Światłowod Inwestycje przekroczyła próg 1,5 miliona zasięgu FTTH w Polsce

Światłowod Inwestycje przekroczyła próg 1,5 miliona zasięgu FTTH w Polsce

Polski operator całkowitej sieci światłowodowej Światłowod Inwestycje, który jest w 50% kontrolowany wspólnie przez Orange Polska, ogłosił w zeszłym tygodniu, że spółka osiągnęła kamień milowy w postaci 1,5 miliona pokrycia siecią FTTH.

Przeczytaj także: Orange uruchamia w Polsce sieć 3G

Osiągnięcie kamienia milowego

Operator rozpoczął działalność w kwietniu 2021 roku jako spółka joint venture (JV) Orange Polska i holenderskiego funduszu inwestycyjnego APG, obejmując swoim zasięgiem 672 000 gospodarstw domowych i rozszerzając swoją sieć do 850 000 gospodarstw domowych.

Przeczytaj także: Polska rozbudowuje sieć Open Fibre do 7 tys. gospodarstw domowych i zabezpiecza finansowanie

Związki partnerskie

Dzieląc się inwestycją, Światłowod Inwestycje na swojej stronie LinkedIn poinformowała, że ​​z jej sieci korzystają także ogólnopolscy operatorzy telekomunikacyjni, tacy jak INEA, Netia, Orange Polska, PLAY, Polkomtel, T-Mobile Polska i Vectra.

Ponadto firma podkreśliła współpracę z lokalnymi dostawcami usług, takimi jak Celcom, Eltronik, Gawex, RFC itp., którzy dobrze rozumieją lokalny rynek i potrafią odpowiedzieć na potrzeby lokalnych społeczności.

Przeczytaj także: Orange Polska odnotowuje wzrost popularności eSIM, światłowód sięga ponad 25 000 km

Przyszłe plany

Swiatlood Inwestycje, planując rozszerzenie zasięgu do 2,4 miliona gospodarstw domowych do 2025 r., stwierdziło, że nie może się doczekać przyszłego rozwoju.

READ  System rowerów publicznych Nextbike rozwija się w Hiszpanii i Polsce

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *