Strach przed atakiem czarnego grzyba w Indiach, a liczba zgonów Covidów przekracza 300 000

Indie Stało się dopiero trzecim krajem, który zdobył 300 000 punktów Covid-19 zgony W poniedziałek, wśród rosnących obaw przed śmiertelną infekcją grzybiczą, która może zarazić niektórych zakażonych zwalczać wirusa.

Zgłoszono ponad 8800 wszystkich przypadków tak zwanego czarnego grzyba, znanego również jako grzybica błony śluzowej IndieMinister ds. Chemikaliów i Nawozów, Sadananda Juda, u prof. ćwierkać Sobota.

Chociaż Gouda nie ujawnił oficjalnej liczby zgonów z powodu grzybic, Associated Press podała, że ​​lokalne media stwierdziły, że w wyniku tej choroby zmarło ponad 250 osób.

Eksperci powiedzieli AP, że widzieli tylko kilka przypadków grzybów śluzowych rocznie w Indiach przed drugą falą w tym kraju. Zwiększyło to obawy, że infekcja grzybicza będzie miała niekorzystne skutki Pacjenci z Covid-19.

Indie odnotowały ponad 4454 Covid-19 zgony W poniedziałek staje się dopiero trzecim krajem, w którym zginęło ponad 300 000 osób Stany Zjednoczone Ameryki I Brazylia, Według oficjalnych danych. W poniedziałek zgłosił również 222 315 nowych przypadków, co daje łącznie ponad 26 milionów przypadków.

Grzyb śluzówkowy pojawił się zarówno u obecnych, jak i zdrowych pacjentów z koronawirusem, powodując niewyraźne widzenie, ból w klatce piersiowej i trudności w oddychaniu.

Choroba rozprzestrzenia się przez układ oddechowy i jest szczególnie szkodliwa dla osób z osłabionym układem odpornościowym i chorobami podstawowymi. Pacjenci z koronawirusem Którzy byli leczeni dużymi ilościami steroidów.

Ściągnij Aplikacja NBC News Do najświeższych wiadomości i polityki

SK Pandey, urzędnik medyczny z indyjskiego stanu Uttar Pradesh, powiedział AP, że jest to szczególnie widoczne na obszarach wiejskich i mniejszych miastach, gdzie niewykwalifikowani lekarze nieprawidłowo przepisywali sterydy.

„Doprowadziło to do wzrostu zachorowań na czarne grzyby w małych miastach, ponieważ pacjent nie został nawet przyjęty do szpitala” – powiedział.

Według Associated Press, grzybica błony śluzowej może zagrażać życiu, jeśli dotrze do mózgu, dlatego lekarze muszą chirurgicznie usunąć oczy pacjentów, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji.

READ  NASA Perseverance Rover: Wiązka strun znaleziona na Marsie

Premier Indii Narendra Modi powiedział podczas piątkowej konferencji internetowej dla pracowników służby zdrowia w indyjskim mieście Varanasi, że choroba stanowi nowe wyzwanie.

Stewardessa siedzi obok pacjenta, który wyleczył się z wirusa Covid-19 i jest teraz zakażony śmiertelną infekcją grzybiczą w Jabalpur w piątek.Uma Shankar Mishra / AFP – Getty Images

Dodał: „Musimy skupić się na środkach ostrożności przeciwko czarnym grzybom i zintensyfikować wysiłki, aby sprostać temu wyzwaniu”.

Od tygodni System opieki zdrowotnej w Indiach A krematoria ugrzęzły w wybuchu kraju Druga fala, Konfrontacja Niedoskonałość W zaopatrzeniu w tlen, lekarstwach i łóżkach intensywnej terapii.

Jednak pojawiły się oznaki spowolnienia infekcji, z mniej niż 300 000 przypadków zgłaszanych dziennie w tygodniu, w porównaniu z dzienną liczbą ponad 400 000 na początku tego miesiąca.

Eksperci wciąż obawiają się, że liczba ta jest znacznie mniejsza niż liczba, a rzeczywiste liczby mogą być od pięciu do dziesięciu razy wyższe w kraju liczącym ponad 1,3 miliarda ludzi.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *