Studenci w Vic Uni Hall opisują jedzenie jako „obrzydliwe”

Studenci w Vic Uni Hall opisują jedzenie jako „obrzydliwe”

Studenci z Te Herenga Waka – akademika Uniwersytetu Wiktorii w Wellington opisywali, że do posiłków podawano „surowe” mięso.

Uczelnia potwierdziła otrzymanie w tym roku 11 skarg, w dużej mierze związanych z jakością żywności.

Uczniowie, którzy przemawiali poza wioską Te Puni, powiedzieli, że zamawiali jedzenie na wynos, ponieważ nie chcieli jeść.

„To nie smakuje dobrze, to wszystko jest w puszkach, nie ma w tym nic pożywnego, to surowe mięso, po prostu jest do bani” – powiedziała kobieta, która prosiła o zachowanie anonimowości.

Inny mieszkaniec opisał jedzenie jako „ogólnie obrzydliwe”, a podawane „surowe” mięso obejmowało niedogotowanego kurczaka i kiełbasę jeszcze w zeszłym tygodniu.

Studenci stwierdzili, że jakość jedzenia nie była wystarczająco dobra, biorąc pod uwagę kwotę, jaką zapłacili za pobyt w sali.

Uniwersytet Wiktorii powiedział, że jego studenci mają prawo oczekiwać dobrej jakości, pożywnego jedzenia na korytarzach.

Powiedziała, że ​​obsłużyli około 2000 osób korzystających z centralnej kuchni i ciężko pracowali, aby upewnić się, że posiłki były dostarczane na wysokim poziomie.

Pełniący obowiązki dyrektora operacyjnego uniwersytetu, Simon Johnson, powiedział, że w ubiegłym roku wzrosła liczba studentów, którzy zdecydowali się na posiłek.

„Trudno jest zadowolić wszystkich, wiesz, zdajemy sobie sprawę, że obsługujemy grupę uczniów o różnych gustach, doświadczeniach i pochodzeniu, i nierzadko zdarza się, że mamy kilka skarg”.

Johnson powiedział, że Departament Przemysłu Pierwotnego odwiedza sale uniwersyteckie kilka razy w roku.

Ostatnia inspekcja odbyła się w środę i nie stwierdzono żadnych problemów z uniwersyteckimi procedurami bezpieczeństwa żywności.

Powiedział, że uniwersytet rozwiązuje problemy, gdy nie robi tego dobrze, a żywność jest oceniana przez dietetyka i jest zgodna z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia dotyczącymi zdrowego odżywiania.

rnz.co.nz

READ  Kiwi ostrzegali przed „nadmiernym zaufaniem” do masonów

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *