Świątek zabiera polskiego Billy’ego Jeana Kinga do finału Pucharu; Prześcignąć czeskich Brytyjczyków

Świątek zabiera polskiego Billy’ego Jeana Kinga do finału Pucharu;  Prześcignąć czeskich Brytyjczyków

Światowa nr 1 Iga Sviatech wygrała swój 19. mecz z rzędu w sobotę, doprowadzając Polskę do finału Billy Jean King Cup 2022, najważniejszej imprezy drużynowej w profesjonalnym tenisie kobiet.

W rundzie kwalifikacyjnej z Rumunią Świadek pokonał Polskę 6:0, 6:0 w wygranym 3:0 meczu z Andreą Prisakaryu. Najwyżej sklasyfikowany Swiadech zamienił wszystkie sześć punktów przełamania na 52-minutowe zwycięstwo.

Dodając kolejne zwycięstwo do swojej najlepszej passy w karierze, Swedek zapewnił sobie w tym tygodniu swoje trzecie zwycięstwo dla Polski, kwalifikując swój kraj do listopadowego finału. W rundzie finałowej o prestiżową koronę powalczy 12 narodów.

W kolejnym starciu Czechy zostały zepchnięte na krawędź, zanim pokonały Wielką Brytanię 3-2. Po wygraniu sześciu dramatycznych z ostatnich dziesięciu edycji Czesi awansują do finału jako najnowsza dominująca drużyna Billy Jean King Cup.

W sobotę srebrna medalistka olimpijska Marquette Vondrosova zaczęła pokonywać mistrzynię US Open Emmę Radukanu 6:1, 6:1 w mocnym zwycięstwie.

ராடுகானு. Wygrał swój pierwszy profesjonalny turniej na glinie Piątek, ale finalistka Roland Cros z 2019 roku, Vondrosova, była bardzo stanowcza dla brytyjskiej młodzieży w sobotę, która trwała ponad godzinę.

Jednak Brytyjka Harriet Dart pokonała 16-letnią Lindę Fruhvirtovą 6-0, 5-7, 6-2 w secie 2-2. Czeski nastolatek przegrywał 2-5 w drugim secie, ale zaoszczędził trzy punkty meczowe w ciągu pięciu meczów, aby je ukraść. W końcu Dart zebrał trzeciego seta i wyrównał decydujący mecz deblowy.

W deblu Vondrosova i Carolina Muchova pokonały parę Dart i Katie Swann 6-1, 7-5. Taktyczna leworęczna Vondrosova zakończyła tydzień trzema wygranymi meczami dla czeskich graczy.

Kazachstan awansował do finału w listopadzie po tym, jak Elena Rybakina pokonała Angelique Gerber z Niemiec 4-6, 6-3, 7-5 w walce pomiędzy dwoma z 20 najlepszych zawodniczek świata.

READ  Polska vs. Węgry - Raport z meczu piłki nożnej - 15 listopada 2021

Były numer 1 na świecie Gerber zakochał się w Rybakinie 5-3 w trzecim secie, ale Rybakina nadal się rozwijała, wygrywając kolejne cztery mecze, dając Kazachstanowi prowadzenie 3:0 w weekend.

„Konkurencja była ciężka” Wtedy Rybakina powiedziała. Według strony internetowej Billy Jean King Cup. – Ale byłem razem. Oczywiście zrozumiałem, że oboje będziemy walczyć do ostatniego punktu.

Czterokrotna mistrzyni Włoch również zakwalifikowała się do finału, a Camilla Georgi pokonała swoją trzykrotną mistrzynię Francji 6:2, 6:0 i objęła prowadzenie 3:0. Georgie wygrał o 62 punkty procentowe, z łatwością odsyłając serwis Dona do zwycięstwa.

Do listopadowego finału awansowała także Hiszpania, pięciokrotna mistrzyni. Sarah Sorops Tormo pokonała Arantza Rus 6:0, 6:4, co dało Hiszpanom przewagę 3-0 nad Holandią.