Szczepionki na COVID firmy Pfizer i Moderna mogą z czasem nie działać tak samo

Najnowsze dane sugerują, że szczepionka koronawirusowa może z czasem zachować wyższą skuteczność niż szczepionka firmy Pfizer.

dlaczego to ma znaczenie: Luka w skuteczności może zawsze zniknąć wraz z większą ilością danych, a obie szczepionki pozostają wysoce skuteczne w walce z ciężką chorobą. Ale jeśli luka będzie się utrzymywać, rodzi się pytanie, czy obie szczepionki powinny być traktowane w ten sam sposób pod względem polityki.

Otrzymuj wiadomości rynkowe warte Twojego czasu dzięki Axios Markets. Zarejestruj się za darmo.

Przywództwo wiadomości: Kilka badań – zarówno zaawansowanych, jak i recenzowanych – wykazało różnicę między skutecznością obu szczepionek w czasie, chociaż niektórzy eksperci ostrzegają, że może to wynikać z błędnych porównań bezpośrednich.

  • Badania oceniały różne miary skuteczności, ale wszystkie wykazały, że skuteczność przeciwko ciężkiej chorobie pozostaje stosunkowo wysoka.

  • powiedziała Natalie Dean, profesor na Uniwersytecie Emery, która specjalizuje się w projektowaniu badań szczepionek.

Powiększenie: w Badanie zostało opublikowane w zeszłym tygodniuCDC stwierdziło, że szczepionka Moderna była znacznie skuteczniejsza w przypadku hospitalizacji i oddziałów ratunkowych lub spotkań w nagłych wypadkach niż szczepionki Pfizer lub J&J.

Między wierszami: Pfizer była pierwszą szczepionką zatwierdzoną do stosowania w Stanach Zjednoczonych i zaczęła być podawana kilka tygodni wcześniej niż szczepionka Moderna.

  • „Ze względu na sposób, w jaki zachodziło odejmowanie, ludzie, którzy byli starsi, słabsi i chorzy, jak mieszkańcy domów opieki, dostawali Pfizera” – powiedział wirusolog z Cornell, John Moore.

  • Oznacza to, że możliwe jest, że pewna luka w skuteczności obserwowana w niektórych badaniach wynika z wcześniejszego stosowania produktu Pfizer i w bardziej wrażliwych populacjach.

  • Jednak duże badanie CDC, które wykazało znaczną różnicę w skuteczności szczepionek, wykazało, że Moderna była wyższa w każdym wieku.

Możliwe przyczyny różnicy Oznacza to, że Moderna ma znacznie wyższy schemat dawkowania niż Pfizer, a drugi strzał jest podawany po nieco dłuższej przerwie.

READ  Śledź na żywo aktualizacje z Cape Canaveral

Tak ale: Obie szczepionki są mniej więcej równe pod względem zdolności „robienia tego, czego potrzebuje szczepionka, czyli ochrony przed ciężką chorobą” – powiedział Paul Offit, dyrektor Centrum Edukacji Szczepień w Szpitalu Dziecięcym w Filadelfii.

Konkluzja: Po upływie dłuższego czasu dane Moderny mogą wyglądać bardzo podobnie do danych firmy Pfizer. Ale nierozsądne może być używanie jednego jako zastępstwa dla drugiego.

  • „Nie jest jasne, czy którakolwiek z lekcji, które otrzymujemy od Pfizera, przełoży się bezpośrednio na Modernę” – powiedział Dean. „Domyślam się, że jeśli zadałeś to pytanie kilka miesięcy temu, kiedy tak naprawdę jest?” [weren’t] Wszelkie ślady różnicy ludzie zgromadzą bardzo dużo w swoich umysłach.

Co oglądamy: Jest dużo danych – zwłaszcza z innych krajów, jak Izrael – O zmniejszonej skuteczności Pfizera i wpływie wzmocnionych strzałów na przywracanie skuteczności do oryginalnych poziomów.

  • Ale jeśli te dane nie mają zastosowania do Moderny, organy regulacyjne mogą nie mieć zbyt wielu danych do pracy przy podejmowaniu decyzji o wzmocnieniu – jest to już bardzo kontrowersyjny proces.

  • „Od jakiegoś czasu nie poznamy prawdziwych danych na temat naszego modelu, dotyczących przywracania skuteczności i tego, jak zrównoważony jest on” – powiedział Eric Topol, wiceprezes wykonawczy Scripps Research.

  • Topol powiedział, że pojawiły się oznaki, że skuteczność Moderny z czasem nieco spada. „Może być dłużej, może być krócej” – dodał Topol.

Podoba Ci się ten artykuł? Uzyskaj więcej od Axios i Zarejestruj się w Axios Markets za darmo.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *