem metali i minerałów, skoncentrowaną na projektach związanych ze złotem.

Joshua Willis, dyrektor zarządzający NAE, powiedział, że projekt COGP, który obejmował projekt Manorborn w centralnym Otago, projekt Lamerlo i projekt Otago Pioneer Quartz, rozciągający się na region Clutha, gdzie prowadzone są poszukiwania mineralizacji złota w stylu Macraes (linia uskoku). już dobrze sobie radził. zaawansowane.

Wellisch powiedział, że projekty są strategicznie blisko „globalnej” kopalni Macraes, której właścicielem i operatorem jest Oceana Gold w East Otago, oraz ostatnich odkryć dokonanych przez Santana Minerals w Bendigo-Ophir Gold Project.

Rezerwaty historyczne i krajobrazowe Bendigo w Nowej Zelandii

Pozostałości starożytnej kamiennej konstrukcji w miejscu historycznej osady Bendigo w centrum Otago, gdzie po raz pierwszy znaleziono złoto w latach 60. XIX wieku.
zdjęcie: 123RF

Aktywność poszukiwawcza na tym obszarze znacznie wzrosła dzięki odkryciu przez Santanę złoża Bendigo-Ophir, którego obecne zasoby mineralne szacuje się na 643 000 uncji złota.

Welch powiedział, że kilka historycznych incydentów związanych ze złotem zostało zgłoszonych z każdego obszaru budowy projektu NAE, co podkreśla potencjał każdego z nich.

Rzecznik Departamentu Biznesu, Innowacji i Zatrudnienia (MBIE) powiedział, że zezwolenia zostały wydane przez New Zealand Petroleum and Minerals, część MBIE.

„Wzrost liczby nowych aplikacji jest w dużej mierze spowodowany rekordowo wysoką ceną złota i aktywnością po zamknięciu Covid-19” – powiedział.

Zezwolenia następowały w systemie wielopoziomowym.

„W skrócie, niektóre działania są dozwolone na podstawie niektórych zezwoleń. Pozwolenie na poszukiwania to najniższy poziom z trzech zezwoleń związanych z wydobyciem”.

Kolejnymi etapami procesu koncesjonowania były poszukiwania (etap 2) i wydobycie (etap 3).

Rzecznik powiedział, że etapy poszukiwań i eksploracji służą do określenia lokalizacji i wielkości złóż kopalin.

Wnioski o pozwolenie na wydobycie minerałów muszą spełniać wymagania ustawy Crown Minerals Act, ale operatorzy musieli również przestrzegać odpowiednich przepisów dotyczących ochrony środowiska – zwykle ustawy o zarządzaniu zasobami – dotyczących wpływu proponowanych działań na środowisko.

READ  Agent nieruchomości z Auckland oferuje rok bezpłatnego unikania sprzedaży nieruchomości

Powiedział, że zgodnie z prawem rady regionalne są odpowiedzialne za zarządzanie wpływem działań na środowisko.

„W przypadku uzyskania pozwolenia na wydobycie kopalin, jak wyżej, zastosowanie mają odpowiednie przepisy środowiskowe dotyczące zarządzania skutkami działalności na środowisko.

„Możliwe jest wydanie pozwolenia na kopalinę, ale dostawcy odmawia się zgody”.

Rzecznik powiedział, że ważne jest, aby zauważyć, że wydanie zezwolenia nie przyznało automatycznego prawa dostępu do gruntu – dostęp do gruntu w celu poszukiwania i prowadzenia działalności wydobywczej musiał być uzgodniony z właścicielem gruntu i okupantem.

Ceny uncji złota (stosowana tradycyjna jednostka, która wynosi około 28 gramów) wzrosły w ciągu ostatnich 20 lat o 538 procent, przy czym w piątek uncja złota wyniosła 2806 USD.

Ten artykuł został ponownie opublikowany z Otago Daily Times.

Napisane przez Jareda Morgana i Shannona Thompsona

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top